Video Pazarlama Istatistikleri

Video Pazarlama İstatistikleri

Videolar, işletmelerin müşterilerle uzun vadeli ilişkiler kurmasına ve ürünlerini yaratıcı bir şekilde tanıtmasına yardımcı olabilir. 2023 video içerik istatistiklerini daha derinlemesine inceleyelim ve işletmenizin büyümesi için animasyonlu videoların gücünü nasıl kullanabileceğinizi öğrenelim.

Video istatistiklerine genel bakışta, video pazarlamanın durumunun ve videoların işletmenizin başarısı için faydalarının daha net bir resmini görmenize yardımcı olmak için Forbes, Cisco, Renderforest, HubSpot, Twitter, Facebook ve diğer birçok video içeriği istatistiği gibi en yetkili kaynaklardan toplanan video pazarlama istatistiklerini sunuyoruz. Öyleyse, video pazarlamadaki bu istatistikleri görelim!

Temel Video Pazarlama İstatistikleri

 1. Pazarlama için video kullananların % 99’undan fazlası 2021 boyunca video kullanmaya devam ettiklerini söylerken, pazarlamacıların üçte ikisi (% 66) 2022’de video harcamalarını artırdı veya sürdürdü. Böylece, insanların % 88’i 2022’de markalardan daha fazla video görmek istiyor, bu da geçen yıla göre% 3’lük bir artış.
 2. Markaların neredeyse % 93’ü sosyal medya hesaplarında yayınlanan videolar nedeniyle yeni müşteriler edindiklerini söylüyor.
 3. Şirketlerin yaklaşık% 61’i video içeriğinin pazarlama planlarının önemli bir parçası olduğunu söylüyor.
 4. Aslında, 2022 itibariyle, ortalama bir insanın çevrimiçi videoları izleyerek günde 100 dakika harcayacağı tahmin edilmektedir.
 5. Satıcıların yaklaşık % 30’u hala video pazarlama stratejisi geliştirmenin web sitelerinden daha önemli olduğunu düşünüyor.
 6. Pazarlama profesyonellerinin % 86’sı videoyu bir pazarlama aracı olarak kullanıyor. Videolar, tüketicilerin sosyal medyada bir markadan görmek için en sevdikleri içerik türüdür. Tüketiciler daha fazla video içeriği bekliyor. Video pazarlamacılarının % 88’i, sosyal medyadaki video pazarlama çabalarının YG’sinden memnun. (Oberlo)
 7. Büyük çoğunluk, % 74, videoların YG ile ilgili olarak basit statik görüntülerden daha iyi sayılara sahip olduğunu söylüyor.
 8. Hubspot tarafından bildirildiği üzere, video pazarlamacılarının % 83’ü video içeriğinin yardımıyla potansiyel müşteriler oluşturduklarını iddia etti.
 9. Brightcove’a göre, video arama motoru sonuç sayfalarından % 157 organik trafik artışı sağlıyor.
 10. İşletmelerin % 60’ı video pazarlamayı kullanıcıların ilgisini çekmenin bir yolu olarak kullanıyor.
 11. Pazarlamacıların % 30’u, videonun pazarlama stratejilerinde web sitelerinden daha önemli bir rol oynadığına inanıyor.
 12. Pazarlamacıların % 53’ü video pazarlamanın marka bilinirliği oluşturmaya yardımcı olduğunu kabul ediyor.
 13. Pazarlamacıların %52’si, videonun marka ile müşterileri arasında güven oluşturmak için bir araç olduğunu söylüyor.
 14. Pazarlamacıların % 62’si bir sonraki video prodüksiyonlarına yaklaşık 2.500 dolar harcamayı planlıyor.
 15. Pazarlamacıların % 84’ü video pazarlamanın potansiyel müşteri oluşturmayı geliştirdiğini söylüyor.
 16. Pazarlamacıların % 86’sı, videoların web sitesi trafiğini artırmaya yardımcı olduğunu söylüyor.
 17. Video pazarlamacılarının % 94’ü, eğitim videoları nedeniyle ürün veya hizmetleri hakkındaki kendi anlayışlarının geliştiğini kabul ediyor.
 18. Pazarlamacıların % 78’i video pazarlamanın dönüşüm oranlarını ve satışları etkilediğine inanıyor.
 19. Video pazarlamacılarının % 87’si sosyal medya video pazarlama çabalarının YG’sinden memnun.
 20. Pazarlamacıların % 93’ü, videonun herhangi bir pazarlama stratejisinin bir parçası olması gerektiği konusunda hemfikir.
 21. Pazarlamacıların % 83’ü, videoların sayfadaki ortalama süreyi artırmaya yardımcı olduğunu söylüyor.
 22. %35’lik bir dönüşüm olasılığı, kişiselleştirilmiş videolara atfedilir.
 23. Pazarlamacıların %74’ü, videoların statik resimlerden daha iyi YG’ye sahip olduğunu söylüyor.

Video Pazarlama Yatırım Getirisi İstatistikleri

 1. Biteable’a göre, pazarlamacıların yaklaşık % 68’i bir videonun yatırım getirisinin Google Reklamlarından birinden daha iyi olduğunu iddia ediyor. Dahası, YouTube’un video içeriği için Facebook veya Instagram’dan daha iyi bir YG’ye sahip olduğu iddia ediliyor.
 2. HubSpot ayrıca, pazarlamacıların yarısından fazlasının (% 52) videonun en iyi YG’ye sahip içerik türü olduğunu söylediğini keşfetti.
 3. Tubular Insights, video içeriğinin YG sayıları üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu iddia eden B73B şirketlerinin % 2’ünün istatistiklerini bize veriyor.

Video Pazarlama Müşteri İstatistikleri

 1. İnsanların % 66’sı bir ürün veya hizmet hakkında bilgi edinmek için kısa bir video izlemeyi tercih ettiklerini söyledi. % 18’i metin tabanlı bir makaleyi, web sitesini veya gönderiyi okumayı tercih ediyor. (Elite Content Marketer)
 2. İnsanlar haftada ortalama 16 saat çevrimiçi video içeriği izliyor. Tüm çevrimiçi etkinliklerin 1 / 3’ü videoyu izlemek için harcanır. (Siteefy)
 3. CXL’ye göre bu sayı son 52 yıla göre %2 arttı.
 4. Video içeriği diğer içeriklere göre %1200 daha başarılıdır.
 5. LearnHub’a göre, videolar hem metin hem de resim içeriğinin toplamından daha fazla paylaşım ve beğeni üretiyor.
 6. İzleyiciler videoyu izlerken mesajın %95’ini emer.
 7. Insivia sosyal medya video istatistikleri, izleyicilerin metni okurken bilgilerin% 95’una kıyasla videodaki bilgilerin yaklaşık% 10’ini koruyabildiğini göstermektedir.
 8. Müşterilerin % 84’ü açıklayıcı bir video izledikten sonra alışveriş yapıyor
 9. Hubspot’un animasyonlu video istatistikleri raporuna göre, çoğu insan (% 94) ürünü veya markayı daha iyi anlamak için açıklayıcı videolar izliyor ve izleyicilerin% 84’ü videodan sonra bir satın alma işlemi yapmaya karar verdi.
 10. Google kullanıcılarının bir video arama sonucunu tıklama olasılığı yüksektir.
 11. Brightedge’den bir SEO raporu, Google arama sonuçlarının vakaların % 26’sında video küçük resimleri içerdiğini ve kullanıcıların video arama sonuçlarını tıklamaya daha istekli olduğunu göstermiştir.

Video Pazarlama İşletme İstatistikleri

Müşteri tarafından pazarlama istatistiklerinde video ile ilgili bazı ilginç sayıları kontrol ettikten sonra, işletme açısından video pazarlama istatistiklerine bakalım. Video pazarlamanın etkinliğinin hemen hemen her tür işletme için oldukça yüksek olduğunu göreceksiniz;

 1. Reklam kampanyasındaki video, dönüşüm oranında % 34’lük bir artış sağlar.
 2. Açılış sayfanıza bir video eklemek, dönüşüm oranınızı %80’e kadar artırabilir.
 3. Vidyard raporuna göre, pazarlamacılar, video içeriği kampanyalarına eklenirse dönüşüm oranında % 34’lük bir artış olduğunu iddia ettiler.
 4. Video, pazarlamacıların % 84’ü için potansiyel müşteriler oluşturmaya yardımcı oldu.
 5. Lemonlight istatistikleri, çoğu pazarlamacının pazarlama stratejisinde video içeriği kullanırken potansiyel müşterilerde bir artış yaşadığını gösterdi.
 6. Video reklam harcamaları 41 yılına kadar %9,2024 oranında artacak.
 7. Statista raporu, ABD’li pazarlamacıların 41 yılına kadar video reklam kampanyalarına %9,2024 daha fazla harcama yapacağını gösteriyor. 10 yılında 18,2019 milyar ABD doları olan tutarın 12 yılında 66,2024 milyar ABD dolarına çıkması beklenmektedir.
 8. Küresel akış pazarı, video pazarlamasıyla ilgili en son istatistiklere göre % 55 büyüme yaşadı.
 9. Çevrimiçi video pazarlama istatistiklerini yayınlamadaki yeniliklere göre, küresel akış pazarı büyümeye devam ediyor. Bu tutar son birkaç yılda 104,11 milyar ABD Doları’ndan 161,37 milyar ABD Doları’na yükselmiştir.
 10. Pazarlamacıların neredeyse tamamı video içeriğini kullanmaya devam edecek.
 11. Wyzowl’un raporu, pazarlamacıların % 99’unun reklam kampanyalarında video içeriği kullanmaya devam etmeyi planladığını gösterdi.
 12. Son 12 ayda, Twitter’da video görüntülemeleri 220 kat arttı. Ayrıca, mikroblog platformundaki video görüntülemelerinin % 93’ü bir mobil cihazda gerçekleşir. (Twitter)
 13. Kullanıcıların %39’u videoyu izledikten sonra bir satıcıyı arıyor. (Forbes)

Twitter Video Pazarlama İstatistikleri

Video, Twitter’daki en hızlı büyüyen reklam aracıdır.

 1. Video içeriği farklı sosyal medya platformlarında iyi performans gösteriyor ve pazarlamacılar bunu kesin olarak biliyor. Bu nedenle videolar, sosyal medya pazarlamacılığında en çok kullanılan içerik türlerinden biridir.
 2. İnsanların% 78’i her hafta çevrimiçi video izliyor ve% 55’i her gün video izliyor.

Youtube Video Reklam İstatistikleri

 1. YouTube’un şu anda büyüleyici sayıda 2+ milyar kullanıcısı var.
 2. Hiç şüphe yok ki, YouTube dünyanın en popüler ikinci web sitesidir (Google’dan sonra).
 3. Ortalama YouTube kitlesi 18-34 yaşları arasındadır. Bu, videonuzun büyük olasılıkla ürününüzü satın alma olasılığı olan bir çözücü kullanıcı tarafından izleneceği anlamına gelir.
 4. Tüketicilerin %51’i zamanlarını Youtube’da geçiriyor.
 5. YouTube, 1’da müşterinin davranışını etkileyen #2019 etkisi olarak Facebook’un yerini aldı.
 6. Müşterilerin çoğunluğu (%90) YouTube’un yardımıyla yeni şirketler veya ürünler keşfediyor.

Instagram Video Pazarlama İstatistikleri

 1. Her 4 tüketiciden 1’i Instagram’da bir hikaye gördükten sonra alışveriş yapıyor.
 2. Markaların %79’u Instagram hesaplarından yeni bir müşteri edindiklerini iddia ediyor.
 3. Pazarlamacıların % 73’ü Instagram hikayeleri yayınlayarak yeni bir müşteri kazandı.
 4. Pazarlamacıların % 41’i, Instagram Hikayeleri’nin 2020’de en önemli pazarlama stratejilerinden biri haline geldiğini söylüyor.
 5. Instagram reklamlarının yaklaşık % 25’i tek bir videodan oluşuyor.

Facebook Video Pazarlama İstatistikleri

 1. Tüketicilerin  %45’i zamanlarını Facebook’ta geçiriyor.
 2. Markaların %93’ü Facebook hesaplarında haftada en az 1 video yayınlıyor.
 3. Şirketlerin % 64’ü, Facebook’ta yayınlanan bir videonun son 12 ay boyunca yeni bir müşteriyle sonuçlandığını iddia etti.
 4. Video pazarlama ile ilgili son istatistiklere göre, video Instagram’daki diğer içerik türlerinden daha fazla etkileşim sağlıyor.
 5. Facebook Watch’un günlük izleyici kitlesinde yaklaşık 140 milyon kullanıcısı var ve genellikle günde 26 dakika video izliyorlar.
 6. Markaların neredeyse %75’i Facebook’ta video reklamları kullanıyor.

Video Tüketimi İstatistikleri

 1. Kullanıcıların %94’ü, videoların satın alma kararları vermelerine yardımcı olduğunu söylüyor.
 2. Tüketicilerin % 62’si akıllı telefonlarında veya tabletlerinde video izliyor.
 3. Müşterilerin %99’u markalı video içeriklerinden hoşlanıyor.
 4. Ortalama bir insan haftada 16 saatini video izleyerek geçiriyor.
 5. Günde 100 dakika, 2022’nin sonuna kadar çevrimiçi videolar için tahmini izlenme süresidir.

Video Prodüksiyon İstatistikleri

 1. Video pazarlama içeriğinin % 35’i sıfırdan yapılır.
 2. Pazarlamacıların % 48’i önceden hazırlanmış şablonların bir kombinasyonunu kullanıyor.
 3. Pazarlamacıların % 81’i müziğin video etkileşimini artırdığını söylüyor.
 4. Video pazarlamacılarının % 66’sı içeriklerinde seslendirme kullanıyor.
 5. Pazarlamacıların % 39’u şirket içinde video üretiyor.
 6. Videoların %38’i akıllı telefon uygulamaları kullanılarak oluşturuluyor.
 7. Şirketler tarafından videolara 100 ile 1.000 dolar arasında herhangi bir yerde harcanıyor.
 8. Videoların %64’ünde altyazı var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir