SEO ile Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

SEO ile Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

SEO öğrenmek, çevrimiçi para kazanmak için harika bir yol olabilir. Burada ilgili beceri ve yetkinlikleri kazanırsanız para kazanmak için kendi web sitenizi kullanabilir ya da SEO ile para kazanma yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Bir SEO işletmesiyle para kazanmayı öğrenmek para kazanmanın inanılmaz bir yolu olabilir. Ayrıca web sitelerini oluşturmak, sıralamak ve para kazanmak için SEO becerilerinizi kullanırsanız ne kadar para kazanabileceğiniz konusunda bir sınır yoktur. SEO hizmeti vererek  aylık bir gelir elde edebilirsiniz ya da Google Adsense, içerik yazarlığı gibi diğer para kazanma yöntemlerine yönelebilirsiniz.

SEO ile Para Kazanmak İçin Yapabilecekleriniz Nelerdir?

SEO’dan para kazanmak için yapabileceğiniz, takip edebileceğiniz öğrenme sürecini ve para kazanmak için SEO’yu kullanabileceğiniz aşağıdaki14 adımı takip ediniz:

 1. Bir Niş Site Kurun

Bir niş site bir bloga benzer. Daha büyük bir pazarın çok spesifik, daha küçük segmentlerine adanmış bir sitedir. Bu siteler genellikle bloglardan daha az kişiseldir ve konu hakkında yararlı bilgiler üretmeye odaklanır.

Niş siteler, bağlı kuruluş pazarlaması, reklamlar, e-kitaplar ve kurslar gibi dijital ürünler satarak ve daha fazlası yoluyla para kazanabilir. Anahtar kelime araştırması yoluyla bir niş siteye trafik oluşturun ve SEO yazımı ile nasıl para kazanacağınızı hızlı bir şekilde göreceksiniz.

 1. Anahtar Kelime Araştırması Yapın

SEO ile para kazanmanın bir başka yolu da kendi işinizi bir anahtar kelime planlayıcısı olarak kurmaktır. Müşteriler, nişlerinde anahtar kelime araştırması yapmak için planlayıcılara ödeme yapar. Planlayıcı, anahtar kelimeleri müşteriye teslim eder ve müşteri daha sonra bu anahtar kelimeleri kendi amaçları için kullanabilir. Bu, müşterinin araştırmayı kendileri yapmak için harcaması gereken zamanı azaltır ve sunması gereken değerli bir hizmet haline getirir.

Kendinizi en iyi uygulamalar konusunda eğiterek müşteriniz için doğru anahtar kelimeleri alın. Bu hizmeti sunmadan önce ne kadar çok şey bilirseniz, hizmetiniz için doğru müşterileri o kadar çok çekersiniz.

 1. Bir Blog Oluşturun ve Reklamlarla Para Kazanın

İyi SEO becerileriniz varsa, reklamlarla para kazanan bir blogdan kolayca para kazanırsınız.

Blogunuz iyi bir miktarda trafiğe sahip olduğunda, Mediavine, Ad Thrive veya Ezoic gibi bir görüntülü reklam ağına katılabilir ve web sitenize gelen her ziyaretçi için para kazanabilirsiniz. Sponsorlu içeriği, daha fazla marka görünürlüğü arayan diğer site sahiplerine de satabilirsiniz.

Ücretli reklamlarla bir blogdan para kazanmak, SEO’dan para kazanmanın en pasif yollarından biridir, çünkü trafik ve tıklama hacminden ödeme alırsınız.

 1. Bir Satış Ortaklığı Web Sitesi Oluşturun ve Komisyon Kazanın

Bağlı kuruluş web siteleri, SEO ile çevrimiçi para kazanmanın en popüler yollarından biridir. Birisi sitenizdeki bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla bir ürün satın aldığında komisyon kazanırsınız.

Bir bağlı kuruluş sitesini ne kadar büyük oluşturabileceğiniz veya portföyünüzde sahip olabileceğiniz site sayısı konusunda bir sınır yoktur.

 1. Bir Potansiyel Müşteri Bulma Web Sitesi Başlatın

Bir potansiyel müşteri bulma web sitesi, ziyaretçilerin belirli bir sorun için nitelikli şirketlerle eşleştirerek bir çözüm bulmalarına yardımcı olur.

Potansiyel müşteri bulma web sitesine iyi bir örnek, “İzmir tesisatçısı” veya “İzmir’deki çatı ustası” gibi yerel anahtar kelimeler için sıralanan ve bu potansiyel müşteriler için site sahibine ödeme yapacak yerel işletmelerle ortaklığı olan bir sitedir. Tipik olarak, ziyaretçinin bir randevu ayarlamak için belirli bir telefon numarasını araması gerekir ve web sitesi sahibi her potansiyel müşteri için bir komisyon kazanır.

 1. Bir e-ticaret Mağazası Oluşturun ve Ürün Satın

SEO biliyorsanız, bir e-ticaret oluşturabilir ve mağazanızdan para kazanmak için arama motoru optimizasyonunu kullanabilirsiniz.

Ayrıca, ilgi alanlarınıza ve envanteri yönetme isteğinize bağlı olarak fiziksel ürünler veya dijital ürünler satmayı seçebilirsiniz.

 1. Bir Dropshipping Sitesi Başlatın

SEO becerilerinizi bir e-ticaret mağazasıyla karıştırma fikrini seviyorsanız, ancak envanterin zorluğuyla uğraşmak istemiyorsanız, bir dropshipping sitesi cevaptır.

Dropshipping ile, nakliye ve yerine getirme konusunda endişelenmeden web siteniz üzerinden ürünleri pazarlayabilir ve satabilirsiniz. Bir ziyaretçi sipariş verdikten sonra, yerine getirme sürecinin her kısmı dropshipping şirketi tarafından ele alınır. Sadece satışı getirdiğiniz için bir komisyon kazanırsınız.

 1. SEO Kursları Oluşturun ve Satın

SEO uyguladıktan ve sonuç almak için neyin işe yaradığını öğrendikten sonra, bu bilgiyi kolayca bir SEO kursuna paketleyebilir ve halka satabilirsiniz.

İnternette bulunan tüm ücretsiz bilgilerle bile, başarıyı belgelemiş deneyimli kurs yaratıcılarından arama motoru optimizasyonunun nasıl yapılacağını öğrenmeye istekli birçok dijital pazarlamacı ve web sitesi sahibi hala var.

Para kazanmak ve bu kalabalık alanda öne çıkmak için iyi bir ipucu, hepsi bir arada bir SEO çözümü oluşturmak yerine, pazardaki belirli bir ihtiyaca (örneğin, anahtar kelime araştırması, bağlantı kurma taktikleri, bağlı kuruluş sitesi kurulumu) hitap eden bir kurs oluşturmaktır.

 1. SEO Koçu Olun

Bir SEO koçu, web siteleri için sağlam bir SEO stratejisini nasıl bir araya getireceklerini anlamalarına yardımcı olmak için doğrudan işletme sahipleriyle birlikte çalışır. SEO koçları bunu, bir işletme sahibinin hedeflerini değerlendirerek ve bu hedeflere nasıl ulaşılacağı konusunda onlara rehberlik ederek yapar.

 1. SEO Eğitim Seminerlerine Ev Sahipliği Yapın

SEO endüstrisi sürekli olarak yeni bilgilerle besleniyor. Ve kendinizi en son trendlere ayak uydurmak konusunda uzman olarak kurabilirseniz, insanlar bu bilgiyi elde etmeniz için size ödeme yapmaya isteklidir.

İnsanların anlaması gereken en son arama optimizasyonu yöntemleri hakkında haftalık, aylık veya yıllık SEO eğitim seminerlerine ev sahipliği yapmak, SEO becerilerinizle yinelenen gelir elde etmenin kolay bir yolu olabilir. Ayrıca bu oturumları 1 saatlik toplantılar, tam günlük etkinlikler, yüz yüze veya sanal olarak dahil olmak üzere istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

 1. SEO Düzeltici/Editörü Olun

Başkaları için içeriği manuel olarak düzeltmek ve düzenlemek için SEO becerilerinizi kullanın. Bu, içeriğe kişisel bir dokunuş kazandırır ve yayınlanmadan önce SEO stratejilerini uygular. Saat veya proje başına ücretlendirmeyi seçebilirsiniz.

Nasıl okuyucu olacağınızı ve başkalarının içeriklerini geliştirmelerine yardımcı olmak için nasıl ödeme alacağınızı öğrenin.

 1. SEO Sanal Asistanı Olun

SEO ile çalışmaktan hoşlanan biriyseniz, müşterilere farklı paketler sunun ve onlarla sanal asistan olarak çalışın. Onlara hizmet etmenin çeşitli yolları olabilir; bunlardan biri, sürekli olarak optimize etmek için her müşterinin canlı web sitesinde doğrudan çalışmayı içerir. Her paket, her müşterinin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir, böylece onlara ne konusunda yardımcı olacağınıza göre ücret alabilirsiniz.

 1. SEO’da Dijital Ürünler Oluşturun

Dijital ürünler, oluşturulması kolay olduğu için satılması gereken sıcak ürünlerdir ve ürünü anında ellerinde bulundurarak müşterilere anında memnuniyet sağlarlar. Rehberler, e-kitaplar, ücretli üyelik grupları gibi SEO ile ilgili dijital ürünler oluşturmak için bu taktiği kullanın. Bu pasif gelir sağlayabilir.

 1. SEO Yazarı Olun

Müşteriniz için anahtar kelime araştırması yapan ve makale içeriğini bu araştırma etrafında planlayan serbest çalışan bir yazar olarak SEO yazımı ile para kazanın. SEO yazarları, müşterilerinin hedef kitlesini anlamak ve araştırma yapmak için daha fazla zaman harcarlar ve bu hizmet için daha fazla ücret talep etmelerini sağlar.

Kaynaklar:

Fraiser Raimond https://www.seoquake.com/blog/ways-to-monetize-your-content/ Erişim Tarihi: 8 Ara 2022, 14:18

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir