YouTube Reklam Yönetimi

YouTube Reklam Yönetimi

YouTube pazarlaması, marka bilinirliği sağlar, doğru bir şekilde yapılırsa güçlü bir doğrudan yatırım getirisi elde edebilir. Bunun için reklamlarınızı profesyonel şekilde yönetmeniz gerekiyor. Youtube reklam yönetimi ile markanızın Youtube üzerinde görünür olmasını sağlıyoruz.

YouTube pazarlamasının anahtarı, kampanyanın ana hedefini anlamaktır. YouTube’un görüntüleme başına maliyeti düşüktür, ancak reklamverenin her zaman her görüntüleme sayısını artırmak istemesi gerekir. Coğrafi, demografik, video başlığı ve izleyici ilgi alanları gibi gelişmiş hedefleme seçenekleriyle YouTube, ister yerel ister ülke çapında bir işletme işletiyor olun, reklamverenlerin en küçük nişlere bile girmesine ve doğru kitleyi doğrudan markanıza getirmesine olanak tanır.

Önemli bir sosyal ağ olan Youtube platformu, işletmenizin daha yüksek bir müşteri tabanına ulaşmasına yardımcı olur. Youtube reklam ekibimiz marka bilinirliği oluşturmaya, potansiyel müşteriler ve satışlar oluşturmaya yardımcı olur. Ekibimiz, marka bilinirliğini güçlendirmenize ve daha fazla potansiyel müşteri oluşturmanıza yardımcı olarak yatırımınızdan daha yüksek bir getiri elde etmenizi sağlar.

Youtube Reklam Yönetiminde Neden Biz?

Youtube reklam yönetimi markanızın dünyanın en büyük arama motoru olan Youtube üzerinde görünür olmasını sağlar.

Current Works deneyimli ekibi ile çok sayıda iş ortağına Youtube üzerinde reklam yönetimi desteği veriyor. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • İzleme Metrikleri

Bir Youtube reklam ajansı kiralarken, ekibimiz kampanya metriklerini takip edecektir. Metrik, kampanyanın başarısını belirlemeye yardımcı olur. Ana metrikler video görüntülemelerine, izlenme oranına, kazanılan işlemlere ve gösterimlere göre değerlendirilir. Belirli bir görüntüleme, yalnızca birisi videoyu 30 saniye boyunca düzenli aralıklarla görüntülediğinde sayılır.

 • Şeffaf Raporlar

Şeffaf fiyatlandırmaya ek olarak, şeffaf raporlar Youtube reklamcılığının bir diğer önemli parçasıdır. Şeffaf raporlamanın yardımıyla kampanya hakkında doğru bir içgörüye sahip olabilir ve performans yollarını anlayabilirsiniz. Bu, yalnızca işletmenizi döngüde tutmakla kalmayacak, aynı zamanda kampanyanızı ilerletmek için değişiklik yapmanız gereken alanları da kabul edecektir.

 • Bir Adım Önde Olmak

Youtube reklam firması ekibimiz rekabette bir adım önde olmanıza yardımcı olur. Son zamanlarda video pazarlama geliştikçe, eğilime ayak uydurmak önemli hale geldi. Bu trendlerin bir adım önünde olmak amacıyla, reklam ekibimiz videoda daha fazla başarı elde etmenize yardımcı olacaktır. Böylece işletmeniz için daha iyi performans gösterecek ve değerli sonuçlar üretecek videolara sahip olabilirsiniz.

 • Etkili İletişim

Özel Youtube reklam ajansımız, işletmenizi yolda tutmak ve sizi güncel tutmak için verimli iletişimi destekleyen uzmanlara sahiptir. İlerleme ve fırsatlar daha iyi performans için değerlendirilebilir.

 • Fiyatlandırmada Şeffaflık

Pazarlama stratejisine yatırım yapmak, işletmeniz için bir ciro olabilir. Şirketimiz, bütçenize giren etkili Youtube reklam yöntemlerini kullanır ve aynı zamanda işletmenizin büyümesi için daha olumlu sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Birkaç şirket fiyatlarını gizler ve şeffaf fiyatlandırma sunan herhangi bir hizmet ajansı bulmak zorlaşır. Current Works’te etkili hizmetler için şeffaf bir bütçe sunuyoruz.

YouTube Reklam Türleri Nelerdir?

YouTube reklam yönetimi hizmetlerimiz, küçük işletmeleri çok rekabetçi nişlerde tanıtma konusunda oldukça deneyimli görüntülü reklamcılık uzmanları tarafından sağlanır ve bütçeniz için en üst düzeye çıkarılmış sonuçlar sağlamayı garanti eder. YouTube, dünyanın en büyük video reklam platformu ve ikinci en büyük arama motorudur.

Youtube reklam türleri şu şekildedir:

 • Videodan Önce Gösterilen Youtube Reklamları: Görüntülemeyi seçtiğiniz videodan önce gösterilir. Video reklamınızı belirli bir demografide veya belirli video kitlelerinden önce oynatılacak şekilde hedefleyebiliriz.
 • Kenar Çubuğu Youtube Reklamları: İzleyicilerin oynatma sayfasının sağ üst köşesinde görünen video reklamlardır. Bu tür reklamlar belirli bir demografiye veya belirli kitlelerde görünmesi hedeflenebilir.
 • Arama Ağı Youtube Reklamları: Kullanıcı YouTube’da anahtar kelime araması gerçekleştirdiğinde görünür. Video reklamınız, tanıtılan diğer reklamlar ve organik sonuçlarla birlikte arama sayfasında görünür.
 • Feed İçi Video Reklamlar: Feed içi video reklamlar, insanların izlediği videolara tecavüz etmedikleri için reklamverenler arasında daha az popüler olabilir. Ancak reklam kampanyanız için yine de olumlu sonuçlar üretebilirler. dünyanın en büyük ikinci arama motorunu içeriyor. Bu, rekabetçi bir niş içinde faaliyet gösteriyorsanız, bu reklamların Google’da reklam vermeye alternatif olarak kullanılabileceği anlamına gelir.
 • Yer Paylaşımlı Reklamlar: Yer paylaşımlı reklamlar, trafiği kendi YouTube kanalınıza veya web sitenize yönlendirmenin harika bir yoludur. Bunun YouTube kanalınızda çalışması için öncelikle kanalı ilgi çekici ve eğlenceli videolarla doldurmanız gerekir. Ayrıca, insanları kanalınıza tıkladıkları anda kalmaya teşvik etmek için ilgi çekici bir karşılama videosu oluşturmak isteyebilirsiniz.
 • Atlanabilir Video Reklamlar: Yalnızca izleyicilerin 30 saniye veya daha uzun süre izlediği atlanabilir videolar için ödeme yaparsınız. Bu nedenle, videonuzu mümkün olan en kısa sürede atlayan tüm bu insanlar için ödeme yapma konusunda etkili bir reklam türüdür.
 • Bumper Reklamlar: İşletmeler, potansiyel müşterilere kısa ve akılda kalıcı bir mesaj iletmek istediklerinde bumper reklamları kullanır. Altı saniye veya daha kısa oldukları için konuya girmeleri gerekir.

Bumper reklamlar için gösterimlere göre ödeme yaparsınız. Bunlar, BGBM (bin gösterim başına maliyet) ile ücretlendirilir. Bu nedenle, reklamınız her 1.000 gösterim aldığında bir bumper reklam için ödeme yaparsınız.

Youtube Reklam Hizmetleri Kullanmanın Avantajları

Youtube reklam hizmetleri kullandığınızda elde edeceğiniz bir dizi avantaj bulunuyor. Hemen bu avantajlara göz atalım;

 • Youtube Aktif Kullanıcı Tabanına Sahiptir

Reklam hizmetlerine yatırım yaparken ana hedef aktif bir kitleye ulaşmaktır. Platformu kullanmanın yanı sıra aktif olarak etkileşime giren kişilere erişmek istiyorsanız. Youtube reklamcılığı, potansiyel müşterilere ulaşmak için işletmeniz için tam bir pencere fırsatına sahip aktif bir kitle platformuna sahiptir. İnsanlar Youtube platformlarına birçok nedenden dolayı gidiyorlar. Bunun nedenleri arasında eğlenceli içerik izlemek, öğreticilerden öğrenmek, hizmet ve ürün satın almak ve seyahat etmek sayılabilir.

 •  Youtube Videoları Popüler

Zamanla youtube videoları popüler hale geliyor ve Youtube reklamcılığı yoluyla daha fazla kitleye ulaşması muhtemel. Sadece etkileşimli bir platform olarak değil, aynı zamanda işletmenizle ilgili bilgilerin görsel bir temsili olarak da hizmet eder.

 • Yeniden Pazarlama Reklamları

Youtube reklamcılığına yatırım yaparken  farklı platformlarda paylaşabileceğiniz videolar elde edebilirsiniz. Bu, büyük bir müşteri tabanına kolayca ulaşmasını sağlar. Bir videoda Youtube reklamcılığı etkilidir ve bir arkadaş tarafından paylaşıldığında zincirleme paylaşım yoluyla birçok kişiye ulaşır. Bu, işletmenize daha fazla müşteri potansiyeli demektir.

 • Video İçeriğinin Tanıtımı

Tanıtım için bilgilendirici videolar oluşturmak ister misiniz? Youtube reklam çözümleri, markanızın büyümesine ve gelişmesine yardımcı olabilir. İçeriği tanıtma yöntemi, arzu ettiğiniz birçok kişiye ulaşabilmesi için etkili olmalıdır.

 • Etkili Youtube Reklamcılığı

Yoğun iş programı nedeniyle reklam kampanyalarını takip edemiyor musunuz? İşletmenin düzenli operasyonlarına odaklanılmalıdır. Video reklam ekibimiz, önemli reklamcılık yöntemleri uygulayarak işinizi yürütmenize yardımcı olur ve müşteriler için gerçek sonuçlar elde etmemizi sağlar. Uzmanlarımız, müşterilerimiz için başarılı kampanyalar yürütmek için sağlam bilgiye sahiptir.

 • Etkili Bir Youtube Reklam Kampanyası Başlatmak

Farklı kuruluşlar veya işletmeler, bir Youtube reklam kampanyası başlatmanın yolları hakkında sağlam bir fikre sahip değildir. Youtube kanalları için google reklamları ve yayınlanan reklam kampanyaları zorlu bir görev olabilir. Bunu kolaylaştırmak için reklam uzmanlarımız videonuzu etkili bir şekilde optimize eder ve kampanyanın sonuçlarını yakından izler. Başarılı bir kampanya, video reklamcılığı ve iyi reklamlarla eşleştirildiğinde kolayca yayınlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir