SEO hizmeti Fiyatları 2023

Aylık SEO Çalışması Fiyatları 2023

Profesyonel SEO hizmeti, arama motoru sonuç sayfalarında belirlediğiniz anahtar kelimelerde web sitenizin rakiplerinizin gerisinde kalmaması ve zirveye çıkmak için yürütülen çalışmalardır. Arama motoru optimizasyonu olarak da bilinen SEO hizmetinde fiyatlar da değişiklik gösteriyor. Unutmayın hesaplı SEO çalışmasıyla ucuz SEO çalışması bir değildir. Neredeyse bedava olan SEO çalışması fiyatları bazı web sitelerinde vardır Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak istemiyorsanız beklediğiniz değerle ödeyeceğiniz mebla bir birini tutmalıdır. Öte taraftan ilk sıra garantili SEO diye bir şey olmadığını da bilmelisiniz.

SEO fiyatları web sitenizin yaşına, mevcut içeriklere, web sitenizin mevcut konumuna, rakip web sitelerine, anahtar kelimelerin aranma hacmine ve kurumsal rekabet düzeyine göre belirleniyor. SEO ücretleri aylık olarak ödeniyor.

İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere firma ve sektör özelinde SEO maliyetleri değişiklik gösteriyor.

Ortalama aylık SEO danışmanlığı fiyatları 500 TL ile 100 bin TL arasında değişiklik gösterebilir. Ancak temel SEO kurulumu (tek seferlik) fiyatları aylık hizmetin üzerinde olabilir çünkü site içi düzenlemeler ve backlink temizliği gibi çalışmalar normalden daha fazla iş gücü isteyebilir. Sizlerin ihtiyaçları ve taleplerine göre uygun fiyat teklifi veriyoruz.

Aylık SEO danışmanlığı yaptırma konusunda kararlıysanız internet üzerinden web sitemize girerek paket ücretleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. SEO maliyetleri SEO ajansı ve freelance tercihlerine göre değişiklik gösterir. Size özel güncel fiyatları hesaplamak için bize hemen başvurun.

Web sitenizin arama motorunda yükselmesi için SEO maliyetleri konusunda bize ulaşarak SEO uzmanı arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Hemen gerekli analiz çalışmasını yapıyor ve sizlere fiyat listesi veriyoruz.

Yurtışında SEO Fiyatlandırması

Yurtdışında SEO Hizmeti Fiyatlandırması
Yurtdışında SEO Hizmeti Fiyatlandırması kaynak

SEO Hizmeti Ücretleri Nasıl Belirlenir?

SEO fiyatlandırması ve SEO planları, her işletmenin farklı ihtiyaçları olduğu için kuruluştan kuruluşa büyük farklılıklar gösterir. Kurumsal işletmeniz için arama pazarlamasını ve SEO’nun maliyetini belirlemek, mevcut farklı seçenekleri potansiyel değerleriyle birlikte dikkatlice ele almayı gerektirir. Öncelikle işletmenizin ele alacağı aylık SEO danışmanlığının süresi, niteliği, uzmanlık alanları, alınacak hizmetin detayları fiyatlarda belirleyici olur. Aynı zamanda SEO ajanslarının fiyat politikaları farklı olabilir. Özetle SEO çalışmasının maliyetini belirleyen faktörler şunlardır:

  • Web sitesinin teknik hataları
  • Hali hazırda yayınlanmış içeriklerin kalitesi
  • Daha önce yapılan SEO çalışmalarının performansı
  • Anahtar kelime rekabeti
  • Sitenin yayın dili
  • Aylık üretilecek içerik miktarı
  • Markanın bilinirliği
  • Markanın sosyal medya ve basındaki konumu

Ortalama Kurumsal SEO Fiyatları

dogru seo ajansi sonucu

İşletmeler sektöründe arama motorunda belirlediği anahtar kelimelerde zirvede yer almak ve satış odaklı bir proje yürütmek için kurumsal SEO hizmeti alabilirler. Kurumsal SEO ajans fiyatları öncelikle rekabet gücüne ve markanızın hedeflerine göre değişiyor.

Kurumsal SEO fiyatları aylık 5 bin TL’den başlayarak 40-50 bin TL’ye kadar çıkıyor. Markanızı en iyi yere getirecek kurumsal SEO hizmeti için her zaman bize ulaşabilirsiniz. Web sitenizin hatalarını gideriyor ve daha sonra markanızı zirveye çıkaracak optimizasyon projeleri yürütüyoruz.

Kurumsal SEO hizmetimizi uzun vadeli olarak düşünüyoruz. Sizlerin hedeflerine göre bir planlama yapıyoruz ve sizlere fiyat teklifi veriyoruz.  Fiyat teklifi almak ve işletmenize özel analizler sonrası bilgi almak için bizi arayın.

E-Ticaret SEO Fiyatları

e ticaret seo calismasi raporu

E-ticaret faaliyetleri yürütecekseniz tüm sektörlerde rekabet ortamı bulunuyor. E-ticaret faaliyetlerinde her zaman ürün ve hizmet sayısı da başta olmak üzere markanıza ulaşmanız gerekiyor. E-ticaret SEO çalışmaları da sürekli olmalı ve her zaman hedeflerinize göre belirlenmelidir.

E-ticaret SEO çalışması fiyatları konusunda bilgi almak için hemen bizi arayın. Ekibimizle size özel ürün ve hizmetleriniz, anahtar kelimeler, rekabet oranı, rakip analizleri yapalım ve size özel fiyat teklifini hemen sunalım.

E-ticaret SEO ajans fiyatları aylık 7500 TL’den başlayarak 100-150 bin TL’ye kadar çıkıyor. Kurumsal ihtiyaçlarınızda da fiyatlar değişiklik gösteriyor. Fiyat teklifi almak için ekibimiz hemen size bilgi veriyor.

Site İçi SEO Optimizasyonu Fiyatları

Web sitenizin arama motoru kriterlerine uygun olması SEO çalışmaları açısından çok önemlidir. Kaliteli içerikler, web sitenizdeki sıralama hatalarının giderilmesi gibi birçok nokta site içi SEO’yu ifade ediyor. Site içi SEO çalışmaları optimizasyon çalışmalarının temelini oluşturuyor.

Site içi SEO fiyatları hataların giderilmesi ve web sitenizin SEO’ya uygun hale getirilmesi için 5000-15000 TL’den başlayan fiyatlarla oluyor. Dönemsel ve planlı site içi aylık SEO fiyatları ise 7500 TL gibi rakamlardan başlayarak devam ediyor.

Site Dışı SEO Danışmanlığı Fiyatları

Web sitenizin aldığı backlink kalitesi ve başka sitelerdeki konumu site dışı SEO çalışmalarını ifade ediyor. Temelde SEO çalışmaları site içi optimizasyonlara dayansa da daha etkili optimizasyon süreçleri yürütmek için site dışı SEO çalışmalarına ihtiyacınız var.

Site dışı SEO fiyatları içinde tanıtım yazısı, backlink kontrolü, kaliteli backlink inşası, basın bülteni hazırlama gibi birçok sürece bağlı olarak belirleniyor. Site dışı SEO çalışmaları için hemen bizi arayarak bilgi alın.

Site dışı SEO fiyatları 5000 TL’den başlayarak 200-300 bin TL’ye kadar çıkıyor. İçerik uzunluğu, içerik türü ve diğer birçok etmene göre sizlere fiyat veriyoruz. Site dışı SEO fiyat teklifi için her zaman bizi arayabilirsiniz.

Yerel SEO Fiyatları

İşletmelerin bulundukları mahalle, sokak, şehir ve bölge gibi dar bir coğrafi konumda görünür olmak için yaptıkları optimizasyon çalışmaları lokal SEO olarak isimleniyor. Bölgesel SEO olarak da bilinen bu çalışmalar diğer kurumsal ve e ticaret SEO’ya göre çok uygun oluyor.

Lokal SEO aylık ücret olarak belirleniyor ve diğer SEO çalışmalarına göre daha kısa sürüyor. Lokal SEO çalışmalarında 3-6 ay içinde etkili sonuçlar alabiliyorsunuz. Bölgesel SEO aylık 5000 TL’den başlayarak 15000-20000 TL’ye kadar çıkıyor.

Lokal SEO ücretleri için hemen bizlerden bilgi alabilirsiniz. Bölgesel SEO ücretleri anahtar kelime sayısı, rekabet oranı ve rakiplerin SEO çalışmalarına göre değişiklik gösterdiği için analiz sonrası sizlere bilgi veriyoruz. Aynı zamanda şehirdeki rekabet ve rakip SEO çalışmalarına göre değişiyor.

Profesyonel SEO Fiyatları 2023

Uzun dönemli SEO çalışmaları hedefliyorsanız ve rakiplerinizi geride bırakarak Google’ın SERP sıralamasında yüksek sıralama hedefliyorsanız profesyonel SEO hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Profesyonel SEO hizmetleri çok daha zorlu projeler için önerdiğimiz hizmet oluyor.

SEO Fiyatları 2023 Yılında Neye Göre Belirleniyor?

SEO fiyatları 2023 yılında işletmenizin sektörüne ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Sektörünüzdeki rekabet ortamı güçlüyse daha yüksek fiyat teklifleri görmeniz normaldir. Rekabetin görece daha düşük olduğu sektörlerle fiyat farkı bu sebepten olmaktadır. Sektördeki rekabet işletmeniz için yapılacak çalışmaların yoğunluğunu etkilemektedir. Ayrıca SEO hizmeti almak istediğiniz dil seçeneği de yine 2023 SEO fiyatlarını değiştirecektir. Örneğin İngilizce veya Almanca SEO çalışması, hizmet verilen ülkenin kuru üzerinden hesaplanmaktadır. Tüm bu durumlar ele alındığında 2023 SEO fiyatlarına sabit bir rakam söylemek doğru değildir.

İzmir, İstanbul ve Ankara’da SEO Yaptırmanın Ücreti Ne Kadar ?

Şehirlere Göre Minimum SEO Fiyatları*
İstanbul5.000 TL / Ay
İzmir3.500 TL / Ay
Ankara4.600 TL / Ay

SEO Fiyatları, işlemin yapılacağı sitenin, daha doğrusu markanın ihtiyaçları kapsamında marjinal biçimde değişen maliyetler olarak tanımlanabilir. Günümüzde pazarlamanın neredeyse tamamının dijital dünyaya kaymış olması sebebiyle, yoğun bir ihtiyacın söz konusu olduğu bir gerçektir. Buna karşılık, deneyimli ajans sayısı çok fazla değildir. 

Sektör deneyimli olan firmaların önemli bir kısmı, İstanbul, İzmir ve Ankara gibi, büyük şehirlerde yer alır. Buna mukabil bu şehirlerde var olmanın maliyetleri SEO Fiyatları üzerindeki önemli etkenlerin başında gelir. Firmaların işletme maliyetleri ve SEO hizmetinin üretim maliyetinin yanı sıra, SEO hizmetinin kapsamı da ücretleri elbette etkiler. 

SEO; lokal, ulusal veya uluslararası yapılabilir. Her seviyede hizmetin içeriği ciddi şekilde değişir ve buna bağlı maliyetler de değişir. Uluslararası SEO fiyatları ise SEO yapılacak dil sayısı ile entegredir. Her dil ayrı bir SEO prosedürü olacağından, bu fiyatların her dilde değişmesi ve bazı dillerde fiyatların daha yüksek veya düşük olması söz konusu olabilir. SEO hizmetini alan sitenin sektöründeki genel rekabet işlemlerin genliğini etkiliyor olduğundan, ücretler de bu durumdan doğrudan etkilenir.

*Google arama sonuçlarına göre fiyatlar belirlenmiştir.

SEO Hizmeti Fiyat Teklifi

Web sitenizin hedeflediğiniz anahtar kelimelerle arama motorlarında üstün performans göstermesi için SEO hizmeti almalısınız. SEO, organik trafik çekebilmek ve Google reklam giderlerini minimum düzeye çekebilmek için başvurulan bir hizmettir.

SEO hizmeti sayesinde arama motorlarında üst sıralara gelebilirsiniz. Bu hizmet uzun vadede kalıcı sonuçlar veren bir süreçtir. SEO danışmanlığı fiyatları hedefleriniz, sektörünüz, rakiplerinizin durumu ve alacağınız hizmetin detaylarına göre değişiklik gösterir.

Ekibimiz site içi ve site dışı SEO süreçlerinde markanıza danışmanlık ve yönetim hizmeti vermektedir. Rakiplerinizden kolayca sıyrılmak için etkili SEO çalışmalarına ihtiyacınız var. SEO hizmetimizi satın almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ortalama SEO Hizmeti Fiyatlarımız
Temel7.490 TL / Ay
Bölgesel9.490 TL / Ay
Standart14.490 TL / Ay
Kurumsal19.990 TL / Ay
E-Ticaret24.990 TL / Ay

S.S.S.

SEO Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bir pazarlamacı veya ajanstan doğru SEO fiyat teklifi alabilmek önce işletmeniz hakkında bazı bilgiler isteyeceklerini belirtelim. Bu, bir SEO pazarlamacısının ne kadar çalışmanın gerekli olacağını, ihtiyaç duyulan içerik türünü ve yaklaşık olarak ne kadar projenin tamamlanması gerektiğini belirlemesine yardımcı olacaktır.

SEO Fiyatları Artar mı?

SEO'nun maliyetini keşfederken hatırlamanızı önerdiğimiz ilk gerçek, bir kerelik bir seçenek yerine ihtiyacınız olan sürekli bir hizmet veya çözüm olacağıdır. İşletmeniz için sahip olduğunuz hedeflerin ve özlemlerin yanı sıra, SEO fiyatlandırması da istediğiniz hizmet türünden etkilenir. Kalite konusunu araştırmadan bu yönü düşünmek imkansızdır. Bu süreçte SEO fiyatları maliyetler arttıkça değişiklik gösterebilir. Ancak sözleşme süresi boyunca sabit kalması olasıdır.

Yerel SEO Fiyatları Ne Kadar?

Yerel SEO, küresel SEO hizmetlerinden nispeten daha ucuzdur. Çok daha küçük, daha konsantre bir kitleyle uğraşıyorsunuz ve rekabet çok daha düşük. En iyi SEO uzmanları, yerel hizmetler için ortalama olarak % 23 daha az ücret almaktadır.

Referanslarımız

Hepsini İncele

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir