Kurumsal Web Sitesi Nedir, Nasıl Olmalı?

Kurumsal Şirket Web Sitesi Tasarımı

Kurumsal web sitesi, internet ortamında markanızı en iyi şekilde yansıtan tasarıma sahip web sitesidir.  Bir markanın web sitesinde kurumsal dinamiklerinden sektör dinamiklerine kadar her türlü özelliğin bulunduğu web siteleridir. 

Sektör önemli olmaksızın artık internet ortamında büyük bir rekabet ortamı bulunuyor. Çok sayıda küçük ölçekli işletmeler bile kurumsal bir web sitesi ile hedef kitlesinin gözünde çok büyük bir marka imajı yaratabilir.

Markanızın potansiyel müşterileriniz ile buluşacağı alan web siteniz olacak. Bu nedenle web sitenizdeki en küçük bir hata markanıza ciddi problemler yaratacaktır.  Bu nedenle web sitenizin her detayı ile kurumsal olması gerekiyor. 

Kurumsal Web Sitesi Nedir?

kurumsal web sitesi hizmetlerimiz sayfası örneği
kurumsal web sitesi hizmetlerimiz sayfası örneği

Kurumsal web sitesi, gerçek, tüzel, marka şekilde kendinizi, kurumunuzu tanıtmanın, hizmet, iş ve çeşitli çalışmalarının sunulduğu ve yürütüldüğü, pazarlama ve satış faaliyetlerinin yapılmasına olanak sağlayan internet üzerinde yer edinmek için oluşturulan vitrininizdir.

Bir promosyon web sitesi ile karıştırılmamalıdır, kurumsal bir web sitesinin odak noktası, tek bir ürüne veya alt markaya odaklanmak yerine tüm bir şirketi tanıtmaktır.

Promosyon web siteleri belirli ürün veya hizmetlere odaklanırken, kurumsal bir web sitesi ürünleri tanıtmaz, reklamını yapmaz veya pazarlamaz, bunun yerine iş performansını, kurumsal haberleri, personeli ve sosyal sorumluluğu vurgular.

Kurumsal web tasarımının temel amacı, şirketin başarısını yansıtmak, itibarını güçlendirmek, güven oluşturmak, hizmetler ve ürünler hakkında bilgi vermektir.

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal web sitesi sahibi olmak istiyorsanız öncelikle doğru bir alan adı seçmeli ve yeterli bir hosting firmasından çok daha fazlasına ihtiyacınız var.

Kurumsal web sitesinde bulunması gereken özellikler;

 • Web Sitesi ve Firma Renkleri

Web sitenizin renklerinde mutlaka markanızın renkleri olmalıdır. Firma renkleriniz web sitenizde de yer alırsa marka bilinirliği daha etkili olacak ve markanız takipçilerinizin zihninde yer edinecektir.

 • Doğru Domain Seçimi

Web sitenizin alan adı çok önemlidir. Kurumsal web sitesi için sektör ve marka ismi ile uyumlu bir domain seçilmelidir. Markanızı en iyi temsil edecek ve potansiyel müşterilerinizin aklında kalıcı olacak bir isim seçmelisiniz. 

 • Marka Logosu

Bir marka için hem reelde hem de dijitalde logo en önemli kurumsal detaylar arasındadır. Bu nedenle web sitesi üzerinde mutlaka kurum logosu da olmalıdır. Aynı zamanda marka renkleri ile logo renkleri uyum içinde olmalıdır.

 • Kaliteli ve Özgün İçerik

Web siteniz için tasarım yanında içerikleri de çok önemlidir. Bu nedenle kaliteli ve özgün içerik ile markanızı temsil etmeniz gerekiyor. Web sitenize gelen ziyaretçiler merak ettikleri her konuda bilgi almalıdır.

 • İletişim 

Markanızın iletişim bilgileri kurumsal web sitesi üzerinde mutlaka olmalıdır. Mail adresi, telefon numarası ve adres bilgilerine yer verilmelidir. Aynı zamanda konum bilgisi de markanızı daha güvenilir hale getirir.

 • Responsive Tasarım

Web siteniz kesinlikle mobil uyumlu olmalıdır. Markanıza insanlar mobil cihazlardan da sorunsuz olarak erişim sağlayabilmelidir.

Kurumsal Web Sitesinin Temel Özellikleri 

Kurumsal web sitesi sahibi olmak istiyorsanız tasarım sürecinden itibaren bulunması gereken bazı temel özellikler bulunuyor;

 • Web sitesi alan ismi ve içerik birbiri ile uyumlu olmalıdır.
 • Web sitenizde yer alan içerikler mutlaka markanızı iyi yansıtmalıdır.
 • Tüm içerikler geniş, kaliteli, özgün ve anlaşılır olmalıdır. Ayrıca konusu ile ilgili her soruya cevap verir nitelikte olmalıdır.
 • Web siteniz üzerinde logo ile birlikte grafik, yazı tipi, arka plan renkleri gibi tüm detaylar bir uyum içinde olmalıdır.
 • Web siteniz için erişim sorunu olmaması adına Javascript gibi uygulamalar bulunmalıdır.
 • Web sitenizin tüm web tarayıcılarında sorunsuz çalışması için W3 standartlarına uygun tasarlanması gerekiyor.
 • Arama motorlarının link yapısına uygun bir tasarımı bulunmalıdır.
 • Google ve diğer arama motorlarının dizinlerinde yer almalı ve sıralama almaya uygun bir web sitesi olmalıdır.
 • Web sitenizi ziyaret edecek kişilerin ulaşabilecekleri iletişim bilgileri ve geri bildirim alabilecekleri bir iletişim formu olmalıdır.

Kurumsal Web Sitesi Avantajları Nelerdir?

Kurumsal web sitesine sahip olmak markalar için artık bir ihtiyaçtan öte bir zorunluluk halini aldı. Markanızı internet ortamında imajını güçlü konuma getirmek ve günün her anı kesintisiz erişilebilmek için kaliteli bir web siteniz olmalıdır.

Kurumsal web sitesi avantajları şöyle sıralanabilir;

 • Potansiyel müşterileriniz markanıza kolaylıkla ulaşabilir.
 • Markanızın potansiyel müşterileriniz içinde imajı güçlenir ve markanıza olan güven de artar.
 • Markanız kendi sektöründe lider bir firma haline gelebilir.
 • Marka bilinirliği kısa sürede artarak yeni müşterilere daha kolay ulaşılabilir.
 • Markanız rakiplerinizin hem satış hem de arama motoru açısından önüne geçebilir.

Kurumsal web sitesi tasarımı için profesyonel bir ekiple çalışmanız gerekiyor. Bu konuda detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ortalama Fiyatlar

Site TürüMinimum FiyatOrtalama Fiyat
Basit Düzey Kurumsal Web Sitesi5.000,00 TL10.000,00TL
Orta Düzey Kurumsal Web Sitesi15.000,00 TL25.000,00 TL
.Net Kurumsal Web Sitesi50.000,00 TL250.000,00 TL

S.S.S.

Normal Web Sitesi ile Kurumsal Web Sitesi Arasındaki Fark Nedir?

Kurumsal web siteleri genellikle kişisel web sitelerinden daha büyük ve daha karmaşıktır. Bu nedenle, birincisinin oluşturulması ve dağıtılması çok daha fazla zaman alır. Kurumsal web sitelerinin rakipleri olduğundan ve nispeten yüksek profilli olduklarından, kişisel meslektaşlarına kıyasla siber saldırılara karşı daha fazla korumaya ihtiyaç duyarlar.

Neden Kurumsal Bir Web Sitesine İhtiyacımız Var?

Bir web sitesi olmadan insanlar işletmenizin kalitesini ve varlığını sorgulama durumuna girebilirler. Bir web sitesine sahip olursanız ilk izlemenimi harika şekilde bırakabilir ve potansiyel müşterileriniz için bir işletme olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz. Bunun yanında markanızı potansiyel müşterilerinize sergilemek kurumsal web sitesi ile yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir