Influencer Pazarlama Ajansı İzmir

Influencer marketing, markaların sosyal medya platformlarında ürün ve hizmetlerini tanıtmak, reklam stratejileri yürütmek ve müşteri kitlesine ulaşmak için kullandıkları yeni nesil pazarlama stratejilerine verilen isimdir. Bu pazarlama stratejisinde süreçler sosyal medyada fenomen olarak nitelendirilen influencerlar tarafından yürütülür.  Influencerlar Instagram ve Youtube başta olmak üzere sosyal medya uygulamalarında ürünlerinizi tanıtırlar.

İnsanlar tarafından sevilen ve takip edilen sosyal medyada belirli bir kitleye ulaşan kişiler üzerinden yürütülen tanıtım çalışmaları ile markanızı daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz. İnsanlar ürünlerinizi kullanan ünlü kişilerin önerileri ile ürününüzü satın alma konusunda daha kısa sürede karar verebilirler. İnfluencer marketing ile ürün ve hizmetlerinizi geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Influencer Pazarlama Aşamaları

  • Hedef Kitlenizi Analiz Etme ve Tanımlama

Influencer marketing sürecinde öncelikle hedef kitlenizi tanımamız gerekiyor. Bu süreçte sizlerden aldığımız briefler ile birlikte hedef kitlenizi tanıyor ve markanızı kimlerin keşfettiğini değerlendiriyoruz. Sosyal medya üzerinden hedef kitlenizi tanıma konusunda gerekli analizleri yapabiliyoruz. 

Hedef kitlenizin davranışlarını ve takip ettiği influencer kitlesini tanımlayarak Influencer Marketing sürecini sorunsuz şekilde yürütebiliyoruz. Sosyal medyada belirli takipçi kitlesi olan kişiler üzerinden yürüteceğimiz çalışmaların verimli olması için hedef kitlenizi iyi tanımamız gerekiyor. Bu süreçte hedef kitlenizi yaş, çevrimiçi olma durumu, vakit geçirdikleri sosyal medya platformları ve daha birçok detayı ile değerlendiriyoruz.  Bu aşama kampanyanızı optimize etmede bizlere büyük bir fayda sağlıyor.

  • Markanız İçin Doğru Influencarı Buluyoruz

Hedef kitlenizi tanıdıktan sonra bizim için en önemli nokta markanız için doğru influencera ulaşabilmektir. Bu süreçte markanızın ve potansiyel müşteri kitlenize ulaşması için en doğru içerikleri üreten ve paylaşımları yapan kişilere erişim sağlamamız gerekiyor. Burada sektörünüzdeki kitleyi takip eden ve paylaşımları sizin sektörünüzle ilgili olan influencerlar markanızın öne çıkmasında büyük fayda sağlıyor.

Bize başvurduğunuzda doğru influencerların listesini yapıyoruz ve onlarla iletişime geçiyoruz. Bu süreçte sizleri de sürece dahil ediyoruz ve  insanların güvendiği kişiler ile pazarlama çalışmalarınızı optimize ediyoruz. Doğru reklam ve stratejiler ile ürün ve hizmetlerinizin çok daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyoruz. Sonraki süreçte bizim için markanızı en iyi şekilde tanıtmak ana amaç oluyor.

  • Influencer Marketing Stratejilerinizi Yürütüyoruz

Hedef kitlenizi tanıdıktan ve markanız için en doğru influencerları belirledikten sonra doğru sosyal medya platformunda markanızın kurumsal yapısına uygun bir pazarlama stratejisi belirliyoruz.  Bu sayede markanızın daha geniş kitlelere ulaşmasını ve ürünlerinizin daha fazla tanınmasını sağlıyoruz.

Influencer marketing sürecinde bizim için kampanyalarınızı anlık olarak izlemek çok önemli. Ekibimiz proje boyunca reklamları ve paylaşımları takip ediyor. Bu süreçte markanız için yararlı olan her türlü adımı not alıyor ve daha sonraki süreçte size yarar sağlayacak şekilde düzenliyoruz. Bu süreçte sizinle her zaman iletişim halinde oluyor ve influencer ile markanız arasındaki ilişkiyi doğru şekilde yürütüyoruz. Bu sayede ürün  ve hizmetlerinizi düşük bütçelerle geniş kitlelere ulaştırıyoruz.

  • Analiz Ediyoruz ve Optimizasyon Sürecine Entegre Ediyoruz

Dijital pazarlama stratejilerinde en önemli özellikler arasında ölçülebilir olması gerekiyor. Sizler için yürüttüğümüz tüm influencer marketing çalışmalarını ölçüyoruz. Ölçüm sırasında her zaman tüm verileri iyi analiz ediyoruz ve analiz sonuçlarına göre en detaylı analizleri gerçekleştiriyoruz. Analiz sürecinde ekibimiz her türlü özelliği göz önüne alıyor.

Influencer marketing çalışmalarınızdan elde ettiğimiz tüm verileri optimize ediyor ve daha sonraki süreçte ortaya çıkacak olan stratejileriniz için yeni çalışmalar yapıyoruz. Analizlerle kampanyaların markanıza sunduğu katkıları görüyoruz ve ilerleyen süreçte markanızın daha fazla fayda görmesi için bu verileri kullanıyoruz.

Influencer Marketing Fiyatları

Influencer marketing fiyatları öncelikle tercih edeceğiniz kişiye göre değişiyor. Öncelikle en çok tercih edilen influencerlar daha fazla tercih ediliyor. Bu süreçte bütçe belirlerken bizim için öncelikle çalışacağınız kişinin fiyat uygulamaları belirleyici oluyor. Aynı zamanda çalışma yapılacak sosyal medya platformu, paylaşılacak post ve hikaye sayısı, çalışma süresi gibi birçok noktaya bakarak sizler için çalışıyoruz. Öncelikle sizi dinliyor ve daha sonra influencer marketing çalışmalarınızı detaylı olarak belirliyoruz. Sonrasında sizlere influencer marketing fiyatları konusunda bilgi veriyoruz. Fiyat teklifi almak ve çalışmalarımız hakkında merak ettiğiniz her detayı öğrenmek için hemen bize ulaşın.

İzmir Konak'tayız!