Veteriner Web Sitesi Tasarımı

Veteriner Web Sitesi Tasarımı

Bir web sitesinden tasarıma göre hizmet almak isteyip istemediğinize karar vermenin bir saniyeden az sürdüğünü biliyor muydunuz? Uygun bir veteriner web sitesi tasarımı size pazarda bir başlangıç yapma fırsatı verecektir.

Bir veteriner web sitesiniz varsa ancak yeterince müşteri alamıyorsanız, tasarım anlayışınızı yeniden gözden geçirmelisiniz.

Çoğu zaman web sitesinin düzeni yeni kullanıcılar için olumsuz karar vermeye etki edebilir. Bu durum hemen çıkma oranının olumsuz etkilenmesine yol açabilir. Bunun nedeni, sizinle veteriner arayan evcil hayvan sahibi arasında bir iletişim boşluğu olmasıdır.

Veteriner klinikleri için web sitesi tasarımının diğer hizmet web sitelerinden farklı olması gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü hedef kitleniz evcil hayvan sahipleridir.

Evcil hayvan sahipleri evcil hayvanlarına çok yakın hissederler ve güvenebilecekleri birinin bakımında olmalarını isterler. Bu nedenle profesyonel görünümlü bir veteriner web sitesi tasarımı ile ilgilendiğiniz evcil hayvanlara olan sevgi ve bakımı arasında bir denge oluşturabilirsiniz.

Hizmet Özeti
Aylık Ortalama Maliyet 10,000 – 250,000 TL
Teslim Süresi 45 – 180 Gün
Alt Yapı WordPress, ASP.NET , HTML
Ödeme Planı %50 Proje Başlangıcı, %50 Proje Teslimi
Hosting 1 Yıl Ücretsiz
Ek Hizmetler Kurumsal Kimlik Tasarımı, SEO, Reklam Yönetimi,  Sosyal Medya Yönetimi
Metin Üretimi Ajans Sorumluluğunda
Görsel Tasarım Ajans Sorumluluğunda
Fotoğraf ve Video Çekimi Müşteri Sorumluluğunda

Veteriner Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Etkili kurumsal web sitesi tasarımı markanız için kritik öneme sahiptir. Web siteniz demografiye ve kitlelere göre tasarlanmalıdır. Veteriner web sitesi tasarımı için hedef kitle evcil hayvan sahipleridir.

Profesyonel görünümlü bir web sitesi için bir web tasarım ajansı performans ve optimizasyon konusunda size destek olacaktır.

Web sitenizin kitleyi büyülemek için profesyonel görünmesi gerektiğini unutmayın. Bir kişinin web sitenizi ziyaret ettiğinde markanız hakkında bir fikir oluşturmasının yirmi saniyeden az sürdüğünü söyleyebiliriz. 2.6 saniye sadece web sitenizin izlenimine yanıt vermek için gerekli olan süredir.

Mevcut veterinerlik web sitenizin aynı izlenimi verip vermediğine dikkat etmeli, başkalarının CTA’nıza (Harekete Geçirici Mesaj) saniyeler içinde yanıt vermesini sağlayacak şekilde bir tasarım gözetmelisiniz.

Current Works sizlere şu özelliklere dikkat ederek bir web sitesi tasarlıyor:

 • Kullanıcı Dostu Tasarım

Ziyaretçileriniz web sitenizde tam olarak nerede olduklarını bilmelidir. Web sitesinin kullanıcı dostu bir düzenini korumalısınız. Böylece sizin tarafınızdan hizmet verilen önceki evcil hayvanların deneyimlerine, referanslara ve sağladığınız evcil hayvan hizmetlerine kolayca göz atabilirler.

Sitenizin erişilebilirliğini artırmak için bir site haritası da ekleyebilirsiniz. Ziyaretçileriniz için ne kadar kolay bir deneyim oluşturursanız size güvenme olasılıkları o kadar artar.

 • Görsel Tasarım

Web tasarımınız, kullanıcıyı etkileyebilmesi için görsel tasarım ögeleri özenle düzenlenmelidir.

İnsanlar görsel olarak görebildiği ve ölçebildiği ögelere karşı genellikle olumlu hisseder. Görsel tasarımınız bir güven duygusu ortaya çıkarırsa ve müşterinizden ilham alırsa ziyaretçilerinizin hem size hem de hizmetlerinize güvenmeleri muhtemeldir.

 • İçerik

İçerik, veterinerlik web sitenizin temel noktasıdır. Kötü hazırlanmış içerik, müşterilerinizin özgünlüğünüzü ve otoritenizi sorgulamasına neden olur.

Bu nedenle web sitenizin içeriği bilgilendirici, güvenilir, profesyonel ve okunabilir olmalıdır. Doğru web sitesi içeriği türü, veteriner web sitenizin kullanıcının gözündeki önemini gösterir. Evcil hayvanlarla ilgili detaylı bilgi ve alanınızla ilgili blog yazıları sizlere yardımcı olacaktır.

 • Etkileşim

Kullanıcı dostu web tasarımı, web sitenizde gezinirken ziyaretçileriniz için ilgi çekici olmasını sağlar ve onları istediğiniz aksiyona yönlendirir. Örneğin, geçmişte katıldığınız belirli bir cinse yönelik hizmet almak istiyorlarsa doğru bir strateji ile onları çekebilirsiniz.

 • Markalaşma

Veteriner web siteniz sunduklarınızın tam bir yansıması olmalıdır. Logonuz veterinerlik hizmetlerinizle anında bağlantı kurmalıdır. Mesajınızı iletebildiğinden ve hayvanları önemseyen bir marka olarak varlığınızı ortaya koyduğundan emin olun.

Ayrıca markalaşma süreciniz tutarlı olmalıdır. Veteriner web sitesi tasarımınızın her öğesi, marka imajınıza karşılık gelen aynı temayı, renkleri, metni ve görsel grafikleri barındırmalıdır.

Markalaşma eksikliği veya çarpık markalaşma, genel özgünlüğünüzü ve otoritenizi etkileyebilir. Bu nedenle tutarlı tutmaya çalışın. Web sitenizde tüm markalaşma süreçlerinize yer vermelisiniz.

Ekibimiz marka danışmanlığı konusunda da sizlere profesyonel hizmet verebilir.

 • Dönüşüm

İzleyicilerinizin evcil hayvanlarını gerçekten getirmelerini istiyorsanız randevu sistemi oluşturun. Teşvikler, örneğin ilk kez gelenlere indirim veya belirli ırklar için özel teklifler sunmanız yararlı olabilir.

Bu stratejiler dönüşüm oranınızı artıracak ve evcil hayvanları olan daha fazla müşteri getirecektir. Web sitenizi dönüşüm oranı yüksek kapasitede olacak şekilde tasarlıyoruz.

 • Mobil Yanıt Hızı

2022 yılı itibariyle web kullanıcılarının %90’ından fazlası web sitenizi cep telefonlarından görüntülüyor. Bu nedenle mobil yanıt hızını arttırmanız gerekir. Yükleme süreleri ve gezinme hatalarıyla kullanıcıları kaçırabilirsiniz.

Markanızı öne çıkarmak için cep telefonları için özel bir özel veteriner web sitesi tasarımı hizmeti almanız gerekecek.

Veteriner Web Sitesi Tasarımı İçin Neden Current Works?

 • Çağdaş ve Profesyonel Tasarım

Web sitenizin tasarımı profesyonelliğinizi ve güvenilirliğinizi yansıtır. Bu nedenle web sitenizin tasarımı temiz ve profesyonel olmalıdır. Web sitenize bakarak ziyaretçiler derhal bir veteriner uzmanı olduğunuzu görmelidir.

Veteriner web sitesi tasarımı; tasarım, renk şeması ve içerikte sürekliliği öne çıkarmalıdır. Burada hizmet ettiğiniz demografiyi ve tedavi ettiğiniz hayvanları/ırkları gösteren görseller kullanıyoruz.

Tasarımın tüm bu unsurları marka felsefenizle uyumlu olmalıdır. Dikkat çekme olasılığı daha yüksek olan ve genellikle evcil hayvanlar ve bakımla ilişkilendirilen renkleri kullanın.

Örneğin, Yeşil rengin şifa ve doğa ile çağrışımları vardır. Böylece, benzer bir mesaj göndermek için bu rengi kullanabilirsiniz.

 • Güven Oluşturma Elemanları

Başarılı bir veterinerlik web sitesi için veteriner web siteniz ve müşteriler arasında güven sağlayan unsurlara ihtiyacınız vardır. Bu şekilde başkalarının sevgili evcil hayvanlarını sizin bakımınızı talep etmelerini sağlarsınız.

Evcil hayvan sahipleri sizin hakkınızda bilgi sahibi almak istediği için bir doktorun biyografisi paylaşılmalıdır. İş portföyünüzü ekleyerek marka güveni oluşturabilirsiniz. Resimlerinizi evcil hayvanlarınıza da ekleyebilirsiniz. Bu, sizi bir hayvansever olarak görmelerini sağlar.

Veteriner web sitesi tasarımınıza güven duygusu oluşturmak için ilgili fotoğraflar da dahil olmak üzere biyografinizi, kimlik bilgilerinizi, deneyiminizi, evcil hayvan tercihlerinizi, kariyer hedeflerinizi entegre ediyoruz.

Kişisel bilgileriniz, eğitiminiz, hobileriniz, aileniz, yaşam tarzınız ve veteriner olmaya karar vermenizin nedeni gibi birçok güven elemanını web sitenize entegre ediyoruz. Veteriner personeliniz hakkındaki bilgileri fotoğraflarıyla paylaşarak güveni tescilliyoruz.

 • Görüşler ve İncelemeler

Önemli güven oluşturma unsurlarından biri referans ve incelemelerdir. Bu nedenle önceki müşterilerinizin size dürüst referanslar sunması gerekir.

Potansiyel müşterileriniz diğer evcil hayvan sahiplerinden hizmetler hakkında bilgi almaktan memnuniyet duyacaktır.

Ayrıca müşterilerinizi veterinerlik web sitenizi incelemeye teşvik ediyoruz. Bu incelemeler web siteniz için potansiyel müşteriler hakkında faydalı bilgiler sağlar.

Web sitenizde inceleme sürecini doğru anahtar kelimelerle sağlıyoruz ve web sitenizin arama motoru sıralamasını iyileştirecek önemli bir strateji oluşturuyoruz.

 • İletişim Sayfaları

Veteriner web sitesi tasarımı müşterilerinize bilgi vermek adına ilgili iletişim bilgilerine ve alanlarına sahip olmalıdır. Müşterilerinizin sizinle iletişim kurması için birden fazla seçenek oluşturmalısınız. Ayrıca bu seçeneklerin tamamı web sitenizin her sayfasında görünür olmalıdır.

İletişim bilgilerinizi görüntülemek için çok sayıda alan oluşturuyoruz. Web sitenizin iletişim sürecinin zahmetsiz olmasına özen gösteriyoruz.

Potansiyel bir müşteri sadece sizinle iletişim kurmak için tek bir tıkla işlem yapmasına olanak tanıyoruz. Bir iletişim formu, WhatsApp bağlantısı, sosyal medya ikonları gibi birçok strateji geliştiriyoruz.

Potansiyel müşterilerinizin her zaman harekete geçirecek CT düğmeleri sağlıyoruz;

 • Hemen Randevu İçin Arayın!
 • Randevunuzu Şimdi Alın!
 • Bugün Ücretsiz Fiyat Teklifi Alın!
 • Evcil Hayvanınızı Getirin ve % 5 İndirim Kazanın.

Call to Action düğmeleri ve iletişim sayfalarıyla istediğiniz aksiyonu direkt almanızı sağlıyoruz.

 • Sade ve Temiz Kodlama

Web sitenizin içeriğinden bağımsız olarak arka planda uygun kodlama ve dil optimizasyonunu sağıyoruz. Bu nedenle Veteriner web sitesi tasarımı hizmetinde temiz ve sade kodlama ögelerine yer veriyoruz.

Duyarlı bir web tasarımına ihtiyacınız var, çünkü günümüz algoritmaları duyarlı web siteleri daha çok dikkat çekiyor.

 • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

SEO belki de veteriner web sitesi tasarımınız için en kritik unsurlardan biridir. Web sitenizin tasarımını daha erişilebilir hale getirmenin tek yolu budur. SEO ile belirli bir cins veya hayvan için çevrenizde bir veteriner arayan potansiyel müşterilerle etkileşime girebilirsiniz.

Benzer şekilde, veteriner web siteniz için daha iyi bir sıralamaya ihtiyacınız var çünkü potansiyel müşterileriniz ilk sayfadan sonra daha ileri gitmezler. Daha fazla müşteri edinmek için web sitenizin arama sonuçlarının ilk sayfasında göründüğünden emin olmalısınız.

Daha iyi arama motoru optimizasyonu için Current Works SEO dostu web siteleri tasarlıyor. Şu stratejileri uyguluyoruz;

 • Web sitenizi yerel veteriner listelerine ekliyoruz

Arama motoru listelerinin çoğunluğu ücretsizdir bu nedenle web sitenizi farklı arama motorlarına kolayca ekleyebilirsiniz. Yerel işletme listelerinin bir parçası olursanız veterinerlik web siteniz rakiplerinize karşı rekabet avantajı kazanacaktır.

Sitenizi listelerken veteriner hekimleri veya ilgili hizmetleri ararken kullanıcıların arama motoruna girebilecekleri kısa ifadeler veya kelimeler buluyoruz.

 • Bir Blog Oluşturuyoruz

Veterinerlik web sitesi tasarımı hizmeti sonunda blogunuz ile optimize etmeniz gereken web sitenizin daha fazla müşteri çekme yeteneği kazanmasını sağlıyoruz.

Bir blog, içerik oluşturmak ve veterinerlik hizmetleri hakkında bir mesleki bilgi sağlamak için mükemmel bir yoldur.

Blogunuzu kendi başınıza yönetemezseniz her zaman farklı yazarlarımız ile çalışabilirsiniz.

 • Backlinkleri Kullanıyoruz

Backlinkler web sitenize daha fazla web sitesi trafiği elde etmek için ayrılmaz bir bütündür. Geri bağlantılar oluşturmanın en iyi yollarından biri hem yerel hem de uluslararası farklı veterinerlik forumlarıyla ortaklık kurmaktır. Böylece web sitenizle gelen ve giden bağlantılar oluşturabilirsiniz.

Bölgenizin veya şehrinizin bir veteriner rehberi varsa, URL’nizi ve iletişim bilgilerinizi içermesi için harekete geçiriyoruz.

S.S.S.

Veteriner Neden Web Sitesine İhtiyaç Duyar?

Veteriner web sitesi çok yaygın değildir. Ancak günümüzde bu alanda hizmet veren hekim sayısı da hızlı şekilde artmaktadır. Bu nedenle özellikle daha fazla müşteri çekmek, yakın konumdaki müşterilerinizin size ulaşmasını sağlamak adına web siteniz olmalıdır. Aynı zamanda web siteniz ile yaptığınız çalışmaları da çok kolay bir şekilde tanıtabilirsiniz.

Veteriner Web Sitesinde Görseller Neden Önemlidir?

Harika veterinerlik web siteleri tesisi ve personeli göstermek ve genel görünüm ve hissin markanızla tutarlı olduğundan emin olmak için yüksek kaliteli fotoğraflar ve videolar kullanır. Renkler, yazı tipleri ve görüntüler, profesyonel ve güvenilir bir izlenim yaratmak için birlikte çalışmalıdır. Web sitenizde yaptığınız kaliteli paylaşımlar sayesinde görseller üzerinden müşterilerinize güven verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir