Marka Danışmanlığı Hizmetlerimiz

Marka danışmanlığı ile markanızın kalitesini ve sektördeki etkisini arttıracak, hedef kitlenize en etkili şekilde ulaşacak, kurumsal yapınızı oluşturacak stratejiler geliştirmenize yardımcı oluyoruz.

 • Ürün ve hizmetlerinizin pazardaki konumunu belirleme ve güçlendirme
 • Makro ve mikro pazar analizleri
 • Marka iletişim çalışmaları
 • Marka değerini optimizasyonu
 • Kurumsal vizyon ve misyon ile marka hedefleri entegrasyonu
 • Marka bağlılığı çalışmaları
 • Marka imajı geliştirme çalışmaları
 • Kârlılık arttırma çalışmaları
 • Kriz yönetimi
 • Marka bilinirliği çalışmaları
 • Marka iletişim stratejisi belirleme ve geliştirme
 • Doğru iletişim araçlarını belirleme
 • Hedef kitle, sektör ve rakip analizi ve raporlama çalışmaları
 • Kurumsal marka pazarlama stratejisi optimizasyonu

Marka Danışmanlığı Süreci

Ön Görüşme

Marka, her ne kadar çok büyük kurumsal firmalar için bir özellik gibi görünse de, günümüzde pazarlamanın temel direğini oluşturan çok önemli bir fonksiyondur. Dijital pazarlama sürecinde markanın önemi ve markanızın bu mecralarda ne şekilde geliştirilebileceğine dair yapacağımız ön görüşmede, sizin için fiziksel ve dijital pazarlama fırsatlarını anlatırız. Marka değerinin arttırılması ve marka bilinirliği için gerekli koşulların sağlanması için ihtiyaç duyacağınız tüm hususları size anlatır, sizin beklentilerinizi dinleriz. İster sıfırdan markalaşma sürecine giden yolda, isterseniz mevcut markanızı geliştirme anlamında size desteğimizi nasıl sunacağımızı bu aşamada anlatırız.

Planlama ve Ön Şablon Onayı

Marka bilinirliği geliştirme ve marka yönetimi hizmetlerimizin, sizin ihtiyaçlarınıza uygun biçimde sunulmasında ilk adım kuşkusuz planlamadır. Planlama, mevcut piyasa koşulları, markanızın bu koşullardaki durumu ve sizin beklentileriniz dikkate alınarak gerçekleşen süreçtir. Tüm detaylarıyla ulusal ve/veya uluslar arası marka değerlemesi yapar ve sizin için en iyiye ulaşabileceğiniz yol haritasını oluştururuz. Bu aşamada yaklaşık maliyet bütçelemesi de yapılarak, sizden onay alındıktan sonra plana uygun bir şekilde iş geliştirmek üzere sürece başlanır.

Hizmet Sunumu

Marka danışmanlığı işlemlerinde, kodlama ile ilgili detaylar söz konusu ise, örneğin; bir web sitesi inşası ve bunun markanızı güçlendirmek için kullanılması gerekiyorsa, kodlama yapılabilir. Elbette mobil uygulama ve benzeri yazılım unsurları da bu aşamada geliştirilebilir. Tasarım ise markanız açısından son derece kritik bir süreçtir. Mark görseli, yani logo gibi unsurların geliştirilmesinden pazarlamanın genel ilkelerine uyumlu sonuçlara ulaşılması son derece kritik öneme sahiptir. Bununla birlikte, görsel unsurların geliştirilmesi, görüntülü reklam tasarımları gibi birçok detay bu aşamada geliştirilir.

Revizyonlar ve Geliştirmeler

Gerçekleştirdiğimiz uygulamaların sunum ve test aşamasında size arzı yapılır. Bu aşamada yine sizin kontrolleriniz ve süreci izlemenizin ardından var ise değişiklikleri gerçekleştiririz. Taleplerinize uygun biçimde geliştirmelerin ve değiştirmelerin yapılacağı bu aşamada, kurduğumuz sistemin eksiklerinin kapatılması için de çalışmalar yaparız. Elbette planlı biçimde ilerleyen bir süreçten sonuç olarak büyük aksamalar beklemeyiz. Ancak her şeye rağmen olası aksaklıkları hızla gideririz. Bu aşamada ayrıca sizin talepleriniz doğrultusunda değişiklikler de yapılabilir. 

Markanızın pazara sürekli hakim olabilmesi için, pazarın dinamiklerine uygun biçimde sürekli gelişim halinde olması gerekir. Buna bağlı olarak marka bilinirliği için yapılan pazarlama faaliyetleri de sürekli olarak değişecek ve gelişecektir. Biz size bu noktada da sözleşme süremiz boyunca etkin desteği veriyor olacağız.

Marka Danışmanlığı Ücretleri

Sizler de ürün ve hizmetlerinizin hem Türkiye hem de dünya pazarında bilinmesini istersiniz. Bu nedenle de marka danışmanlığı hizmeti ile hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Sektörünüzde lider firma haline gelmeniz ve markanızı oluşturabilmeniz için profesyonel bir destek almanız şarttır.

Marka danışmanlığı fiyatları alacağınız hizmetin niteliğine göre değişir.  Markanızın, sektörünüzün ve rakiplerinizin çok detaylı şekilde analiz edilmesi ve elde edilen veriler ile stratejik planlamalar yapılması gerekir. Aksi halde markanızı istediğiniz konuma getirmeniz çok zor olur.

Current Works ekibi olarak marka danışmanlığı hizmetimizde öncelikle sizlerin hedeflerini dinliyoruz. Daha sonra markanızın analizini yapıyor ve sektör ile rakip dinamiklerini de buna ekliyoruz. Ardından stratejik planlamalarımızı da tamamlayarak sizlere özel bir fiyat teklifi hazırlıyoruz.

Fiyatlar Nasıl Belirlenir?

 • Marka kurumsal kimliği oluşturma (Logo, web sitesi, görsel ve kurumsal süreçler)
 • Marka tescil süreci
 • Misyon ve vizyon oluşturma süreci
 • Marka değeri oluşturma ve farkındalık yaratıcı bir büyüme (Ülke içi ve yurtdışı bilinirlik)
 • Marka bilinirliğine yönelik çalışmalar aldığınızda fiyatlarımızı buna göre belirliyoruz.

Marka danışmanlığı sürecinde ne kadar nitelikli ve detaylı hizmet alırsanız bütçenizi de bu ölçüde arttırmanız gerekiyor. Marka danışmanınız olarak sizlere özel bir çalışma yaptığımız için fiyatlarımız da tamamen sizlerin projelerinize özel oluyor.

Markanızın büyümesini sağlamak, kurumsal yapısını oluşturmak ve marka bilinirliğini arttırmak için ihtiyacınız olan marka danışmanlığı hizmeti için hemen fiyat teklifi alabilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz

S.S.S

Marka Danışmanlığı Ne Demektir?

Marka danışmanlığı ajansların markalara ya da markalar ile birlikte iş ortaklığı bulunan işletmelere verdiği danışmanlık hizmetidir. Her markanın hem pazarlama hem de iletişim sürecinde markanın kalitesi ve geleceği için marka danışmanları ile çalışması gerekiyor. Bu aşamada şirketler özel bir istihdam masrafından kaçmak adına ajanslar ile çalışıyor.

Marka danışmanlığı hizmeti ile markanızın pazardaki konumunu güçlendiriyor ve daha geniş bir kitleye hitap etmeniz için rakiplerinizin önüne geçeceğiniz stratejiler üretiyoruz. Markanızın bilinirliğini arttırma ve marka bağlılığını güçlendirme gibi tüm çalışmalar ile işletmenizi planlı ve etkili bir şekilde büyütmeniz için ekibimizle yanınızda oluyoruz. Marka danışmanlığı hizmeti için her zaman bize ulaşabilirsiniz.

Marka Danışmanlığı Neleri Kapsar?

Marka danışmanlığı hizmeti sizlerin her faaliyetinde geçerli olacak bir hizmettir. Öncelikle bu hizmet markanızın pazardaki konumunu güçlendirme ve markanızın daha fazla kişi tarafından bilinmesini sağlamak adına yürütülür.

Marka danışmanlığı hizmeti aynı zamanda marka bilinirliğini arttırmak için web sitesi, arama motorları ve reklamlar ile birlikte sosyal medyada yapılan çalışmalar için de sunulan çok yönlü bir hizmettir.

Markanızı tanıyan ve markanız ile daha evvel alışverişi olan bir müşterinin de markanıza bağlı hale gelmesi için yapılan çalışmaları da kapsar. Marka danışmanlığı marka bağlılığı çalışmalarını da içine alır. Bu aşamada sizlere ekip olarak destek olduğumuz için tüm stratejilerinizle uyumlu projeler yürütüyoruz.

Marka Danışmanlığı Neden Gereklidir?

Marka danışmanlığı hizmeti için işletmeler genellikle yatırım yapmaktan kaçınıyor. Markalar daha çok SEO, sosyal medya, dijital reklam gibi birçok alana yatırım yapıyor. Ancak diğer yatırımlarınızı daha etkili ve nitelikli hale getirmek için marka danışmanlığı hizmetine mutlaka ihtiyaç duyarsınız. Özellikle kriz anlarında markanızın zarar görmesini istemiyorsanız bu hizmetler çok etkilidir.

Marka danışmanlığı hizmeti aynı zamanda işletmenizi büyütmek istiyorsanız planlı ve kalitenizi bozmayacak bir büyüme çalışması için gerekli olan bir hizmettir. Markanızın rakiplerinizden daha iyi bilinmesini sağlamak ve sektörünüzde dev bir isim haline gelmek için alabileceğiniz bir hizmettir. Marka danışmanlığı ile markanızın geleceğini birlikte inşa edebiliriz.

İzmir Konak'tayız!