Otel Sosyal Medya Yönetimi

Otel Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Oteller ve konaklama sektöründe hizmet veren işletmelerin önemli bir bölümü müşteri ilişkileri sürecini sosyal medya üzerinden organize ediyor.

Oteliniz için sosyal medyada yeterli faaliyetler yürütüyor musunuz? Günümüzde milyonlar tatil planlarını sosyal medyadan aldığı ilham ile yapıyorlar. Otel sosyal medya yönetimi konusunda destek almıyorsanız milyonların tatil planlarında görünür değilsiniz demektir.

Kurumsal sosyal medya uygulamaların tamamını profesyonel şekilde yönetecek bilgi ve zamana sahip olmak, güncel pazarlama ve sosyal medya trendlerini takip etmek, müşterilerinizin soru ve taleplerine doğru yanıtlar sunarak marka güvenilirliğini arttırmak için ekibimizle çalışabilirsiniz.

Markanızın sosyal medya platformlarında görünürlüğünü arttırmak için ekibimiz yanınızda. Uzun vadeli projeler ile birlikte müşteri sayınızı kolaylıkla arttırabilirsiniz. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Hizmet Özeti
Aylık Ortalama Maliyet5,000 – 25,000 TL
İlk Dönüşler2. Aydan İtibaren
İdeal Çalışma SüresiMinimum 12 Ay
Reklam YönetimiHizmete Dahil
Paylaşım PlanıGünlük Paylaşım
Grafik TasarımHizmete Dahil
Fotoğraf ve Video ÇekimiHizmete Dahil Değil
ModerasyonHizmete Dahil
RaporlamaAylık Raporlama
PlatformlarFacebook, Instagram, Tiktok

Otel Sosyal Medya Yönetimi Neden Önemlidir?

 • Potansiyel müşterileriniz ile istediğiniz an iletişime geçebilirsiniz.
 • Müşteri taleplerine anlık cevaplar verebilirsiniz.
 • Otelinizin yeni kampanyalarını ve yeni gelişmeleri çok hızlı bir şekilde geniş kitlelere duyurabilirsiniz.
 • Sosyal medya reklamları ile uygun maliyetli ve etkili reklamları direkt potansiyel otel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.
 • Oteliniz hakkında olumlu ve olumsuz yorumları takip edebilir ve anketler açarak geri bildirim elde edebilirsiniz.
 • Müşterileriniz için etkili çalışmalar sayesinde sadık müşteriler elde edebilirsiniz.
 • Kampanyalarınızı müşteri kitlenize sosyal medya ile kısa süre içinde duyurabilirsiniz.
 • Etkili otel sosyal medya yönetimi ile daha fazla randevu talebi ve dönüşüm elde edebilirsiniz.
 • Sosyal medya stratejileriniz ile birlikte arama motorlarında da daha üst sıralarda yer alabilirsiniz.
[sc name=”sosyal”][/sc]

Otel Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Otel sosyal medya yönetimi hizmetlerimizde markanızın sosyal medyada güçlü bir profil elde etmesini sağlıyoruz. Aktif paylaşımlar ile birlikte çok kısa bir zaman diliminde geniş kitle ile iletişime geçebilirsiniz.

Ajansımız tarafından sizlere sunulan destek şöyle;

 • Organik Takipçi Artışı Sağlıyoruz

Sosyal medya hesaplarınızda takipçilerinizi organik bir şekilde arttırıyoruz. Bunu yaparken aynı zamanda dönüşüm ve satış oranlarınızı arttırmaya yönelik stratejiler de geliştiriyoruz. Bu süreçte yaptığımız çalışmalar şöyledir;

 • Reklam kampanyaları
 • Konaklama çekilişleri
 • İndirim ürünleri
 • İnteraktif gönderiler
 • Sadakat optimizasyonu sağlayacak kaliteli içerikler
 • Bilgilendirici ve bulunduğunuz bölgeyi tanıtıcı görsel ve video içerikler ve çok daha fazlasını sağlıyoruz.

Sosyal medya algoritmalarındaki güncellemeleri takip eden deneyimli ekibimiz organik teknikler ile takipçilerinizi güçlendiriyor ve potansiyel müşterilerinizi daha fazla markanızla ilişkili hale getiriyoruz. Otelinizi tanıtıyoruz, daha güçlü hale getiriyoruz ve her zaman kitlenizle iletişim halinde kalmanızı sağlıyoruz.

 • Müşterilerinizle Her Zaman İletişim Halindeyiz

Otel sosyal medya yönetimi sürecinde en önem verdiğimiz konu müşterileriniz ile sürekli iletişim halinde kalmak oluyor. Doğru şekilde iletişim kurarak müşterilerin taleplerini ve ihtiyaçlarını anlıyor. Bu sayede yeni nesil çözümler sunuyor ve geniş kitlelere ulaşmanızı sağlıyoruz.

Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube gibi tüm sosyal medya uygulamaları ile sizleri daha iyi tanıtıyor, hizmetlerinizi daha etkili anlatıyor ve rezervasyon süreci hakkında detaylı bilgi veriyoruz.  Aynı zamanda bir konuda problem bildiren müşterileriniz için de geri bildirim veriyoruz.

Güvenilir ve ulaşılabilir bir marka olduğunuzu müşterilerinize gösteriyor ve tek bir müşterinizi bile kaçırmayacak iletişim stratejileri geliştiriyoruz.

 • Kampanya ve Reklamlarınızı Yönetiyoruz

Otellerinize yeni müşteriler bulmanın en etkili yollarından biri sosyal medyada etkili kampanya ve aktiviteler yönetmek oluyor. Bu sayede öncelikle mevcut takipçilerinizi tutmak adına stratejiler geliştiriyoruz.

Aynı zamanda yeni takipçi kitlesi ile buluşmanızı ve kısa sürede takipçi kitlenizi arttırmanızı sağlıyoruz. Aynı zamanda marka bilinirliğini arttırarak daha geniş kitlelere ulaşmanıza yardımcı oluyoruz.

Güçlü sosyal medya yönetimi ile satışlarınızı ve rezervasyon oranınızı kısa süre içinde arttırıyorsunuz. Yapılan etkili çekilişlerde yayın ve sohbetlerde müşterilerinizle interaktif katılımlar sağlıyoruz.

Aynı zamanda hediye çeki, promosyon kodu ve indirim kodu gibi müşteri beklentilerini karşılayacak çalışmalar sağlıyoruz. Sosyal medya profilinizi etkili bir reklam yeri haline getiriyoruz.

 • Sosyal Medya Reklamlarıyla Daha Görünür Olabilirsiniz

Sosyal medya platformlarında daha görünür olmak için kaliteli ve özgün içerikler oluşturmanız gerekiyor. Ancak bu strateji tek başına yeterli olmuyor. Sosyal medya reklamları ile dönüşüm oranlarınızı arttırıyoruz. Reklam modellerine göre stratejiler geliştiriyoruz.

Reklamlar için kaliteli içerikler oluşturuyoruz. Fotoğraf çekimi ve video montajı gibi tüm hizmetlerle sizlere destek oluyoruz. Sosyal medya reklamlarınızı etkili şekilde yönetiyor ve bütçenizi en verimli şekilde kullanıyoruz.

Düşük bütçeler ile geniş kitlelere ulaşmanızı sağlıyoruz. Ekibimiz sosyal medya reklam bütçesi oluşturma konusunda da yanınızda.

 • Sosyal Medyada Görünürlüğünüzü Arttırıyoruz

Oteliniz sosyal medyada her zaman profesyonel görünmelidir. Ekibimiz işletmenizin iletişim bilgilerinden başlayarak içeriklerinizdeki tüm detayları en ince şekilde oluşturuyoruz. Sektör ve dönem trendlerine ve ihtiyaçlarına göre hareket ediyor ve sosyal medyada görünürlüğünüzü arttırıyoruz.

Markanızı güvenilir, modern ve prestijli hale getiriyoruz. Tüm çalışmalarımızda kullanıcıları harekete geçirecek aksiyonlar oluşturuyor ve linkler ya da butonlar üzerinden potansiyel müşterilerinizi son hamleye yönlendiriyoruz.

Otel sosyal medya yönetimi konusunda detaylı bilgi ve teklif almak için hemen bizi arayabilirsiniz.

Otel Sosyal Medya Yönetimi Ücretleri

Statisca.com tarafından yapılan bir araştırmaya göre 2020 genelinde dünyada 2.7 milyar sosyal medya kullanıcısı oldu. 2022 yılı sonunda bu rakamın 3 milyarın üzerine çıkacağı öngörülüyor.

Bu nedenle özellikle turizm sektöründe otel ve konaklama hizmeti veren işletmeler için sosyal medya yönetimi gereklilik haline geliyor. Dijital pazarlama ajansı olarak farklı dillerde hedef kitlenize yönelik profesyonel sosyal medya hesap yönetimi hizmeti veriyoruz.

 Otel sosyal medya yönetimi ücretleri konusunda ekibimizle görüşerek bilgi alabilirsiniz. Öncelikle analiz yapıyor ve daha sonra beklentilerinize ve sosyal medya kanallarında istediğiniz hizmetlere göre sizlere fiyat teklifi sunuyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=SS4csKui32I

Sosyal medyada otelinizin daha görünür olmasını istiyor musunuz? O halde hemen bize ulaşın!

Kaynak:

https://www.ezeeabsolute.com/blog/hotel-social-media-marketing/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir