Skip to content
Grafik Tasarım

Kurumsal Logo Tasarımı Nedir, Nasıl Yapılır?

Kurumsal Logo Tasarımı Nedir, Nasıl Yapılır?

Kurumsal logo tasarımı, markanızın hem reel hayatta hem de dijital ortamda temsili için markanızın kurumsal yapısına uygun olarak yapılan çalışmalardır. Bir markanın kurumsallığını ortaya koyan en önemli noktalar arasında logo da bulunuyor.

Kurumsal ve büyük bir marka olduğunuzu ancak doğru bir logo ile ortaya koyabilirsiniz. Bu nedenle de logo tasarımı çok önemli bir konudur.

İnsanlar bir ürün ya da hizmet satın almadan önce logoya bir göz atmak isterler. Bu nedenle de markanızın güven vermesi için doğru bir logoya ihtiyacınız var.

Artık teknolojik imkanlar sayesinde logo oluşturmanız çok kolay olur. Ancak doğru kurumsal logoyu seçmek profesyonellik gerektirir. Hazır olarak yapılan logolar genellikle markanızı yansıtmayabilir. Bu nedenle de mutlaka bir kurumsal logo tasarımı konusunda bir desteğe ihtiyacınız var.

Profesyonel bir logo tasarımı için ciddi emek ve deneyim gerekiyor. Bu nedenle de logo tasarımı konusunda ekibimizden her zaman destek alabilirsiniz.

Markanıza kurumsal bir logo sunabilmek adına titiz bir şekilde çalışıyoruz. Öncelikle kurum renkleri, sektör, hizmet anlayışı ve rakiplerin durumu gibi birçok veriyi dikkate alarak çalışıyoruz. Böylece sizlere değer katacak bir logo tasarımı gerçekleştirebiliyoruz.

Markanızı yansıtacak logo ekibimiz elinde bir sanat eseri olarak ortaya çıkıyor. Sizlerin de kurumsal bir logoya ihtiyacınız varsa hemen bize ulaşarak destek alabilirsiniz.

Kurumsal Logo Tasarımı Nedir?

Kurumsal Logo tasarımı, markanın veya firmanın imajını geliştirecek ve kurumsal kimliğine uygun biçimde logo tasarlanması işlemine verilen isimdir. Kurumsal Logo, şirketlerin ve markaların başvurduğu bir yöntemdir. Ancak elbette sadece tüzel kişiler kurumsal logo tasarımı yaptırmaz. Örneğin; Doktorlar, avukatlar, mimarlar ve benzeri serbest meslek mensupları ile siyasetçileri ve benzeri ünlü kişilerin isimleri de marka olarak tanımlanabilir ve kurumsal logo tasarımı yapılması uygundur. Kurumsal logo tasarımında, yüksek standartlar ve pazarlama psikolojisine uygun bir çizgi ile geliştirme yapılır. Yazı tipi ve şekillerin tasarımından, renklere kadar tüm detaylar hassasiyetle değerlendirilerek, sektörel olarak uygun ve firma vizyonuna zarar vermeyecek şekilde geliştirme yapılır.

Kurumsal Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kurumsal logo tasarımı yaparken ekibimiz çok detaylı bir çalışmaya imza atıyor. Sizler için logo tasarımı sürecinde neler yaptığımızı hemen belirtmek istiyoruz. Bu aşamada birçok ekip üyemiz sürece dahil oluyor. Kurumsal logo tasarımı yapılırken dikkat ettiğimiz noktalar şu şekildedir: 

 • Rakip ve Sektör Analizi Yapıyoruz

Kurumsal logo tasarımı için öncelikle rakiplerinizi de analiz etmeye çalışıyoruz. Ayrıca sektörünüzü de yakından tanımak istiyoruz.

Bu süreçte özgün bir logoya sahip olmanız adına bu aşamada çok titiz çalışıyoruz. Her zaman sektörünüzle alakalı olan ve rakiplerinizden daha kaliteli bir firma olmanızı sağlayacak kurumsal logolar tasarlıyoruz.

 • Kurum Renkleri Üzerinde Çalışıyoruz

Logo tasarımı yaparken kurum renkleri üzerinde titizlikle çalıştığımız bir konu oluyor. İlk olarak kurum renklerine bakıyor ve logonuza kurum renklerini homojen bir şekilde yerleştirerek tasarım yapıyoruz.

Logolarınızı siyah ve beyaz ağırlığından kurtarıyor hem şık hem de ilgi çekici logolar tasarlıyoruz. Göze batmayan sade, şık ve dikkat çekici zarif bir şekilde kurum renklerinizin hakim olduğu bir logo veriyoruz.

 • Yazı Tipine Çok Önem Veriyoruz

Kurumsal logo tasarımı için öncelikle yazı tipine de çok önem veriyoruz. Logonuz için en doğru yazı tipi ile çalışmak istiyoruz.

Bizler sade, göz yormayan ve kolay okunabilen yazı tiplerini kullanıyoruz. Bu sayede logonuzu ilgi çekici ve akılda kalıcı hale getiriyoruz. Markanıza özel yazı tipleri ile şık bir logoya sahip olmanızı sağlıyoruz.

 • Özgün Logo Tasarımları Oluşturuyoruz

Logo tasarım projelerimizin tamamında basit ve karmaşıklığı az bir logo tasarlamayı hedefliyoruz. Bu süreçte özgün tasarımları hayata geçiriyoruz. Aynı zamanda başkasından farkınızı ortaya koyacak ve tamamen marka hikayenizi yansıtan bir logo ile markanızı çok daha etkileyici bir hale getiriyoruz.

 • Sunum ve Son Düzenlemeler

En son aşamada yaptığımız tasarımları sizlere sunuyoruz. Bu aşamada sizin fikirleriniz bizim için çok önemli oluyor. Daha sonra sizlerden aldığımız dönütler ile logonuz üzerinde son düzenlemeleri yapıyor ve logonuzun son halini sizlere sunuyoruz.

Kurumsal Logo Tasarımı İçin Nelere Dikkat Edilir?

https://www.youtube.com/watch?v=oRWk5kxA_vQ

Kurumsal logo tasarımı hizmeti sunarken dikkat ettiğimiz bazı noktalar var. İlk olarak her logo tasarımı projesini özgün olarak değerlendiriyoruz. Bu anlayışla her müşterimize özel bir proje yürütüyoruz. İlk olarak sizinle bir toplantı yaparak dikkat ettiğimiz şu noktaları açıklıyoruz;

 • Bizim için sizin istekleriniz çok önemlidir. İlk toplantıda neler istediğinizi ve markanızın hizmet anlayışını öğreniyoruz. Bu adımda misyon ve vizyonunuzu yansıtan ve tamamen markanızı ortaya koyacak bir logo tasarımı yapıyoruz.
 • Müşterilerimiz için logo tasarımı sürecinde sektör araştırmalarına çok önem veriyoruz. Markanızın sektördeki konumu ve sektörünüzün dinamikleri bizim için önemli. Bu süreçte hem sizi hem sektörünüzü hem de rakiplerinizi çok iyi tanımak için çalışıyoruz.
 • Tasarım aşamasında ise ihtiyaçlarınızı ortaya koyacak kurumsal logo tasarımı çalışmaları yürütüyoruz. Logo trendlerine göz atmayı asla ihmal etmiyoruz. Trendleri ve sizlerin ihtiyaçlarını bir arada harmanlayarak dikkat çekici bir logo tasarlıyoruz.
 • Sizin için yaptığımız logoda mutlaka sizlerin fikirlerini alıyoruz. Daha sonra sizlerin de talepleri ve direktifleri ile logonuza son şeklini verdikten sonra son halini ortaya koyuyoruz.
 • Logo tasarımı sürecince elde ettiğimiz veriler ve uzun yıllara dayanan kurumsal logo tasarımı tecrübemiz ile birlikte profesyonel araçlar kullanarak logonuzu tasarlıyoruz. Özetle markanız için en doğru logoyu size teslim etmeye odaklanıyoruz.
 • Logo tasarımı sürecinde sunum aşamasında her zaman revize talepleri de alıyoruz. Logonuzda optimize edilmesini istediğiniz tüm noktalarda verdiğiniz geri bildirimlere uyum sağlıyoruz.

Logo tasarım ihtiyaçlarınızda hemen bize ulaşarak hizmet alabilirsiniz. Kurumsal logo tasarımı konusunda her sektörden çok sayıda referans ile sizlere de kaliteli bir hizmet veriyoruz.

Kurumsal Logo Tasarımı Fiyatları

Logo tasarımı sürecinde fiyat olgusu çok geniştir. Çok düşük fiyatlara logo yaptırabileceğiniz gibi çok yüksek fiyatlarla da logo yaptırabilirsiniz. Bu nedenle kurumsal logo tasarım fiyatları konusunda derin bir araştırma yapmanız gerekiyor.

Bizler sizler için genel bir fiyat vermek yerine öncelikle sizlerin ihtiyaçlarını dinliyoruz. Daha sonra sizlere bir fiyat teklifi veriyoruz.

Kurumsal logo tasarımı konusunda hizmet almak istiyorsanız bütçenize uygun projeleri yürütüyoruz. Detaylı bilgi almak ve fiyat öğrenmek için istediğiniz zaman iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.