Ulusal SEO Hizmeti

Ulusal SEO Nedir, Nasıl Yapılır ?

Current Works, hem yerel hem de ulusal düzeyde işletmelerle çalışır. İster küçük bir SEO kampanyasına ister karmaşık bir çok şehirli kampanyaya ihtiyacınız olsun, firmamız ile çalışabilirsiniz.

Ulusal SEO hizmeti, işinizi rakiplerinizden ayırabilecek uzun vadeli bir yatırımdır. Yerel SEO’ya benzer olmasına rağmen, Ulusal SEO öncelikle belirli coğrafi terimler için sıralama yapmak yerine geniş anahtar kelime terimleri için sıralamaya odaklanır.

Günümüzün teknoloji odaklı toplumunda işletmelerin çevrimiçi varlıklarına her zamankinden daha fazla odaklanmaları gerekiyor. SEO kullanan ulusal düzeyde şirketlerin sayısı, yerel işletmelerden çok daha fazladır.  Bu da ulusal SEO’yu çok rekabetçi bir pazar haline getirmektedir.

Ulusal SEO stratejileri, işletmenizin pazarda nasıl rekabet ettiğini görmenizi sağlayacaktır. Çünkü ülke genelinde erişiminizi genişletebilir ve ideal müşteri tabanınızı yakalayabilir ve pozitif yatırım getirisi ile sonuçlanır.

Ulusal SEO stratejilerimiz, olumlu arama motoru görünürlüğünü sağlamak için web sitenizin çeşitli yönlerini optimize edecektir.

Hizmet Özeti
Aylık Ortalama Maliyet10,000 – 25,000 TL
İlk Dönüşler3. Aydan İtibaren
İdeal Çalışma SüresiMinimum 12 Ay
RaporlamaAylık
SEO StratejisiWhite Hat SEO
GarantiYükselme Garantisi Veriyoruz
İçerik ÜretimiAjans Sorumluluğunda
Görsel TasarımAjans Sorumluluğunda
Fotoğraf ve Video ÇekimiMüşteri Sorumluluğunda

Ulusal SEO Nedir?

Ulusal SEO, işletmenizin web sitesini ülke çapında veya ulusal düzeyde geniş kapsamlı aranan anahtar kelimelerde Google’da üst sıralama çıkmaya odaklanan organik bir arama pazarlama stratejisidir. Bir internet kullanıcısı bu anahtar kelimelerden birini bir arama motoruna yazdığında sitenizin arama sonuçlarının en üstünde yer alması ana hedeftir. Burada daha yüksek aylık anahtar kelime arama hacmi olduğu için, ulusal SEO önemli bir rekabet alanı olmaktadır. Bu, anahtar kelimeler için sıralamanın daha zor (ancak daha kazançlı) olabileceği anlamına gelir.

Current Works, öngörülebilir arama motoru optimizasyonu sonuçları sunan kanıtlanmış, sistematik bir yaklaşım ile çalışmaktadır.

Neden Ulusal SEO?

Şirketlerin ulusal bir SEO stratejisine odaklanmasının birçok nedeni vardır. Bu nedenler şöyle sıralanabilir;

 • Online Pazar Payı
Ulusal Arama Terimi Raporu
Ulusal Arama Terimi Raporu

İşletmeniz tamamen çevrimiçiyse ve fiziksel bir konumunuz yoksa büyük olasılıkla hedefleyecek coğrafi bir bölgeniz olmayacaktır. Bu durumda sadece bölgenizdeki şirketlerle rekabet etmiyorsunuz; aynı zamanda ülkenin diğer tarafında olabilecek şirketlerle de rekabet ediyorsunuz.

Çevrimiçi pazar payı kazanmak, potansiyel müşterileri elde etmenin, ürün veya hizmetinizi isteyen kitleye ulaşmanın uygun maliyetli bir yolu olabilir. Pazarlama ekibinizin bir parçası olarak hedeflerinize ulaştığımızdan emin olmak için doğrudan ekibinizle birlikte ortak hareket ediyoruz.

 • E.A.T.’nizi Geliştirin

E.A.T., web yöneticilerinin ve SEO’cuların bir web sitesinin sıralamasını belirlerken algoritmalarının ne aradığını anlamalarına yardımcı olmak için Google tarafından geliştirilen bir kısaltmadır.

Google bunu markanızın Uzmanlığı, Otoriterliği ve Güveni olarak açıkladı. Ulusal arama sorguları birçok bilgilendirici sonuca (bloglar, yayınlar ve veritabanları gibi) hizmet eder.

Güvenilir bir marka olmadan öne çıkmak zor olabilir. Current Works ile ulusal bir SEO kampanyası, çevrimiçi itibarınızı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

 • Öngörülebilir Sonuçlar

Rakiplerinize göre bir adım öne çıkmak, erişiminizi genişletmek, markanızın görünürlüğünü artırmak, daha nitelikli potansiyel müşteriler oluşturmak ve en önemlisi gelirinizi artırmak istiyorsanız, Current Works ile ulusal SEO hizmeti tam size göre.

Analistlerimiz, Ulusal SEO kampanyanızın sonuç vermesini sağlamak için ekibinizdeki birincil paydaşlarla düzenli olarak işbirliği yapar. Analistler, kampanyanızın etkinliğini sürekli olarak izleyerek kampanyanızı başarıya ulaştıracak adımları atar.

Neden Current Works Ulusal SEO Hizmeti?

Başarılı Bir SEO Çalışmasının Search Console Raporu
Başarılı Bir SEO Çalışmasının Search Console Raporu

Ulusal bir SEO kampanyasına yatırım yaparsanız potansiyel müşterilerin işinizi bulmasını sağlarsınız. Ulusal SEO hizmeti web sitenize alakalı ve ticari trafik çeker. Aynı zamanda işletmenizin ülke çapında bir arama varlığı oluşturmasını sağlar.

Mevcut web sitenizi ve çevrimiçi pazarlama stratejinizi analiz ederek ve üç temel alanda iyileştirmeler veya optimizasyonlar yaparak işletmenizin bu hedefe ulaşmasına yardımcı oluyoruz. Bu üç alana SEO’nun üç dayanağı diyoruz.

Current Works, aşağıda daha ayrıntılı olarak tanımlanan kanıtlanmış formülü kullanır.

 • Yüksek Otoriteli Backlinkler

Bir arama motoru, gerçek bir işletmeniz olduğunu, müşterilere ve kullanıcılara değer sağladığınızı nasıl bilebilir? Gelen bağlantılar, arama motorlarının sitenizin otoritesini belirlemede kullandığı anahtardır. Diğer siteler sizinkine bağlantı verdiğinde arama motorlarına içeriğinize değer verdiklerini gösterir.

Özetle her bağlantı web sitenizin otoritesi için bir ‘oy’ gibidir. Bununla birlikte oylamanın niteliği de miktarı kadar ayrılmaz bir bütündür. Yani güven oyları, etkili, yüksek otoriteli sitelerden geldiklerinde daha değerlidir.

Current Works, ulusal SEO sıralamalarınıza yardımcı olmak için yalnızca yüksek otoriteli sitelerde bağlantı edinme stratejisine odaklanıyor.

 • Arama Motoru Odaklı Optimizasyon

Arama motorları insanlar tarafından geliştirilmesine karşın onlar tarafından desteklenmezler. Aynı zamanda arama motorları zihninizi de okuyamazlar.

Sitenizin ve sayfaların ne ile ilgili olduğunu, hangi hizmetleri ve ürünleri sunduğunuzu açıkça belirtmeniz çok önemlidir. Bir web sayfasını alaka düzeyi için optimize etmek, bir arama motorunun işletmenizin ne ile ilgili olduğunu anlamasını kolaylaştırır.

Arama motorlarına web sayfanızın alakalı, niş ve sektörünüzde bir otorite olduğunu gösterebilirsiniz. Böylece arama motoru sonuç sayfasında (SERP’ler) ülke çapında yüksek sıralamalarla ödüllendirilirsiniz.

 • Güçlü Site İçi SEO

Ulusal SEO, anahtar kelimeler ve arama motorlarına yönelik çalışmalar ile ilgili değildir. Bunlara ek olarak web sitenizin temelinin sağlam olduğundan emin olmakla da ilgilidir.

Örneğin, sitenizin yapısının, hızlı yükleme süreleri, mobil optimizasyon ve güvenli kullanıcı verileriyle harika bir kullanıcı deneyimi sunmak için optimize edilmesi gerekir.

Bir arama motoru olsaydınız, mobil cihazlara yanıt vermeyen, kırık bağlantıları olan veya yüklenmesi uzun zaman alan bir web sayfasını en üst sıralarda ödüllendirir miydiniz?

Sanırım hepimiz cevabın hayır olduğu konusunda hemfikiriz. Bu nedenle, web sitenizi site içi optimize etmek Ulusal SEO başarısı için çok önemlidir.

 • Geniş Kitlelere Erişmek

Lokal çalışmaların yanı sıra ulusal SEO çalışmalarına yoğunlaşmanız ülke genelinde web sitesine trafik oluşturacağı için daha fazla kişiye erişebilirsiniz. Sunduğunuz hizmet veya ürünler lokal olabilir ancak unutmayın dijital pazarlama belirli bir yere gelmek kadar orada kalmakta önemlidir. Sıralamanızı ve mevcut müşterilerinizi korumanız için farklı pazarlardan da beslenmeniz gerekir.

Ulusal SEO Hizmetinde Teknik SEO

Bağlantı edinme, yeni içerik oluşturma ve SEO stratejileri ile web sitenize gelen trafiği artırmak için çalışmadan önce mobil, kullanıcı deneyimi ve arama motorları için optimize edilmiş bir siteye sahip olduğunuzdan emin olmak çok önemlidir. Bu süreçte devreye teknik SEO giriyor.

Teknik SEO kapsamında Current Works olarak şu noktalara dikkat ediyoruz;

 • Mobil Duyarlı Optimizasyon

Mobil Duyarlı Optimizasyon

Mobil duyarlı optimizasyon yapılan siteler ulusal SEO, kullanıcı deneyimi, dönüşüm oranı ve potansiyel müşterileri elde tutma için daha etkili optimize edilebilir.

‘İyi yapılmış’ olarak adlandırdığımız web sitelerine nadiren rastlarız. Bu nedenle bazı durumlarda yeni bir web sitesiyle sıfırdan başlamak daha iyi olabilir. Özellikle şu anda mobil cihazlar için optimize edilmiş bir siteniz yoksa baştan başlamak en iyisi olur.

 • Temiz ve Özlü URL Yapısı

URL yapınızda anahtar kelimeler ve uygun bir yapı kullanırsanız arama motorlarının sitenizi daha kolay okumasına yardımcı olabilirsiniz. URL’ler ideal olarak kısa, okunabilir olmalı ve aşırı parametrelerden ve yönlendirme kodlarından uzak durmalısınız.

 • Şema ve Yapılandırılmış Veriler

Ulusal SEO için optimize edilmiş web sitelerinin bir başka özelliği, Google’a ve diğer arama motorlarına alakalı veriler sağlamak için Schema.org işaretleme de dahil olmak üzere yapılandırılmış verileri doğru bir şekilde kullanmaktır.

Bu ek bilgileri sitenize dahil ederek, SERP’lerde yıldız derecelendirmesi, yayın tarihi ve web ziyaretçileri için daha alakalı ve yararlı hale getirebilecek diğer birçok fırsat gibi zengin snippet’leri gösterme şansı yakalarsınız.

 • Site Hızı
site hizi optimizasyonu
Pagespeed ile site hızınızı kontrol edebilir ve optimize edebilirsiniz.

Site hızı, ulusal bir SEO kampanyasında web sitelerini optimize etmeye başladığımızda en önemli parametrelerden biridir.

Yavaş bir site veya sayfa yalnızca kullanıcılar için sinir bozucu olmakla kalmaz, aynı zamanda arama motorları da site hız puanlarını izler ve organik arama sıralamalarınızı olumsuz yönde etkiler. Sitenizin hem mobil hem de masaüstü sürümlerinin verimli ve hızlı bir şekilde yüklenmesi zorunludur.

 • Ulusal SEO ve Anahtar Kelime Stratejisi

İnternet sürekli büyüyor, gelişiyor ve arama motorları algoritmalarını düzenli olarak değiştiriyor. Google, algoritmalarında her yıl 600 kadar değişiklik yapıyor ve Google algoritma değişikliklerinin daha da sık gerçekleşmesini öneriyoruz!

Web sürekli değiştiğinden hedeflerinize ulaştığınızdan emin olmak için ulusal SEO stratejinizi düzenli olarak gözden geçirmek çok önemlidir.

Sayfa içi SEO denetimi, sitenizin o anda ne kadar iyi performans gösterdiğini ve web sitenizin en iyi şekilde performans göstermesini sağlamak için neleri geliştirebileceğimizi değerlendirir.

 • Kısa ve Uzun Vadeli Strateji

Ulusal SEO için Current Works hem kısa hem de uzun vadede stratejiler etrafında döner. Geniş bağlamda son derece rekabetçi bir ulusal anahtar kelime için sıralamaya çalışırken nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Çünkü zor kelimelerde sıralama almak ilk etapta zorlu ve korkutucu bir iştir.

Düzenli SEO denetimleri de dahil olmak üzere stratejik bir plan ve yol haritası olmada ulusal SEO stratejileri verimsiz veya etkisiz olabilir. Bu süreçte stratejiniz olmadan bütçenizi boş yere de harcayabilirsiniz.

Sıralama başarısı için en yüksek potansiyeli sunan anahtar kelimeleri bulmak için denenmiş ve gerçek bir anahtar kelime stratejisi izliyoruz.

 • Anahtar Kelime Hedefleme

Sektörünüzle alakalı olabilecek uzun bir anahtar kelime listesinde kaybolmak bize göre değil! Bizim anahtar kelime araştırma yaklaşımımız büyük miktarda arama hacmine sahip temel kelime gruplarını belirlemekle başlar.

Daha sonra bu anahtar kelimeleri belirli sayfalarla eşleştiririz. Ayrıca ana anahtar kelime ile birlikte alakalı birçok uzun kuyruklu anahtar kelime buluruz.

Ana anahtar kelime ile yakından alakalı anahtar kelimelere odaklanmak Google’a ve diğer arama motorlarına, web sitenizdeki belirli bir sayfanın hem birincil anahtar kelime hem de ilgili uzun kuyruklu terimlerle alakalı olduğunu gösterir.

Ulusal SEO’da Site İçi Optimizasyon

İçerik hala kraldır ve her zaman kral olacaktır. Google’ın algoritma güncellemeleri sürekli olarak kaliteli içerik yayınlamanın her zamankinden daha önemli olduğunu ortaya koyuyor.

 • Meta Veri Optimizasyonu

Tüm sayfalarınızın optimize edilmiş başlıklara, meta başlıklara, meta açıklamalara ve hedeflenen anahtar kelimelere dayalı resim etiketlerine sahip olmasını sağlamak için büyük çaba sarf ediyoruz. Bu sayede ulusal SEO kampanyanızın alaka düzeyini sağlıyor ve başarı olasılığını artırıyoruz.

 • Yeni İçerik Stratejileri

Dikkatle düşünülmüş ulusal SEO içerik stratejiniz sitenizin alaka düzeyi artırır, kullanıcı deneyiminizi ve sıralamanızı geliştirir. Bu nedenle ulusal SEO hizmeti yüksek kaliteli içerikle düzenli olarak güncellemeyi içerir.

 • Yüksek Kaliteli İçerik

Yüksek Kaliteli İçerik

Web siteniz anahtar kelimeler eklemek için uygun bir yerden daha fazlası olmalıdır. Kaliteli içerik, okuyucuya gerçek değer sunar, sosyal paylaşımı teşvik eder ve markanızın otoritesini artırır.

Yüksek kaliteli içerik, sitenizin ziyaretçilerini sayfada daha fazla zaman geçirmeye teşvik edecek ve markanızı sektörünüzde ulusal bir lider olarak öne çıkaracaktır.

 • Stratejik Blog Yazıları

Blogunuzda optimize edilmiş içerikleri düzenli olarak yayınlamak, yeni müşterilere ulaşmak, mevcut müşteriler için değer sağlamak ve kendinizi sektörünüzde bir otorite haline getirmek adına etkili bir yoldur.

Devam eden blog stratejilerimiz, en yüksek yatırım getirisini elde etmeniz için neler yapmanız gerektiğini net şekilde ortaya koyar.

Ulusal SEO’da Site Dışı Optimizasyon

Şimdiye kadar yalnızca sitenizin yapısını ve içeriğini optimize ederek ulaşabilirsiniz. Etkili bir SEO stratejisi, sayfalarınıza işaret eden gelen bağlantıların kalitesini ve miktarını nasıl artırabileceğinizi düşünmek için alan adınızın dışına da bakar.

 • Link Edinme

Bağlantı erişimi ve link satın alma web sitenize link vermenin oldukça etkili bir yoludur.

Link edinme, web sitenizdeki değerli içeriğe geri dönmelerini istemek için diğer sitelere, bloglara ve çevrimiçi yayınlara ulaşmayı içerir. Ancak, bunu doğru ve etik bir şekilde yapmak hem zaman hem de kaynak gerektirmektedir.

 • En İyi Uygulama ve Beyaz Şapka

Ne yazık ki etik olmayan bağlantılar oluşturma site sahiplerinin ve SEO şirketlerinin yüzlerce düşük kaliteli spam bağlantısı oluşturacağı SEO’nun ilk günlerinden itibaren başarısız olmasına yol açıyor. Modern bağlantı edinme stratejimiz bu eski klişeyi bozar ve Google’ın önerdiği yönergeleri izler.

 • Nicelikten Ziyade Kalite

Bağlantı hacmine odaklanmak yerine çabalarımızı yüksek kaliteli, doğal, gelen bağlantıların edinilmesine odaklıyoruz. Sosyal yardımlaşma yoluyla bağlantı edinme sadece SEO amaçları için otorite oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda daha geniş bir kitleye ulaşmanıza ve marka bilinirliğini artırmanıza yardımcı olur.

Current Works Ulusal SEO hizmeti ile zirveye çıkmanızı sağlıyor. Detaylı bilgi için hemen ekibimizle görüşebilirsiniz.

Temel

 • 25 Anahtar Kelime
 • Aylık 5 Yeni İçerik
 • 30 Sayfaya Kadar Optimizasyon
 • Teknik Hataların Giderilmesi
 • UX İyileştirmeleri
 • Aylık 1 Online Toplantı

7.490 TL / Ay

Bilgi Al

Standart

 • 40 Anahtar Kelime
 • Aylık 8 Yeni İçerik
 • 50 Sayfaya Kadar Optimizasyon
 • Teknik Hataların Giderilmesi
 • UX İyileştirmeleri
 • Aylık 1 Online Toplantı
 • Ciro ve Talep Takibi

14.490 TL / Ay

Bilgi Al

Kurumsal

 • 70 Anahtar Kelime
 • Aylık 15 Yeni İçerik
 • 100 Sayfaya Kadar Optimizasyon
 • Teknik Hataların Giderilmesi
 • UX İyileştirmeleri
 • Aylık 2 Online Toplantı
 • Ciro ve Talep Takibi
 • Haftalık Telefon Görüşmeleri

19.990 TL / Ay

Bilgi Al

Agresif

 • 100+ Anahtar Kelime
 • 25+ Yeni İçerik
 • 200+ Sayfa Optimizasyonu
 • Teknik Hataların Giderilmesi
 • UX İyileştirmeleri
 • Aylık 2 Online Toplantı
 • Ciro ve Talep Takibi
 • Aylık 1 Yüz Yüze Toplantı
 • Günlük Telefon Görüşmeleri
 • Advertorial Reklam
 • Infografik Görsel Üretimi
Bilgi Al

Charles Travers https://www.finetunedigital.com/guide/the-ultimate-guide-to-national-seo/ Erişim Tarihi: 29 Ağu 2022, 12:22

Referanslarımız

Hepsini İncele

Yerel SEO ve Ulusal SEO Arasındaki Fark Nedir?

Ulusal SEO ve yerel SEO arasındaki fark Yerel ve ulusal SEO arasındaki en büyük fark, her stratejide kullanacağınız anahtar kelimelerdir. Ulusal SEO, coğrafi olmayan anahtar kelimelere odaklanır. Yerel SEO, yerel kasabalara ve yerlere odaklanır ve bunları anahtar kelimeler olarak içeriklerde geçirmektedir. Ulusal SEO’da ise ülke geneline yayılacak daha detaylı ve maliyetli bir SEO çalışması yürütmeniz gerekiyor.

Ulusal SEO Neden Önemlidir?

Ulusal SEO, web sitenizin görünürlüğünü ülke çapında yapılan sorgularda arama motoru sonuç sayfasında üst sıralara taşıyacak süreç olarak tanımlanabilir. Coğrafi olarak alakalı anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini hedefleyerek sitenizin organik arama performansını artırabilir ve daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz. Ulusal SEO ile Türkiye’nin her yerinden rakiplerle mücadele eder ve konuma gerek kalmadan çok sayıda farklı müşteri bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir