Seo Hizmeti

SEO Hizmeti

Seo hizmeti, müşterilerin organik arama trafiğinizi artırmak için tasarlanmış çeşitli optimizasyon taktikleri aracılığıyla işletmenizle çevrimiçi olarak bağlantı kurmasına yardımcı olma sürecidir.

Ekibimiz, organik trafiğinizi ve arama motoru sıralamalarınızı, incelenmiş, hedeflenmiş anahtar kelimeler ve işinizi sitenize yönlendiren uzun kuyruklu ifadeler için artırmak için en iyi dijital pazarlama uygulamalarıyla desteklenen modern SEO hizmetlerini kullanır.

Arama motoru optimizasyonu hizmetleri, başarılı bir çevrimiçi pazarlama stratejisinin temelidir. Ancak doğru SEO şirketini bulmak zor olabilir. SEO uzmanlarımızın hedeflerinize ve bütçenize uygun başarılı bir SEO stratejisi tasarlayarak süreci sizin için yürütmesine izin verin.

SEO Hizmeti Neden Önemlidir?

Sadece Google’da her gün 3,5 milyar arama yapılıyor ve arama sonuçlarında en üst sıralarda yer almak için rekabet eden pek çok kişi ile görünürlük kazanmak çok önemli. Ancak uzman anahtar kelime araştırması ve SEO iyileştirmesi sayesinde işletmenizin arama motorlarında yüksek sıralama almasını sağlayabilirsiniz.

Genel çevrimiçi deneyimlerin % 93’ü bir arama motoruyla başlar. Ve tüketicilerin % 97’si yerel hizmetleri bulmak için internete gidiyor.

Yani, arandığınızda görünmüyorsanız, dakikalar içinde işinizi kaybediyorsunuz demektir. Ne tür bir işletmeye sahip olursanız olun, SEO genel çevrimiçi pazarlama stratejinizin bir parçası olmalıdır.

Unutulmamalıdır ki SEO hizmetleri her zaman zaman içinde kârlılığınızı artıracaktır.

Current Works ile SEO hizmeti noktasında ortaklık kurarak dijital başarınız için çalışan tam bir uzman ekibe sahip olursunuz.

Hedefiniz ne olursa olsun (trafik çekmek, potansiyel müşteriler oluşturmak, satışları en üst düzeye çıkarmak, marka bilinirliğini artırmak) size destek oluyoruz. SEO stratejilerimizin başarı odaklı çalıştığını ve sizlere her zaman hedeflere ulaşacak dönüşüm oranları sağladığını belirtelim.

SEO Detayları Nelerdir ?

SEO kapsami

Current Works ile SEO hizmeti konusunda anlaşırsanız web sitenizi arama motorlarına yönelik çok yönlü olarak iyileştiriyoruz.

Web Sitesi Yapı Analizi

Hepimiz Google’ın “Sitelerinizi Google için uyarlamayın, sitelerinizi kitlenize göre uyarlayın.” Ancak, kitlenize ulaşmak istiyorsanız, web sitenizin arama motorunun anlayabileceği şekilde yapılandırılması gerekir.

Current Works şu hizmetleri sağlıyor;

 • HTTP vs HTTPS: Herhangi bir e-ticaret yapmak istiyorsanız güvenli bir web sitesine sahip olmanız gerekir. Ayrıca Google güvenli siteleri tercih eder. Güvenilir web siteleri sağlıyoruz.
 • Analytics Kurulumu: Mevcut bir analitik izleme kurulumu yoksa, trafiğinizin nereden geldiğini daha iyi izleyebilmemiz için Analytics kurulumu yapıypruz.
 • Site Hataları: Web sitesi hataları, arama motorlarına temel olarak sitenizin bozuk olduğu ve güvenilmemesi gerektiği sinyallerini gönderir. Yinelenen içerik, yinelenen başlıklar, eksik başlıklar veya tarayıcıların engellendiği sayfalar gibi tüm site hatalarını buluyor ve gideriyoruz.
 • Dizinler: Web sitenizde dizine eklenen sayfaları da analiz ediyoruz.
 • Site Haritası: Web sitenizin site haritası, web sitenizdeki web sitesi tarayıcılarının dizine eklemesini istediğiniz sayfaların kapsamlı bir listesidir. Site haritasını oluşturuyoruz.
 • Sayfa Hızı: UX veya kullanıcı deneyimi, arama motoru tarayıcıları için de önemlidir. Google, internet kullanıcıların sabırsız olduğunu biliyor. Bu nedenle web sitesi hızı önemli bir sıralama faktörüdür. Çoğu kişi, sayfa henüz yüklenmemişse 3 saniye sonra siteden çıkar. Bu nedenle site ve sayfa hızını optimize ediyoruz.
 • Meta Veriler: Etiketleri, açıklamaları veya içeriği SEO’ya uygun hale getiriyoruz.
 • Dönüşüm Oranları: Ekibimiz hedef kitlenizi göz önünde bulundurarak, siteniz için hangisinin daha iyi performans gösterdiğini görmek için farklı harekete geçirici mesajları, farklı reklamları, kelimeleri kullanıyoruz.

İçerik Analizi

Web sitenizde zaten içeriğiniz varsa ekibimiz içeriklerinizi de analiz ediyor:

 • Sesli Arama Uyumluluğu: Web sitenizin, tüm “Hey Siri” veya “Ok Google” sorularına cevap olacak şekilde optimize edilebileceğini biliyor muydunuz? Yetişkinlerin % 41’inden fazlası günlük olarak sesli arama yapıyor. Bu yüzden bu kesinlikle web sitenizin sesli arama uyumlu içeriklere sahip olmasını önemsiyoruz.
 • Çok Hedefli Olmayan Anahtar Kelimeler: Sektörünüz için en iyi anahtar kelimeleri nasıl bulacağımızı biliyoruz ve size dönüşüm sağlayacak anahtar kelimeleri belirliyoruz.
 • Yinelenen Etiketler veya İçerik: Daha önce de belirttiğimiz gibi, meta verileriniz Google ile sıralamanızı kesinlikle olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle yinelenen içerik ve etiketler için hemen gerekli çalışmaları yapıyoruz.
 • Eksik Sayfalar: Eksik sayfaları belirliyoruz ve 4xx hatalarını tespit ederek SEO kusurlarını gideriyoruz.

Site Dışı SEO Analizi

Web siteniz her zaman SEO’da ana odak noktanız olarak kabul ediliyor.  SEO için yapılan müdahalelerin önemli bir bölümü sitenizde yani site içi SEO kapsamında yapılır.

Ancak adınız inceleme siteleri, diğer blog siteleri, sosyal medya, dizinler gibi diğer sayfalarda görünecektir. İnternette çok sayıda iyi eleştiriniz varsa ve insanlar sizi zaten seviyorsa sıralamayı oldukça kolay elde edebilirsiniz.

Site dışı SEO’da amaç kitlenizin güvenebileceği saygın bir çevrimiçi varlığa sahip saygın bir şirkete sahip olmaktır. Site dışı çalışmalarda özellikle backlink stratejilerinde deneyimli ekibimizle sizlere destek oluyoruz.

Arama Motoru Sıralaması İyileştirme

Arama Motoru Sonuç Sayfası kullanıcılara listelendiğiniz yerdir. Kısaca bir arama motorunda bir sorgu arandıktan sonra sonuçları içeren sayfadır. Diğer bir ismi Serp’tir.

Aramada sonuçların  sıralamalara göre gösterilmesini içerir. Sponsorlu reklamların yanı sıra, ilk sonuç, arama motoru botlarına göre aranan sorguya en iyi yanıt veren içeriği içeren en optimize edilmiş sonuçtur.

Ekibimiz web sitenizin SERP’lerdeki konumunda kademeli bir artış sağlamak için çalışmaktadır. Bunun anahtar kelime araştırması yapıyor ve daha sonra sitenin yapısı, tasarımı ve içeriği daha iyi gezinme, okunabilirlik ve genel kullanıcı deneyimi (UX) metriklerini için optimize edilecektir.

Bu, web sitenizi arama motorlarında otorite bir web sitesi olma yolunda ilerlemesini sağlar.

Organik Trafik Artışı

Trafik bir web sitesinin varlık nedenidir. İşletme sahibinin yerleşik müşteriler için umut ettiği fiziksel bir mağazaya benzer şekilde, çevrimiçi bir işletme sahibi için, sitenizin değerini ve müşteri dönüşüm oranınızı artırmak için siteniz için çok fazla trafiğe ihtiyacınız vardır.

Current Works sizlere yönlendirilen trafik miktarını artırmak için çalışır.

Web siteniz için sadece organik trafiğe odaklanıyoruz. Amacımız, gerçek insanları (daha da önemlisi, hedef pazarınızı veya hedef kitlenizi) çekmek ve satışlarınızı arttırmaktır. Web sitenizde organik trafiği artırmak için çeşitli yöntemler ve araçlar kullanıyoruz.

Kitle Hedefleme

Current Works’ün SEO çalışmalarında size sunacağı en önemli avantaj doğru kitleyi hedeflemeye yardımcı olmaktır.

Bu işi yüksek amaçlı anahtar kelimeler kullanılarak yapıyoruz.  Bu süreçte kitlenizin içeriğinize arayabileceği anahtar kelimeleri içeriğe dahil ediyoruz. Böylece insanlar bu anahtar kelimeleri aradığında, web siteniz SERP’lerin ilk sayfasında yer aldığında daha fazla trafik alabilirsiniz.

SEO Analitiği ve Raporlama

Sizlere web sitenizde çalışma başlamadan önceki durumunu ayrıntılandıran sık sık analitik SEO raporları gönderiyoruz.

Raporda siteniz ve hedef kitleniz için üst sıralarda yer alan anahtar kelimeler, sitenizde gerçekleştirilen SEO kampanyaları, web sitesinde yapılan değişiklikler, elde edilen gelir, anahtar kelime sıralamaları, trafik kaynakları ve trafik hacmi gibi detaylara yer veriyoruz.

Web sitenizi arama motorlarında üst sıralarda konumlandırmak için Current Works SEO hizmeti ile tanışabilirsiniz.

Kaynaklar:

Sarah Berry https://www.webfx.com/blog/seo/what-are-seo-services/ Erişim Tarihi: 14 Eki 2022, 12:53

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir