SEO Sektöründe Nasıl Güncel Kalınır?

SEO Sektöründe Nasıl Güncel Kalınır?

Arama motorlarının temel amacı kullanıcı deneyimini en iyi seviyeye çıkarmaktır. Bu nedenle web siteleri de arama motoru optimizasyonu yani SEO çalışmalarında kusursuz kullanıcı deneyimini hedefler. Kullanıcıların talepleri ve ihtiyaçları sürekli olarak değişir. Bu nedenle arama motorları da sürekli olarak yeni güncellemeler geliştirirler. Algoritma güncellemeleri bazen web sitelerini etkilemezken bazen de SEO süreçlerini yeni baştan gözden geçirmeyi gerektirir.

Bu nedenle SEO sektöründe her zaman güncel kalmak gerekir. Bunu sağlayan web sitesi sahipleri profesyonel hareket edebilir ve zirvedeki yerini koruyabilir. SEO sektöründe güncel kalmak için öncelikle trendleri takip etmeli ve arama motoru güncellemelerini bilmelisiniz. Google bloglarına abone olarak, SEO blogları ve forumlarına göz atarak SEO sektöründe her zaman güncel kalabilirsiniz.

SEO çalışması yaparken nasıl güncel kalınır?

Aşağıda “SEO sektöründe nasıl güncel kalınır?” sorusunun cevabı için bazı ipuçları vereceğiz:

  • Kendinizi Düzenli Olarak SEO Trendleri Hakkında Eğitin

Kendinizi düzenli olarak SEO trendleri konusunda eğitin. Her 6 ayda bir SEO blogu okumak veya yılda bir kez SEO’yu okumak yeterli değildir. SEO’yu okumak için her hafta zaman ayırın. 1-3 saat en iyisi olurdu. Ek olarak, yalnızca bir blog veya web sitesi değil, en doğru genel resmi elde etmek için çeşitli kaynaklara danışın.

  • SEO Bloglarına Abone Olun

Bilgilendirici içerikle dolu birçok harika SEO blogu var. SEO blogları, kendinizi genel konularda eğitmek ve SEO dünyasındaki son değişiklikleri öğrenmek için mükemmeldir. SEO ile ilgili haberler ve ipuçları için düzenli olarak SEO bloglarına göz atmalısınız. Bazı popüler, yetkili SEO blogları SearchEngineLand, Quicksprout ve Moz blogudur.

  • Google Web Yöneticisi Merkezi Bloguna Abone Olma

Bilgi almanın kaynaktan daha iyi bir yolu yoktur! Google, Web Yöneticisi Merkezi blogunda, genel algoritma güncellemeleri ve arama motoru politikalarındaki değişikliklerle ilgili haberleri paylaşır. Bu bloga abone olmak çok önemlidir. Google, arama motoru gelişmeleriyle ilgili önemli güncellemeleri bu blog aracılığıyla paylaşıyor.

  • SEO Forumlarına Göz Atın

Birçok SEO uzmanı, Google’ın neler yapabileceğine dair olası algoritma değişikliklerini ve teorilerini tartışır. Bu forumlardan bazıları Google Web Yöneticisi Merkezi, SEOChat ve SEOForums’tur.

  • Reddit, Quora ve Digg’deki SEO Konularına Göz Atın

Reddit, 500 milyondan fazla ziyaretçisi olan son derece popüler bir forumdur. Reddit, mini forumlar olan farklı “subreddit’lere” sahip forum tarzı bir web sitesidir. SEO değişiklikleri ve spekülasyonlarına ayak uydurmak için okuyabileceğiniz SEO ile ilgili birçok alt dizin vardır. Quora bir soru cevap sitesidir. Sorular kullanıcı topluluğu tarafından sorulur, cevaplanır ve düzenlenir. Quora, çeşitli konulardaki soruları ve cevapları okumak için harika bir yer olabilir. Ancak, dikkatli olun: Quora’daki her kullanıcının SEO hakkında konuşma yetkisi yoktur. Digg, sosyal medyada takip ettiğiniz kişilerle en alakalı haberleri gösteren özelleştirilmiş bir ön sayfaya sahip bir haber toplayıcıdır.

  • Twitter’da SEO Akışları Oluşturun

Birçok SEO uzmanı ve ajansı, Twitter’ı SEO endüstrisinde neler olup bittiğini tartışmak için bir araç olarak kullanır. Akış oluşturma, “google güncellemeleri” veya “google algoritma değişiklikleri” gibi bazı özel terimleri kullanır. Akışları kullanmanın yanı sıra, bazı SEO profillerini takip etmek ve sektördeki SEO uzmanlarına sorular sormak isteyebilirsiniz. Size önleyici eylemde bulunabileceğiniz endüstri içi bilgiler verebilirler.

  • SEO Haberlerinde Google Alerts’ü Ayarlama

SEO değişikliklerini araştırmak için Google’ı kullanmaktan daha iyi bir yol var mı? Google Alerts’ü ayarlayarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Google Alerts, sağladığınız alakalı arama terimlerine sahip sayfalar Google’da göründüğünde size bir e-posta gönderir. Fikirler için, Google Alerts’ü “SEO haberleri” veya “SEO algoritması değişiklikleri” için ayarlayabilirsiniz.

  •  Sektör Haberlerini Takip Edin

SEO endüstrisi haberlerini yakından takip etmek önemlidir. Başlamak için iyi bir yer dergiler ve bültenlerdir.

SEO endüstrisindeki önde gelen haber sitelerinden ve dergilerden bazılarının haber akışına abone olun. Çevrenizdeki gelişmeler ve son trendler hakkında bilgi edinmenizi sağlayacaktır.

Çok fazla kaynağa abone olarak kendinizi bunaltmaktan kaçının. Daha iyi kararınızı kullanın ve gerçek haberler için yalnızca en iyi kaynaklara güvenin.

Güncellemeler veya en son tekniklerle ilgili haberleri, bunları uygulamanıza dahil etmeden önce doğrulamayı alışkanlık haline getirin.

Kaynaklar:

Felix Rose-Collins https://www.ranktracker.com/blog/8-ways-to-stay-up-to-date-in-the-seo-industry/ Erişim Tarihi: 9 Kas 2022, 12:40

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir