Kişisel Marka Danışmanlığı

Kişisel Marka Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Ürün ve hizmetlerinizi kurumsal bir şekilde pazarlamak ve kendi markanızı oluşturmak istiyorsanız kişisel marka danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Küçük bir işletmeniz varsa, serbest bir girişimciyseniz ya da kurumsal bir yapıda çalışan bir bireyseniz kişisel bir marka haline gelmek adına profesyonel bir destek alabilirsiniz.

Günümüzde kaç yaşında olursanız olun, iş hayatında hangi pozisyonda çalışırsanız çalışan ve hangi sektörde yer alıyorsanız alın kişisel açıdan markalaşmanız kariyeriniz açısından çok önemlidir.

Her birey kendi iş yaşamının CEO’su olduğu için kişisel marka danışmanlığı her zaman size kazandırır. Kariyerinizi sağlam temeller üzerine oturtmak istiyorsanız öncelikle kişisel bir danışmanlık ile birlikte kendi markanızı kolaylıkla yaratabilirsiniz.

Bireysel bir marka danışmanlığı hizmeti için hemen ajansımız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kişisel Marka Danışmanlığı Neden Önemlidir?

Kendi markanızın piyasada görünürlüğünü arttırmak için kişisel marka danışmanlığı hizmeti önemli bir rol oynar. Hem kendinizin hem de marka isminizin daha fazla kişi tarafından bilinmesi adına görünür hale gelmek için danışmanlık hizmeti almanız gerekebilir.

Bu süreçte rakip analizi, hedef kitle analizi, logo ve reklam gibi birçok konuda destek alarak kişisel markanızı kolayca yaratabilirsiniz.

Marka danışmanlığı hizmeti alarak kurumsal bir marka kimliği de ortaya koyabilirsiniz. Markanızın kurumsal açıdan gelişmesini sağlamak istiyorsanız öncelikle detaylı planlama yapmalı ve bu planlamaya göre modern teknikler ile hem başka firmalara hem de insanlara kendinizi çok iyi tanıtmalısınız.

Tüm bu işlemler için hemen bize ulaşarak kişisel marka danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz.

Kişisel Marka Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Kişisel marka danışmanlığı yaparken aşağıdaki adımları takip ediyoruz:

  • Ekibimiz ilk olarak araştırmalar yaparak sürece başlıyor. Bu süreçte çeşitli yöntemler ile markanızın kitlesini oluşturan kişileri tanımak ve markanızın konumunu görmek için araştırmalar yapıyoruz.
  • Yaptığımız araştırmalar ile birlikte elde ettiğimiz verileri değerlendirilebilir hale getiriyoruz. Veriler üzerinden öncelikle gerekli analizleri yapıyoruz.
  • Tüm verileri okuduktan sonra eğilimleri belirliyor ve bilgileri yorumlayarak sizlerin de anlayabileceği bir formata sokuyoruz.
  • Elde ettiğimiz sonuçları sizlerle paylaşarak markanızın pazarlama stratejilerini kısa süre içinde nasıl optimize edebileceğiniz konusunda konuşuyoruz.
  • Marka ismi, ambalaj tasarımı, görsel pazarlama stratejileri, içerik planlama, sosyal medya, sosyal medya fenomenleri ile işbirliği gibi birçok konuda detaylı araştırmalar yapıyoruz.
  • Kişisel marka danışmanlığı ile sizlere öneride bulunmaktan çok daha fazlasını yapıyoruz. Markanızın yönetimi sürecinin her aşamasında sizlere nitelikli ve verilere dayanan öneriler sunuyoruz.

Kişisel marka danışmanlığı hizmetleri için hemen ekibimizle bir toplantı yapabilirsiniz.

Kişisel Marka Danışmanlığı Neleri Kapsar?

Kişisel marka danışmanlığı aşağıdaki aşamaları kapsar:

1. Web Sitesi

Kişisel marka danışmanlığı hizmeti kapsamında sizlerin web sitelerini tasarlıyor ve web sitenizdeki metin ve görsel tüm içerikleri planlayarak sergilemenize yardımcı oluyoruz.

2. Yeni Ürün Geliştirme Süreci

Markanız için her zaman trendlere ve Pazar yapısına uygun ürünler geliştirmeniz konusunda sizlere destek oluyoruz.

3. Marka Stratejisi Oluşturma

İlk çalışmaya başladığımız andan itibaren sizlere marka stratejisi oluşturma konusunda profesyonel destek veriyoruz.

4. Dijital Pazarlama Stratejileri

Markanızın dijital pazarlama stratejileri geliştirme ve optimize etme konusunda sizlere destek oluyoruz. Sürün satışı, ürün takibi yanında markanızın internet ortamında bilinirliğini arttıracak ve konumunu güçlendirecek kampanyalar düzenlemenizde yardımcı oluyoruz.

5. Pazar Araştırmaları

Markanız için sektörünüzün dinamiklerini de dikkate alarak rekabet ortamını da araştırarak pazar araştırmaları yapıyoruz.

Ürün ve hizmetlerinizin çok daha iyi şekilde pazarlanması ve satışlarının artması için sizlere özel stratejiler oluşturuyor ve pazarınızın kapasitesini her zaman ölçerek pazar payınızı arttırmaya odaklanıyoruz.

6. Logo Tasarımı

Kişisel marka danışmanlığı hizmetine öncelikle markanızı temsil edecek ve her kanalda kullanabileceğiniz bir logo tasarımı ile başlıyoruz.

7. Yeniden Pazarlama

Markanızın mevcut müşterileri ile yapılan ticaretten sonra tekrar müşteriniz haline gelmeleri için gerekli eğitimleri analiz ediyor ve her zaman müşterilerinizi tekrar kazanmanız için stratejiler geliştirmenizde sizlere yardımcı oluyoruz.

8. Mail Marketing Stratejisi

Hedef kitlenizi her zaman markanıza yakın tutacak otomatik bilgilendirici mail gönderilerini yönetiyoruz. E posta pazarlama, sosyal medya kampanyaları gibi birçok yöntem ile satışlarınızı arttırmanız için sizlere yardımcı oluyoruz.

9. Müşteri Memnuniyeti Optimizasyonu

Markanız satışlar yaparken aynı zamanda müşteriler iade ve değişim gibi konularda kaliteli hizmet ister. Bu nedenle ürün lansmanı başta olmak üzere stok yönetimi ve mağaza içi etkinlik sürecinde satış ve müşteri hizmetleri departmanı arasındaki iletişimi güçlendirecek çalışmalar yapıyoruz. Böylece müşterilerinizin memnuniyet oranını en üst seviyeye çıkarıyoruz.

10. Yaratıcı Marka Danışmanlığı

Kişisel marka danışmanlığı kapsamında sizin için yaratıcı stratejiler geliştiriyoruz. Böylece kreatif stratejiler ile hem satışlarını artıyor hem de marka bilinirliğiniz yükseliyor.

11. Stratejik İş Ortaklığı Geliştirme

Markanızı büyütmek istiyorsanız müşteri stratejik ortaklığı, sponsorluk gibi birçok konuda sizlere yeni stratejik iş ortaklığı geliştirme konusunda yardım ediyoruz. Bu süreçte asla markanızın kurumsal yapısını bozmadan çalışmanıza izin veriyoruz.

12. Sosyal Medya Yönetimi

Markanızın var olması ve büyümesi için sosyal medya boyutu için de kişisel marka danışmanlığı hizmeti alabiliyorsunuz. Bunun için tüm sosyal medya uygulamalarındaki süreçlerde bizler yanınızda oluyoruz.

13. Yeni Müşteri Kazanma

Markanızın daha fazla kazanç elde etmesi için yeni müşterilere ihtiyacı var. Markanıza yeni müşteriler çekmek adına birçok strateji ve kampanya oluşturuyor ve yönetimi sırasında da ekibimiz sizlere destek oluyor.

Kişisel Marka Danışmanlığı Ücretleri

Kişisel marka danışmanlığı ücretleri tamamen sizlerin projelerine ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösteriyor. Bu alanda verimli bir çalışma elde etmek istiyorsanız en az 3 ay ile 1 yıl arasında bir destek almanız gerekiyor.

Sizlerin beklentileri ve hedeflerine göre size özel bir kişisel marka danışmanlığı planı oluşturuyoruz. Bu nedenle de fiyat teklifi konusunda sizlerle birlikte bir toplantı yaptıktan sonra karar veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir