Dijital Pazarlama Danışmanlığı Nedir?

Dijital pazarlama danışmanlığı, işletmenizin web sitesi, sosyal medya hesapları, pazaryerleri ve mobil uygulama gibi birçok alanda yürüttüğü satış, pazarlama, tanıtım ve reklam çalışmaları konusunda aldığı danışmanlık hizmetidir. Dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti hem bireysel hem de kurumsal müşterilerimiz için verdiğiniz bir hizmettir. Markanızı dijitalde büyütmek istiyorsanız dijital pazarlama danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Markanızın dijitalde daha geniş kitlelere ulaşması ve daha fazla satış yapabilmesi için satış pazarlama danışmanlığı hizmetinden yararlanabilirsiniz. Dijital pazarlama faaliyetlerinde sizlere ekip halinde hizmet veriyoruz. Markanızın potansiyelini yaptığımız analizlerle ölçüyoruz ve en uygun bütçe ile satış rakamlarınızı zirveye çıkarıyoruz. Bütçe danışmanlığından ürünün son müşteriye ulaştığı sürece kadar her aşamada ekibimizden destek alabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Hizmeti Neleri Kapsar?

Dijital pazarlama danışmanlığı çok geniş bir alanı kaplar. Öncelikle web sitesi, ürün listeleme, tanıtım yazıları gibi tüm konularda çalışıyoruz. Aynı zamanda arama motorlarında da markanıza yönelik dijital pazarlama stratejileri geliştiriyoruz.

Tüm sosyal medya platformlarında da içerik üretimi ve hesap yönetimi konusunda danışmanlık hizmetleri veriyoruz.  Hedef kitleniz e mail pazarlama, abone yönetim, yeniden pazarlama gibi konularda bizlerle çalışabilirsiniz.

Blog metni, ürün açıklaması, basılı içerik gibi tüm görsel, yazılı ve multimedya içeriklerinizde içerik pazarlama desteği de sunuyoruz.  Mobil uygulama pazarlaması ve online itibar yönetimi gibi tüm konularda da sizlerleyiz. Dijital pazarlama danışmanlığı hizmetlerimiz için hemen bizi arayın ve detaylı bilgi alın.

Dijital Pazarlama Süreci

Ön Görüşme

Modern çağın iletişim yöntemi olan dijital platformlar, günümüzde pazarlama için de en etkili mecralardır. Dijital pazarlama ihtiyaçlarınızın karşılanması amacıyla bizden talep ettiğiniz hizmetlere yönelik olarak yapacağımız ön görüşmede, size sektörün özelliklerinden bahseder ve bizim size neler sunabileceğimizi anlatırız. Referanslarımızdan ve kabiliyetlerimizden nasıl yararlanabileceğiniz ve size muhtemel getirileri hakkında detaylı açıklamalarda bulunacağımız bu aşamada, sizin sorularınızı da en kapsamlı şekilde cevaplarız. Bu aşama, genel olarak prensip sözleşmesinin de imzalandığı ve işlemlerin planlanmaya başlandığı aşama olarak görülebilir. Burada varacağımız anlaşmadan sonra, sizin için uygun çalışmaları geliştirmeye başlarız.

Planlama ve Ön Şablon Onayı

Dijital pazarlama planlaması, sürecin en can alıcı şamasıdır. Planlanmadan yapılacak bir dijital pazarlama etkinliği bütünüyle kayıp olabilir ki, biz zaten hiçbir plansız süreçte yer almayız. İşletmenizin, şahsınızın veya markanızın; en iyi şekilde hedef kitlesine ulaşabilmesi için en iyi bütçeyi kullanması, temel önceliğimizdir. Hangi mecradan ne şekilde etkinlik sağlanacağı, görsel tasarım süreçleri, reklamlar ve SEO gibi birçok boyutu bulunan bu süreçte; ortalama, en yüksek be en düşük seviyeleri de belirlenir. Olağan dışı hallerin de projeksiyona dahil edilmesinden sonra, ortalama getiri de hesaplanarak size maliyet projeksiyonu sunulur. Onayınız ile birlikte süreçlerini başlayacaktır.

Dijital Pazarlama Araçlarının Geliştirilmesi

Her ne kadar bir tasarım ve kodlama etkinliği gerektirmiyor gibi görünse de, dijital pazarlama; bütünüyle bütün fonksiyonları içeriyor olduğundan, aslında kapsamı; sizin sahip olduğunuz mevcut dijital kanalların çeşitliliğine bağlıdır. Örneğin bir web siteniz yoksa, dijital pazarlamada ilk ayak ve kurumsal kimliğinizin adeta kartviziti olan bu işlemin gerçekleşmesi gerekir. Bu aşamada hem tasarım he de, kodlama gerekecektir. Yine pazarlamanın önemli adımlarından bir diğeri olan görsel unsurların hazırlanması ve elbette pazarlama metinlerinin temini de tasarım süreci içerisinde değerlendirilebilir. Bu oldukça kapsamlı süreç, aşamalar halinde size süreç içinde teslim edilmeye başlanacaktır.

Dijital Pazarlama Etkinliğinin Geliştirilmesi

Dijital pazarlama, pazarın reaksiyonuna bağlı olarak, sürekli revize edilen bir etkinlik sürecidir. Mevcut piyasa koşulları ve sizin pazarlama süreçlerinizin getiri durumuna göre, sürekli yeni etkinlikler ürece dahil edilebilir veya bütçe revizyonları gerekebilir. Süreç boyunca gerçekleşecek izleme ve raporlama faaliyetlerinin sonucu olarak, size bir bütçe projeksiyonu yapar ve getirine karşılık nasıl maliyetlere katlanmanız gerektiğini size izah ederiz. Buna bağlı olarak karınızı maksimize etmek dijital pazarlama faaliyetlerinde esas fonksiyonumuzdur.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Ücretleri

İnternet üzerinden satış stratejisi oluşturmak istiyorsanız ve mekana takılmadan çok uzaktaki müşterilerinize dahi ürün ve hizmetlerinizi ulaştırmak istiyorsanız dijital pazarlama hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Dijital pazarlama danışmanlığı sürecinde fiyatlar tamamen alacağınız hizmete göre değişiklik gösteriyor. E ticaret sitenizin sayısı, ürün ve kategori sayınız, hitap ettiğiniz bölgeler, dil seçenekleri, sosyal medya gibi durumlar fiyatların belirlenmesinde bizim için yönlendirici oluyor.

Dijital pazarlama fiyatları konusunda Current Works olarak sizlere en uygun fiyatlarla hizmet veriyoruz. Sizlere sunduğumuz hizmette sadece dijital pazarlama uzmanı değil, SEO uzmanı, sosyal medya uzmanı, içerik ekibimiz ve çok daha geniş bir görevli listesi sizlere destek oluyor.

Bu nedenle sizlerin ihtiyaç duyduğu hizmetin niteliklerini belirledikten sonra size doğru bir fiyat teklifi sunuyoruz.

Fiyatlar Neye Göre Belirleniyor?

  • E ticaret sitenizin olup olmadığına bakıyoruz.
  • Web siteniz üzerinden direkt olarak ürün satışı yapıyor olmanız biraz daha nitelikli bir hizmet almanızı gerektiriyor.
  • SEO ve Google reklam hizmeti aldığınızda hizmet bedeline ek kalemler ekleneceğini belirtelim.
  • Dijital pazarlama alanında web sitesi dışında sosyal medya tarafında da ihtiyaçlarınız olursa bütçenizi arttırmanız gerekecek.
  • Web sitenizin sürekli yönetilmesi ve müşteri hizmetleri desteği de almak istediğinizde özel fiyat teklifleri hazırlıyoruz.

Current Works olarak dijital pazarlama danışmanlık ve destek hizmeti almak istiyorsanız sizlerin ihtiyaçlarına ve iş hacmine göre hemen fiyat teklifi hazırlayarak sizlere bildiriyoruz.

Diğer Hizmetlerimiz

İzmir Konak'tayız!