En İyi 10 Sosyal Medya Yönetim Araçları

En İyi 10 Sosyal Medya Yönetim Araçları

İşletmelerin sosyal medya üzerinde yönetim süreci her geçen gün profesyonelleşiyor. Aslında, dünya nüfusunun % 57,6’sı sosyal medya kullanıyor ve ortalama günlük kullanım 2 saat 27 dakikadır (Ekim 2021).

İşletmeler, ürün ve hizmetlerinin mümkün olduğunca görülmesini sağlamak için öncelikle sosyal medya stratejilerine yoğun bir şekilde odaklanıyor.

Şirketler, sosyal medya yatırım getirilerini artırmak ve pazarlama çabalarını sürdürmek için neye ihtiyaç duyduklarını bilmek zorundadır.Tüm sosyal medya ağlarında izleme ve dinleme, analiz etme ve düzenleme araçları arıyorlar. Şirketler, kârlılıklarına yardımcı olabilecek sosyal medya yönetim araçlarına güvenmelidir.

Bu nedenle tüm sosyal medya ağlarını tek bir platformda bağlamaya ve yönetmeye yardımcı olacak en iyi 10 sosyal medya yönetim aracını sıralamaya ve karşılaştırmaya karar verdik. İşte en iyi 10 sosyal medya yönetim aracı;

SEMrush

SEMrush, kapsayıcı bir SEO yazılım platformu olarak bilinir. Ek olarak Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, LinkedIn ve Google My Business’ta sosyal medya yönetimi fırsatı veren bazı araçlara sahiptir.

Sosyal medya poster, bu farklı sosyal medya platformlarını planlamanıza ve yayınlamanıza olanak tanır. Yayınlarınızı özelleştirmek için bir resim editörü, UTM oluşturucu ve bağlantı kısaltıcı içerir.

Daha sonra hemen veya otomatik bir programa göre yayınlayabilirsiniz. Ayrıca reklamları özellikle Facebook, Instagram, Facebook Messenger ve Audience Network’te yönetme özelliği de vardır.

Sosyal medya izleyici daha sonra kullanıcılarla platformlar arası etkileşimi izlemenize olanak tanıyarak raporlar için analizleri tek bir panoda toplamanıza olanak tanır. Bu, hem gönderilere verilen tepkileri hem de başka yerlerde bahsedilenleri içerir. Ne sıklıkta gönderi yaptıklarını belirlemek için rakipleri de izleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, en büyük güç, SEMrush’ın sosyal medya yönetiminizi genel SEO ve pazarlama stratejinizle entegre etmenize izin vermesi ve her şeyi tek bir yerde bir araya getiren kullanışlı bir platform sağlamasıdır.

Hootsuite

Hootsuite, birden fazla sitede sosyal medya yönetimi için hepsi bir arada bir platform sağlamayı amaçlamaktadır. Beklendiği gibi, marka sözlerini, içgörüleri ve demografik bilgileri bulmak için mevcut sosyal medyada arama yapma ve filtreleme seçeneği vardır.

Ek olarak, Hootsuite’in planlarından herhangi biriyle, birden fazla sosyal medya sitesinde birden fazla profilden yayın planlama seçeneğiniz vardır.

Bu, herhangi bir pazarlama kampanyasının uygun şekilde zamanlandığından ve ihtiyaç duyduğunuz yerde hedeflendiğinden emin olmanızı sağlar. Bu, özellikle gönderilerin doğru zamanda kullanılmak üzere doğru yerde saklandığından emin olmak için etiketlenebildiği zamandır.

KPI‘lara göre performansı izleyip ölçebilmeniz için bir analiz özelliği de vardır. Raporlar özelleştirilebilir, böylece ihtiyacınız olan verileri görüntüleyip okuduğunuzdan ve buna odaklandığınızdan emin olabilirsiniz. Bu, özellikle Hootsuite’in sadece bireyler için değil, ekipler için çalışmak üzere inşa edildiği içindir.

Asana, Slack, Mailchimp, Trello ve Zendesk gibi bir dizi entegrasyon da mevcuttur ve sosyal medya pazarlama ve iletişim kampanyalarınızı oluşturma konusunda üretken ve verimli bir şekilde çalışabilmenizi sağlar.

Sprout Social

Sprout Social muhtemelen her şeyden önce, tüm sosyal medya hesaplarınızı kullanımı kolay tek bir platform üzerinden yönetmek ve planlamak için tek elden bir mağaza olarak bilinir.

Facebook, Twitter, Pinterest ve daha fazlasını aynı anda dengelemeye çalışırken şirketinizin sosyal medya yöneticisi için gerçekten çok kullanışlı bir araçtır.

Ayrıca verilerinizi analiz etmek için de güçlü bir araç olarak bilinir. Hangi içeriğin hangi takipçiler için çalıştığını tam olarak ölçmek için çeşitli demografik ve coğrafi ölçümlere göre sıralayabilirsiniz.

Sprout, birden fazla hesabı yönetebilir ve tüm sosyal medyadaki anahtar kelimeleri izleyebilir, böylece markanızın ne zaman tartışıldığını bilirsiniz. Ayrıca, iletileri kuruluş içinde eyleme geçmesi gereken kişilere yönlendirerek şirketinizin müşterilere yanıt vermesine yardımcı olur.

Sprout Social’ı 30 günlük deneme sürümüyle ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Beğendiyseniz, başlangıç planları beş farklı sosyal profili kapsar. Ek planlar daha fazla profil, kapsam ve özellik sunar.

Buffer

Yukarıdaki Sprout Social gibi Buffer da platformunuza göndermenizi ve ardından sonuçları analiz etmenizi sağlayan çok yönlü bir araçtır.

En önemli avantajlarından biri de size esneklik sağlarken kullanımının basit ve anlaşılır olmasıdır. Gerçek zamanlı olarak analitik sağlaması, içeriğinizin etkisini anında değerlendirmeyi sağlar.

Her ağ için hangisinin en uygun olduğunu görmek üzere farklı içerik biçimlerini karşılaştırmak için “En İyi Gönderi” simgesini kullanın. Buffer uygulaması, pazarlama kampanyalarınızın başarısını izlemek için sorunsuz Google Analytics entegrasyonuna da olanak tanır.

Ödeme planları, sosyal medya hesaplarını yayınlamak veya analiz etmek isteyip istemediğinize bağlıdır. Ayrıca her biri için yönetmek istediğiniz hesapların hacmine veya yayınlanmış içeriğe göre farklı fiyatlandırma yapılır.

Hubspot

Hubspot Sosyal Medya Yazılımı, Marketing Hub altında bulunan bir sosyal medya yönetim araçları paketidir. Amacı Facebook, Twitter, Instagram, YouTube ve LinkedIn gibi bir dizi sosyal medya platformunda en çok değer verdiğiniz sosyal bağlantılara öncelik vererek zamandan tasarruf etmektir.

İçerik yayınlama ve paylaşma, bahsetmeleri izleme ve yalnızca katılım düzeylerini değil, aynı zamanda bunların gerçek iş metriklerine nasıl dönüştüğünü de bildirmek için raporlama gibi çeşitli yönetim özellikleri mevcuttur.

Bu araçlar Hubspot Pazarlama Merkezi’nin bir parçası olarak mevcuttur. Bu da bunları bir dizi diğer pazarlama aracıyla birlikte kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bu özellik sadece sosyal medyanızı izlemek ve yönetmek değil, aynı zamanda bir iş getirisini hesaplamanızı da sağlar.

Zoho Social

Zoho Social, eksiksiz bir sosyal medya yönetim platformu sağlayarak markanızı sosyal medyada yönetmenin basit bir yolunu sunar.

Birden fazla sosyal medya kanalını yönetmenin yanı sıra, hangi yayınların yayınlanmak üzere planlandığını görebilmeniz için bir gönderme takvimi özelliği de vardır. Hedef anahtar kelimelerinizi konuşmalar arasında izleyebilir ve tek bir panodan ekip işbirliğine izin verebilirsiniz.

Zoho Social ayrıca pazarlama ajanslarının ihtiyaçları için müşteri listeleri üzerinden marka ve iletişim yönetimine izin veren bir uygulamadır. Aynı zamanda beyaz etiketlemeye izin veren bir sürüme sahiptir.

Diğer seçeneklerin sunduğu gelişmiş özelliklerin çoğunu sunmamasına rağmen, Zoho Social’ı Zoho Workspace, Zoho Campaigns ve Zoho CRM gibi diğer Zoho araçlarıyla entegre etme fırsatınız da söz konusudur.

Agorapulse

Agorapulse, ajansların ve işletmelerin yayınlarını bir dizi sosyal medya web sitesinde yayınlamalarına ve izlemelerine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış başka bir özel sosyal medya yönetim platformudur.

Gönderileri sıraya almanıza, yeniden planlamanıza veya toplu yüklemenize olanak tanıyan esnek bir planlama aracı vardır. Ayrıca yayınlarınıza verilen yanıtları, başka yerlerde bahsedilenleri ve diğer önemli mesajları izlemek için bir sosyal gelen kutusu da vardır.

Tabii ki, CSV veya PPT dosyaları olarak indirme seçeneğiyle içerik ve etkileşim verileriyle ilgili analizleri toplayabileceğiniz bir raporlama aracı da vardır.

Agorapulse ayrıca ekiplerle çalışmak üzere tasarlanmıştır. Böylece bireysel üyelere belirli yayınlar, yorumlar veya diğer özel görevler atanabilir. Ayrıca takipçilerin ve diğer sosyal medya kullanıcılarının izleyeceği bir CRM veritabanı oluşturmak ve bunlarla ilgili notlar eklemek için harika bir özellik de var.

Fiyatlandırma esas olarak gerekli sosyal profillerin ve kullanıcıların sayısına göre belirlenir. Ancak farklı planlar da farklı veri saklama seviyelerine sahiptir.

Genel olarak Agorapulse, sosyal medyanın genel yönetimi ve izlenmesi için sıradan işlerden daha zorlu ihtiyaçları olabilecek dijital pazarlama ajansı için harika bir platform olabilir.

Traject Fanbooster

Popüler Traject Sosyal medya yönetim platformu, pazarlamacıları SEO, itibar yönetimi, e-ticaret ve analitik içeren daha geniş bir platformla birleştirmeye yardımcı olmak için Fanbooster olarak yeniden markalaştırılıyor.

Fanbooster, zamanlama, akıllı gelen kutusu, izleme ve raporlama gibi tüm önemli sosyal medya yönetimi ihtiyaçlarını kapsayan bir platform sunmaktadır. Ayrıca ekip araçları, özel raporlar ve tümleştirmeler de mevcuttur.

Ajanslara yönelik Fanbooster, birden fazla müşteri için birden fazla platformu yönetmenizi sağlar. Beyaz etiket yönü, yalnızca kendi müşteri raporlarınızı markalamanıza izin vermekle kalmayıp aynı zamanda müşteri tabanınız arasında kolay ölçeklendirmeye izin vermek için özellikle değerlidir.

Ayrıca Fanbooster uygulamasını kullanarak içeriği doğrudan akıllı telefonunuzdan planlamanıza, incelemenize ve yayınlamanıza olanak tanıyan özel Android ve iOS uygulamaları da mevcuttur.

Bununla birlikte Traject başka pazarlama araçları sunar ancak bunlar entegre değildir. Fanbooster’ın yalnızca bağımsız bir hizmet olarak satın alınabileceği gerçeğini de unutmamak gerekir.

Sendible

Sendible, ekipler için işbirliğine dayalı bir sosyal medya yönetim platformu sunar. Bu da sosyal medya yayınınızı kontrol etmeyi kolaylaştırmak için ortak varsayılanların üzerine bir dizi özel araç ekler.

Sendible, gönderi için yaygın zamanlama, sıralama ve takvim yönlerinin yanı sıra, her bir platformdaki gönderileri önizlemenize ve özelleştirmenize olanak tanıyarak içeriği her birinde en iyi şekilde görüntülenecek şekilde optimize etmenize olanak tanır. Bu özellikle görüntü hizalaması ve optimizasyonu için geçerlidir.

Ayrıca paylaşılan bir takvimdeki gönderileri görselleştirerek çeşitli istemci içeriğinin nerede olduğunu bir bakışta görmeyi sağlar. İçerik eksikliğiniz varsa Sendible önerilerde bulunur.

Sosyal izleme aynı zamanda platformun önemli bir parçasıdır ve sadece kendi içeriğinizi değil, aynı zamanda kullanıcı sözlerini de izlemenize olanak tanır. Aynı zamanda rakipleri ve hedeflenen hashtag’leri izlemenize de fırsat verir.

Diğer sosyal medya yöneticilerinde olduğu gibi Sendible sadece üretilmesi kolay raporlar değil, aynı zamanda gerektiğinde müşteriler için e-posta raporlaması da sunar. Ayrıca sosyal medya kanallarından gelen trafik için tıklamaları ve kullanıcı davranışını izlemek için Google Analytics entegrasyonu da vardır.

Sendible, profesyonel sunulan araçlardan oluşan güçlü bir paket sunar. Sendible’ın işbirliği yönü, ekiplerin atanan görevler üzerinde çalışmasına ve kalite kontrollerini sağlamak için programlanmadan önce içeriği onaylamasına olanak tanır.

SocialPilot

SocialPilot küçük işletmeler, ajanslar ve işletmeler için bir sosyal medya yönetim platformu sunar. Benzer platformlarda olduğu gibi sosyal medya yayınlarınızı yayınlamak ve planlamak için tek bir yer sunar.

Ayrıca yanıtları, yorumları ve bahsetmeleri izlemek için bir sosyal gelen kutusu ve beyaz etiketli raporlama sunan analizler de vardır.

Kullanıcılar doğrudan web veya mobil cihazlar ya da tarayıcı uzantıları aracılığıyla yayın yapabilir ve daha fazla geliştirmenize yardımcı olmak için içerik önerileri sağlanır.

Ajans araçları, yerleşik iş akışlarının yanı sıra ekip üyeleri arasında işbirliğine olanak tanır. Kurumsal müşteriler, öncelikli telefon ve e-posta desteğinin yanı sıra özel bir hesap yöneticisinin keyfini çıkarır.

SocialPilot, içeriği kolayca incelemenizi ve doğru sosyal medya platformuyla eşleştirmenizi sağlayan bir gönderi planlayıcısı kullanarak resimlerle birlikte 500’e kadar yayın planlama yeteneğini içerir.

SocialPilot ayrıca müşterilerden giriş bilgilerini doğrudan vermelerini istemek yerine, müşteri hesaplarını doğrudan yazılım üzerinden bağlayabilir. Siber suç endişelerinin önemli olduğu bir çağda, müşteriler bu konuda özellikle güvence altına alınabilir.

Sonuç olarak SocialPilot, hem küçük işletmeler hem de ajanslardaki ekipler için erişilebilir olan başka bir güçlü sosyal medya platformu oluyor.

Kaynaklar:

Jennifer Simonson https://www.forbes.com/advisor/business/best-social-media-management-software/ Erişim Tarihi: 29 Eyl 2022, 11:26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir