Sosyal Medya Tasarım Fiyatları 2022

Sosyal Medya Post Tasarım Fiyatları 2023

Sosyal medyada başarılı bir tasarım hizmeti almıyorsanız rakiplerinizi geride bırakmanız çok zor olur.

İnsanlar sosyal medya üzerinden bir işletmeye ulaşmak istediklerinde kurumsal bir imaj çizmesini istiyorlar. Bu da doğru profesyonel sosyal medya tasarımından geçiyor. Sosyal medyada sadece kurumsal bir hesaba sahip olmak yeterli olmuyor.

İnternet üzerinden hedef kitlenize doğru şekilde ulaşabilmek ve onları potansiyel müşterileriniz haline getirebilmek için sosyal medya tasarımlarınızın profesyonel olması gerekiyor. Görseller, kurumsal ögeler, postlar, kampanyalar ve daha birçok öge kurumsal imajınızı yansıtmalıdır.

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde rekabet ortamı çok güçlü. Bu nedenle sosyal medya post tasarım fiyatları özellikle çevresindeki müşterilere ulaşmak isteyen işletmeler için paket tasarım hizmeti ücretleri merak edilmektedir. Tasarım çalışması için fiyat listesi, grafik tasarım ajansı veya freelance bir tasarım uzmanı için farklılık gösteriyor.

Ortalama sosyal medya tasarım fiyatları 500 TL ile 10 bin TL arasında değişiklik gösterebilir. Kurumsal firma ve şirketler için değişiklik gösteriyor. Öncelikle tasarım yaptırma ihtiyacınız varsa post başına ya da saatlik ücret üzerinden çalışma söz konusu oluyor. Size özel bütçe hesaplama konusunda uygun fiyat teklifi bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi almanız gerekiyor.

Current Works hemen güncel sosyal medya tasarım maliyetleri hakkında size bilgi verebilir.

Sosyal Medya Tasarımı Nedir?

Sosyal medya tasarımı, işletmenizin resmi sosyal medya hesaplarında yapacağı paylaşımları ya da kurumsal hesabında kullanacağı ögeleri geliştirmektir. Büyük markalar kampanyalarından tutun da en ufak bir sosyal medya paylaşımı için tasarım desteği alıyorlar.

Kurumsal firmalar tarafından yapılacak olan paylaşımlarda tasarım ögeleri çok önemli bir hale geliyor. Current Works olarak sosyal medya tasarım fiyatları konusunda bütçenize ve hedeflerinize uygun çalışmalar yapıyoruz.

Markanızın sosyal medyada etkili bir strateji izlemesi adına sosyal medya yüzünüzü profesyonel bir bakış açısı ile tasarlıyoruz. Her bütçeye ve talebe uygun tasarım teklifleri için her zaman bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Görsel Tasarım Neden Önemlidir?

Sosyal Medya Tasarımı Neden Önemlidir

İnsanlar günlük hayatta sosyal medyayı çok sık kullanıyorlar.  Bu nedenle özellikle kurumsal işletmeler hedef kitlelerine ulaşabilmek için özgün, kaliteli ve yeni tasarımlara sahip olmak zorundadır.  Sosyal medyada estetik ve ilgi çekici tasarım ile daha görünür hale gelmek mümkün olabilir.

Web siteniz üzerinden size ulaşan kişiler için uzun süre vakit geçirerek sizi tanımak zaman alıcı olabilir. Bu nedenle sosyal medyadan size ulaşan ziyaretçileriniz profilinizi detaylı olarak inceleyecektir. Bu nedenle insanların hafızasında daha uzun bir yer tutmak için sosyal medya tasarımına ihtiyacınız var.

Sosyal medya hesabınız işletmenizin imajını direkt olarak yansıtıyor. Bu nedenle sosyal medyadaki tasarımlarınız profesyonel şekilde yapılırsa daha fazla ilgi çekebilirsiniz.

Sosyal medya yönetimi yaparken takipçi kitleniz ile kuracağınız etkileşim sürecinde kurumsal kimliğinizi  yansıtmalısınız. Ziyaretçileri çekebilmek, marka güveni oluşturmak, akılda kalmak için önem vermeniz gereken nokta sosyal medya tasarım süreci olmalıdır.

Sosyal medyada etkili tasarımlara sahip olursanız kalıcı hale gelebilir ve bir anda sektörünüzde öne çıkabilirsiniz. Sosyal medyada akılda kalıcı ve ilgi çekici tasarımlara sahip olursanız marka bilinirliğiniz de en üst seviyeye çıkar. Bu sayede insanlar web sitenizi tekrar ziyaret edebilirler.

Aynı zamanda sosyal medya tasarımı profesyonel bir kimlik oluşturma açısından da doğru bir yaklaşımdır. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için Current Works ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medya Tasarım Hizmetleri Nelerdir?

Sosyal medya tasarım ücretleri konusunda bilgi alacaksanız öncelikle hizmetlerin neler olduğundan da bahsetmek gerekecek. Sosyal medyada tasarım süreci farklı talepleriniz üzerine ortaya çıkar. Bu nedenle sizler için firmamızın verdiği hizmetlerden bahsetmek istiyoruz;

  • Profil ve Kapak Fotoğrafı Tasarımı

Sosyal medyada ilk izlenim çok önemlidir. İnsanlar sizi ilk gördükleri anda takip edip etmeyeceklerine karar verirler. Bu nedenle profil ya da kapak fotoğrafınız en önemli vitrin olacak.  Bir ziyaretçi profilinize geldiğinde ilk olarak profil ya da kapak fotoğrafına bakar

Burada en etkili ve en sade şekilde kendinizi anlatmanız önemlidir. Bu sayede takipçi kitlenizi organik şekilde arttırabilirsiniz.  İşinizi, markanızı ve öne çıkan özelliklerinizi tek bir görselde en etkili şekilde anlatacak profil ve kapak fotoğrafını tasarlamanız gerekiyor.

  • İnfografik Tasarımı

Profil fotoğrafı yeni takipçi adaylarının ilgisini çekmenizi sağlayacak. Ancak onları profilinizde kalmaya ikna edecek bir güç lazım. İşte burada postlar ve videolar devreye giriyor. İnsanlar yeni bilgileri görmekten her zaman haz alırlar.

Bu nedenle kendi uzmanlık alanınızda oluşturduğunuz bir infografik ile viral olabilirsiniz. Akılda kalmayacak karmaşık verileri basitleştiren bir infografik tasarımı markanıza sosyal medyada fark yaratır.  Uzmanlık alanınızda olan bilgileri en basit hale getirecek bilgiler ile sosyal medyada amacınıza kolaylıkla erişebilirsiniz.

  • Post Tasarımı

Sosyal medya hesaplarınız üzerinden etkileşim kurmanın en etkili yolu post paylaşımlarıdır. Bu nedenle sosyal medya tasarım fiyatları konusunda postalara çok önem veriyoruz.  Sosyal medyada direkt kuru yazılı içerik ve ilgi çekici olmayan görseller sizlere bir kazanç sağlamayacaktır.

Özgün, kaliteli ve insanların ilgisini çekecek postlar ile birlikte daha fazla takipçi elde edebilirsiniz. Blog içeriklerinizi etkili şekilde tasarlayabilir ve web sitenize de ziyaretçilerinizi çekebilirsiniz.

  • İlgi Çekici İçerik Tasarımı

İnsanlar sosyal medyada vakit geçirirken ilgi çekici içeriklerle bir arada olmak istiyor. Çünkü artık insanların akıl yürütme ve uzun uzun düşünme vakitleri yok. Sosyal medyada 2-3 saniyede gördükleri bir postta etkili bir içeriğe denk gelirlerse hemen ilgilerini çekebilir.

Ancak bu tarz içerikler hazırlamak profesyonellik ister.  Hayata dair ve uzmanlık alanınıza dair bazı ilham verici içerik tasarımları takipçi kitleniz ile bağ oluşmasına destek olur. Bu tarz içerikler çok kısa sürede viral olma potansiyeline sahiptir. Burada takipçi kitlenizin ilgi, istek ve taleplerine göre içerik tasarımı yapmanız da çok önemlidir.

  • Etkileşim Arttırıcı Tasarımlar

Etkileşim Arttırıcı Tasarımlar

Sosyal medyada da iletişim günlük hayattaki gibi çift yönlüdür. Takipçi kitlenize bir paylaşım ile verdiğiniz mesaj bir etkileşimin başlangıcı olacaktır. Takipçileriniz ile konuşabilir ve onların da size bir şeylerden bahsetmenizi sağlarsanız markanızı sahipleneceklerdir.

İnsanları konuşmaya itmenin en etkili yolu soru sormak olmaktadır. Paylaşımlarınızla ya da farklı konularla ilgili soru sorarak takipçi kitlenizi kendinize çekebilirsiniz. Büyük firmalar dahi hedef kitlesine son zamanlarda bu tarz içeriklerle ulaşıyor. Ürün ve hizmetler hakkında sorular ile onlarda ilgi uyandırabilirsiniz.

  • Eğitici İçerik Tasarımı

Sosyal medyada insanlar eğlenceli vakit geçirmek istese de onlara bir şeyler katacak eğitici içerikleri daha çok tüketiyorlar. Özellikle Instagram ve Pinterest gibi uygulamalarda bu daha fazla ortaya çıkıyor.

Özellikle nasıl yapılır gibi bir içerik hazırlarsanız merak uyandırıcı ve bilgi verici olduğu için etkileşim daha fazla olacaktır. İçeriklerin eğitici olması yanında eğlendirici olması da önemlidir. Bu sayede geniş bir kitle ile iletişim kurabilirsiniz. Her zaman yoğun bir içerik tasarımı ihtiyacınız varsa profesyonel destek alabilirsiniz.

İzmir, İstanbul ve Ankara’da Sosyal Medya Tasarım Fiyatları Ne Kadar?

Sosyal Medya Tasarımı, pazarlama amacıyla kullanılan hesaplar için önemli bir pazarlama bileşenidir. Pek çok kurumsal işletme, sosyal medya tasarım ve yönetimi için profesyonel destek alır. Bu nedenle sosyal medya post tasarım fiyatları da sıkça araştırılan konulardan bir tanesidir. Sosyal Medya Tasarım ücretleri, belli bir sabit seviyede sunulması mümkün olmayan uygulamalardır. Bununla birlikte, sektörde bir ortalama fiyat seviyesinden de söz edilebilir. 

Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyükşehirlerde, sektörlerin birbiri ile olan rekabeti nedeniyle bu uygulamaların belli fiyatlarla sunulabildiği söylenebilir. Ancak pazarlama işlemlerinin rekabet dışı fiyatlandırılması gerekliliği söz konusudur. 

Pazarlama, maliyete odaklı bir fiyatlama yapılmayıp sektördeki rekabet odaklandığında, nitelikleri ciddi şekilde düşen bir uygulama türüdür. Bu nedenle, Sosyal Medya Tasarım Fiyatları sunan firmanın, bu fiyatları nitelik kaybına neden olmadan sunduğundan emin olmalısınız. 

Sosyal medya, pazarlamada önemli bir fonksiyondur. Sosyal Medya Tasarım Fiyat araştırması yaparken, alanında deneyim sahibi ajansları seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Bu işlemi kendiniz de yapmayı düşünebilirsiniz. Ancak bu hem tasarım niteliklerini azaltabilir hem de sizin işinize harcayacağınız kıymetli zamanınıza mal olabilir.

Sosyal Medya Tasarım Fiyat Teklifi Alın!

Sosyal medya tasarımları ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösterir. Sosyal medya tasarım paketleri için öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. İhtiyacınız olan içerik türü ve kullanılacak teknolojiler burada önemlidir.

Kurumsal bir imaj tasarımı sırasında profil ve kapak fotoğrafı tasarlanacaksa burada bütçe daha düşük olabilir. Ancak çok daha profesyonel ve viral olma potansiyeli olacak içeriklerde bütçe değişiklik gösterecektir.

Current Works olarak sosyal medyada her sektörden iş ortağımıza tasarım hizmeti veriyoruz. Sizler de kurumsal imajınızı burada yansıtmak istiyorsanız tasarım hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Sosyal medya tasarım hizmetimizi satın almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Referanslarımız

Hepsini İncele

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir