Okul Sosyal Medya Yönetimi

Okul Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya her alanda kullanılmaya başladı. Artık hizmet verdiğiniz alan ne olursa olsun hem kişisel hem de kurumsal olarak sosyal medyada var olmalısınız.

Eğitim kurumları da kurum kültürünü tamamlamak ve yeni öğrenciler elde etmek adına sosyal medyada aktif bir rol oynamalıdır. Okul sosyal medya yönetimi konusunda her zaman ekibimiz sizin için en iyisini yapıyor.

Özel eğitim kurumları sosyal medya sayesinde hem tanıtım yapıyor hem de yeni öğrenci elde etme konusunda büyük avantajlar elde ediyor. Aynı zamanda sosyal medya özel okulların başarılarını ve çalışma sistemlerini tanıtma konusunda önemli reklam mecraları olarak görülüyor.

Okulların sosyal medya tarafında etkili tanıtımı ve organik takipçi çekebilmesi için profesyonel yönetim desteği alınması gerekiyor.

Hizmet Özeti
Aylık Ortalama Maliyet 5,000 – 25,000 TL
İlk Dönüşler 2. Aydan İtibaren
İdeal Çalışma Süresi Minimum 12 Ay
Reklam Yönetimi Hizmete Dahil
Paylaşım Planı Günlük Paylaşım
Grafik Tasarım Hizmete Dahil
Fotoğraf ve Video Çekimi Hizmete Dahil Değil
Moderasyon Hizmete Dahil
Raporlama Aylık Raporlama
Platformlar Facebook, Instagram, Tiktok

Okul Sosyal Medya Yönetimi Neden Önemlidir?

 • Eğitim kurumlarının eğitim ortamı ve öğrenci ile öğretmen arası ilişkileri etkin bir şekilde tanıtabilirsiniz.
 • Eğitim kurumunda yer alan sosyal olanaklar ve sportif faaliyetlerdeki başarıları ön plana çıkarabilirsiniz.
 • Organik takipçi kitlesi edinerek daha fazla öğrenciyi kurumunuza kazandırabilirsiniz.
 • Okulunuzun başarılarını sosyal medyada anlık olarak paylaşabilir.
 • Veliler, öğrenciler ve öğretmenler arasında etkili bir iletişim ortamı oluşmasını sağlayabilirsiniz.
 • Sosyal medya üzerinden çok yönlü katılım sağlayarak kurum kültürü oluşturabilir ve okulunuzda aile ortamında bir sıcak bir yuva ortaya çıkarabilirsiniz.

Daha fazla öğrenci ve daha kurumsal bir okul için eğitim kurumları sosyal medyada mutlaka yer almalıdır.

Okul Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Okul sosyal medya yönetimi hizmetlerimizde her zaman aktif olacak uzun vadeli planlar yapıyoruz. Çünkü eğitim kurumlarının sosyal medya tarafından yılın her zaman sürekli olarak aktif olması gerekiyor.

 • Velileri Kayıt Sürecine Sokacak Stratejiler Belirliyoruz

Sosyal medyada veliler sizleri uzun bir zaman diliminde takip ediyor. Veliler okul seçimi yapmadan uzun süre önce araştırma içine giriyor.

Bu süreçte yeni takipçi yani potansiyel veli kitlenize sosyal medya stratejileri ile okulunuzu tanıtmaya başlamalısınız. Daha sonra kayıt sürecinde velinin direkt olarak okulunuza gelmesini sağlamalısınız.

 • Sosyal Medyada Kurumunuzu En İyi Şekilde Temsil Ediyoruz

Sosyal medyanın gücü eğitim alanında yadsınamaz. Bu nedenle sosyal medya hesaplarınızda kurumunuzu her zaman en iyi şekilde temsil etmeniz gerekiyor. Bu nedenle hedef kitlenizin beklentilerine odaklanıyoruz.

Okulunuzun farklı yönlerini ve olumlu özelliklerini ön plana çıkarıyoruz. Okulunuzu en iyi şekilde sosyal medyada temsil ederek bulunduğunuz lokasyonda lider firma olmanızı sağlıyoruz.

 • Sosyal Medyada Görünür Olmanızı Sağlıyoruz

Eğitim kurumlarının en önemli özelliği sosyal medyada görünür olmanızı sağlıyoruz. Sosyal medya hesaplarınızı açtıktan sonra doğru paylaşım yaparak burada görünür olmanızı sağlıyoruz.

 • Özel günlerde kutlama ve anma mesajlarına her zaman yer veriyoruz.
 • Paylaşım yaptığınız her konuda doğru etiketler ile geniş kitlelere ulaşmanızı sağlıyoruz.
 • Özel okullarda eğitimcilerin ve diğer çalışanların da ailenizin bir parçası olmasını sağlıyoruz. Öğrenci ve veliler ile birlikte öğretmenleri de gönderileri paylaşması konusunda teşvik edici projeler yürütüyoruz.
 • Okul sosyal medya yönetimi sürecinde markanızı görünür kılmak için daha geniş kitlelere ulaşmanızı sağlıyoruz.
 • Organik Takipçi Kazanmanızı Sağlıyoruz

Özel eğitim kurumlarının sosyal medyada hesabının olması, paylaşım yapılması ve tüm paydaşların işin içine girmesi yeterli olmaz. Aynı zamanda reklam bütçesi oluşturmak da tek başına yeterli değildir. Tüm bu stratejilerin amacı etkileşim ortaya çıkmasını sağlamaktır.

Sosyal medya hesaplarınızda organik takipçi gelmesi için yapılması gereken tüm stratejileri hayata geçiriyoruz.

Sosyal medya hesaplarınızı sadece öğretmen, öğrenci ve velilerin takip etmesi yeterli olmuyor. Bu süreçte farklı potansiyel müşteriler olacak yeni takipçilere ihtiyacınız var.

Bunun için de öncelikle sosyal medyada yeni takipçilerinizi çekecek stratejiler geliştirmeye odaklanıyoruz. Bu sayede daha geniş kitlelere hitap edebiliyorsunuz ve yeni öğrenciler kazanabiliyorsunuz.

 • Ücretsiz Danışmanlık Sunuyoruz

İnsanlar eğitim konusunda her zaman birçok konuyu merak ediyor. Bu nedenle okullarınızın resmi sosyal medya hesaplarında sizlere soru soran takipçilerinize ücretsiz danışmanlık hizmeti verebilirsiniz.

Hedef kitlenize merak ettikleri her konuda yardımcı olabilir ve eğitim konusunda merak ettiklerini anlatın.

 • Düzenli Çekilişler Yapıyoruz

Özel okullar için sosyal medya çekilişlerinin önemini anlatmaya gerek yok. Yeni eğitim yılında özel indirimler sunacak çekilişler ya da kırtasiye malzemeleri gibi çekilişler sosyal medya hesaplarınızda etkileşimi en üst seviyeye çıkaracaktır.

 • Herkese Açık Organizasyonlar Düzenliyoruz

Özel okullar için yeni velilere tanıtım yapmanın en etkili yolu herkese açık organizasyonlar düzenlemek olur. Okulunuzda veli bilgilendirme seminerleri, sportif etkinlikler ya da farklı organizasyonlar düzenleyin ve bu konuda uzman birini mutlaka davet edin.

Bu etkinliklerin sosyal medya tanıtımlarını yaparak daha fazla takipçi elde edebilirsiniz. Aynı zamanda interaktif paylaşımlar ile insanların etkinliğinize ilgi duymasını sağlayabilirsiniz.

 • Sosyal Medya Hesaplarınızı Her Mecraya Taşıyoruz

Sosyal medya paylaşımları, okul web sitesi, okul ürünleri ve görülebilecek her mecrada okulunuz ait sosyal medya hesaplarını paylaşıyoruz. Bu sayede sosyal medya hesaplarınız her zaman akılda kalıcı hale geliyor.

 • Kaliteli, Doğru Görsel ve Video Seçiyoruz

Okul sosyal medya yönetimi için en önem verdiğimiz konu görseller ve videoların kalitesi. Mutlaka okulunuzun iklimini en iyi şekilde yansıtan ve kurumsal görünen görsel ve videolar hazırlıyor ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşıyoruz.

 • İşbirlikleri ve Sponsorluklar Oluşturuyoruz

Özel okulların adını duyurmak için en etkili yollardan biri işbirlikleri ve sponsorluklar oluşturmak olur. Sosyal medyada sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, farklı okullar ve öğrenci toplulukları ile ortak etkinlikler düzenliyoruz.  Bu sayede okulunuzun kültürel etkinliklerle de ön plana çıkmasını sağlıyoruz.

Okullar için sosyal medyada yapılabilecekler listesi çok geniş. Bu nedenle okul sosyal medya yönetimi ile hesaplarınızı bize emanet edin ve yüksek dönüşüm oranı ile tanışın.

Kaynak:

https://www.myschoolr.com/why-social-media-is-important-for-schools.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir