Tabela Tasarım Fiyatları 2023

Tabela Tasarım Fiyatları 2023

Tabela bir işletmenin dikkatleri çekmesini ve potansiyel müşterilerine ulaşabilmesini sağlayan fiziki açıdan en önemli ögelerden biridir. Bu nedenle işletmeler bulundukları bölgede ön plana çıkabilmek için kaliteli bir tabela tasarımına ihtiyaç duyarlar.

Tabelalar ışıklı, ışıksız modellerde ya da farklı renk ve yazı tiplerinde olabilir. Aynı zamanda tabelaların boyutları da birbirinden farklı olmaktadır. Bu nedenle tabela tasarım fiyatları da değişiklik göstermektedir.

Current Works olarak profesyonel tasarım ekibimizle işletmenizin kurumsal yapısına uygun, sizi en iyi yansıtan tabelayı tasarlıyoruz. Tabelanızı işletmenizin gerekli olan bir ögesi olarak görmüyor ilerleyen dönemde insanların size ulaşması için bir rehber niteliğinde değerlendiriyoruz.

Tabela tasarım ücretleri konusunda bilgi almak için hemen bize ulaşabilirsiniz.

Tabela Tasarım Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Tabela tasarımı sürecinde özel işaretler, farklı malzemeler, renkler, boyutlar, baskı seçenekleri gibi unsurlar maliyeti değiştirir. Genel olarak yürüttüğümüz çalışmalarda tabela tasarım fiyatları konusunda teklif verirken şu unsurlara dikkat ediyoruz;
Bütçe

Her ticari tabela işletmesinin kendi fiyatlandırma politikası olsa da kendi bütçenizi de dikkate almanız gerekir. İşletmenizin ne kadar veya hangi tabelaya ihtiyaç duyduğu hakkında hiçbir fikriniz yoksa yaklaşık bir değer belirlemek için araştırma yapmanızı öneririz.

Çoğu tabela tasarımcısına çevrimiçi olarak danışabilirsiniz. Size yakın bir ajans varsa bunun için yüz yüze bir toplantı da yapabilirsiniz. Hemen Current Works’ü arayarak randevu alın ve tabela tasarımı konusunda sizlere yardımcı olalım.

Şirket tabelanıza ne kadar harcayacağınıza karar verirken dikkate alınması gereken başka öncelikler de olabilir. Bu nedenle genel bütçenizin çok fazlasını harcamak istemeyeceğinizi biliyoruz. Öte yandan ürününüzün kalitesinden ödün vermemelisiniz. Çünkü hatalı tabelaları onarmak veya değiştirmek için daha fazla bütçe ayırmanız gerekir. Bu nedenle kaliteli bir çalışmayı en uygun bütçelerle edinmelisiniz.

 • İş Gereksinimleri

Doğru tabelayı kurma konusunda her işletmenin farklı gereksinimleri vardır. Örneğin, bir müze, bir ofis binasına farklı bir tabela türü olan bilgi panolarına ihtiyaç duyabilir, dış mekan ilan panoları gerektirebilir. Aynı zamanda büyük işletmelerde yol bulma tabelaları gibi ihtiyacınız olan belirli işaretler gerekebilir. Ek olarak tabelanızın kullanım amacı da tasarımını etkiler.

 • İşaret Türleri

Tasarım sürecinde tabela türü önemli bir faktördür. Current Works’te küçük tabelalardan ilan panolarına ve bilgi ekranlarına kadar her şeyi tasarlıyoruz.  İhtiyacınız olan işaret türlerinin tasarımı ve entegre edilmesi zorlaştıkça tasarım maliyeti de artacaktır.

 • Tabela Malzemeleri

Farklı malzemeler ve üretim süreçleri bir tabelayı diğerlerinden daha pahalı hale getirebilir. Örneğin, paslanmaz çelik bir tabela benzer bir meşe veya geri dönüştürülmüş plastik alternatifine kıyasla daha pahalıdır. Fiyat farklılıklarına ilişkin bazı örnekleri malzeme özelinde bizlerden öğrenebilirsiniz.

 • Boyut

Bir tabelanın boyutu da maliyetini etkiler, çünkü daha büyük tabelalar tasarlamak için daha fazla malzeme ve emek gerektirir. Bu, kullandığınız malzemeden veya seçtiğiniz tabela şirketinden bağımsız olarak fiyatı arttıran bir unsurdur.

 • Miktar

Tek bir tabelaya ihtiyacınız olabilir veya tüm açık alan için eksiksiz bir yol bulma çözümü arıyor olabilirsiniz. Gerekli tabelaların sayısı / miktarı ne kadar yüksek olursa beklenen maliyetler de o kadar yüksek olur.

 • Tabela Karmaşıklığı / Tasarımı

Tüm tabela firmaları tarafından verilen bir hizmet olmasa da tabela tasarımına yatırım yapmak önemli bir maliyet gerektirebilir. Bu, illüstrasyonlardan, yaratıcı tasarıma ve hatta tabela planlamasına kadar her şeyi barındırır.

Önceden hazırlanmış tasarımlarınız varsa şirketten daha fazla özel yardıma ihtiyacınız olmayacağı için genel maliyetler genellikle daha az olacaktır. Bununla birlikte markalaşma ve grafik tasarımı kavramsallaştırmayı içeren harici bir hizmete ihtiyacınız varsa biraz daha fazla harcama yapmaya hazır olmalısınız.

 • Kurulum Türü

Tabela üretim maliyetini etkileyebilecek bir diğer faktör, tabela için gereken kurulum türüdür. İşaretlerin duvarlara, direklere veya yapısal hesaplamalar gibi ek maliyetlere neden olabilecek diğer yapılara monte edilmesi gerekebilir.

Tabela Nedir?

Tabela, yakındaki insanlara bilgi görüntüleyen görsel bir grafiktir. Kelimeler, sayılar, resimler veya üçünün bir kombinasyonu olabilir.

Yoğun bir kavşaktaki dur işaretinden bir kapının üzerindeki “Çıkış” işaretine kadar her yerde tabela görüyorsunuz. Ayrıca, bir ürün veya hizmet için bir reklam, insanların bir alanda gezinmesine yardımcı olacak bir yol bulma kılavuzu veya bir uyarı veya talimat olabilir.

Kısacası, tabela en önemli iletişim biçimlerinden biridir. Ve tüm iletişim biçimleri gibi, etkinliği de ne kadar iyi tasarlandığına bağlıdır. Bu nedenle tabela tasarımı kendi başına bir çalışma alanıdır.

Tabelalar Neden Önemlidir?

İşletmelerin rakiplerinden sıyrılmalarına, müşterileri çekmelerine ve marka bilinirliği oluşturmalarına yardımcı olurlar.

Ayrıca, yol bulma amaçları, insanlara uzayda rehberlik etmek ve bir bakışta aradıklarını bulmalarına yardımcı olmak için de kullanılabilirler.

Tabela tasarımı sürecini bir ankete göre önemli hale getiren bazı istatistikler;

 • İnsanların % 75’inden biraz fazlası, bir işaret fark ettikten sonra geçmişte satın almayı kabul etti.
 • İşareti olmayan bir dükkanın ankete katılanların % 70,5’i tarafından sıkça görülme olasılığı daha düşük olacaktır.
 • Neredeyse % 79’u bir işletmenin tabelasının mal ve hizmetlerinin kalibresini temsil etmesi gerektiğini düşünüyor.

Tabelalar Şirketlere Nasıl Yardımcı Olur? 

Tabela tasarım fiyatları hakkında bilgi alırken bir tabelanın size ne katacağına da bakalım;

 • İşletmelerin Rekabette Öne Çıkmasına Yardımcı Olur

Günümüz dünyasında işletmeler sürekli olarak dikkat çekmek için yarışıyor. Bir şirket hakkında ne kadar çok insan bilgi sahibi olursa, ürünlerini veya hizmetlerini kullanma olasılıkları o kadar artar.

Tabela, bir işletmeyi rakiplerinden ayırmanın en etkili yollarından biridir. İyi tasarlanmış bir işaret, yoldan geçenlerin dikkatini çekecek ve şirket hakkında daha fazla bilgi edinmek istemelerini sağlayacaktır.

 • Müşterileri Çeker

Tabelalar, hem yeni hem de eski müşterileri çekmek için harika bir yoldur. İyi tasarlanmış bir işaret, bir müşterinin bir mağazaya gelmesi için önemli bir öge olabilir.

 • Marka Bilinirliği Oluşturur

Bir tabela, insanların bir şirketi ve ürünlerini veya hizmetlerini hatırlamalarına yardımcı olabilir. Bu nedenle gelecekte bunları kullanma olasılıkları daha yüksektir.

 • Yol Bulma Yardımı Sağlar

Tabelalar, insanların büyük binalarda veya komplekslerde yollarını bulmalarına yardımcı olabilir. Bu, özellikle insanların kaybolmuş veya şaşırmış hissedebileceği büyük alanlarda yol bulmada yardımcıdır.

 • Zamandan ve Paradan Tasarruf Sağlar

Tabelalar bir bakışta bilgi sağlayarak işletmelere zaman ve para tasarrufu sağlayabilir. Örneğin, “Park Yeri Yok” yazan bir işaret, bir işletmeye park edilmiş bir arabayı lotlarına çekmek için gereken zamandan ve paradan tasarruf sağlayabilir.

 • Satışları Artırır

İşaretler harika bir pazarlama aracıdır ve bir işletme için satışları artırabilir. Tüketicilerin % 72.20’si, iyi bir tanesinin satın alma davranışlarını bir markanın sosyal medya veya gazete reklamlarından daha fazla etkilediğine inanıyor.

Tabela Tasarımı Nasıl Daha Etkili Olur?

Herhangi bir işletmenin tabelanın sunduğu avantajları elde etmesi tasarımın iyi düşünülmüş olması gerekir. Kötü tasarlanmış bir tabela sadece şirketin hedeflerine ulaşmakta başarısız olmakla kalmaz aynı zamanda işletmeye olumsuz yansıyabilir.

Tabela tasarlarken göz önünde bulundurulması gereken bazı faktörler şunlardır:

 • Mesaj Açık ve Öz Olmalıdır

İnsanlar mesajı bir bakışta anlayabilmelidir. Tabela çok fazla metin içermemeli veya çok sözlü olmamalıdır, aksi takdirde insanlar okumak için zaman ayırmaz.

 • Tabela Uzaktan Görülebilmelidir

Yoldan geçen insanların dikkatini çekecek kadar büyük ve parlak olmalıdır.

 • Tasarım Göz Alıcı ve Okunması Kolay Olmalıdır

Tabelayı gözleri yormayacak ve okunması kolay bir şekilde tasarlamalısınız. Yazı tipi okunaklı olmalı ve renkler iyi kontrast oluşturmalıdır.

 • Tabela Dayanıklı Olmalıdır

Elemanlara dayanabilmeli ve zamanla solmamalı veya bozulmamalıdır.

 • Tabelanın Takılması ve Çıkarılması Kolay Olmalıdır

Kurmak veya çıkarmak için özel alet veya ekipman gerektirmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir