Helpful Content Update Nedir

Google Faydalı İçerik Güncellemesi: Helpful Content Update

Faydalı içerik güncellemesi olarak tanımlanan Google Helpful Content Update, birçok web sitesi ziyaretçilerine yardımcı olacak içerik sunar.

İçerikler, belirli bir konuda belirli cevaplar arayan kişilere değerli bilgiler sağlar. Bu içerik, insanların sorunları çözmesine veya yeni şeyler öğrenmesine yardımcı olur. Bu tür içerik oluşturmak işletmeniz için faydalıdır ve yeni müşteriler çekmenize yardımcı olabilir.

Ancak, bu tür içerikleri oluşturmak zordur ve özveri gerektirir. İnsanların öğrenmek isteyeceği faydalı bir konu bulmalısınız.

Ardından, kaliteli bilgiler sağlamalı ve başkalarına yardımcı olacak yararlı içerikler oluşturmalısınız. Helpful Content Update yararlı içerikler bulma konusunda kullanıcılara yardımcı olur!

Helpful Content Update Nedir?

Helpful Content Update Sonrası Grafik
Helpful Content Update Sonrası Grafik

Helpful Content Update yani “Yararlı İçerik Güncellemesi”, kullanıcılara tatmin edici bir deneyim sunan içeriğin ödüllendirilmesine yardımcı olan, Google tarafından yapılan bir algoritma güncellemesidir. “Yararlı İçerik Güncellemesi”, çok fazla makalenin “yararsız” olarak kabul edilmesi durumunda tüm içeriğin görünürlüğüne zarar verebilecek site genelinde bir sinyaldir. 25 Ağustos 2022’de kullanıma sunulmaya başlandı ve 9 Eylül 2022’de tamamlandı.

SEO’ların ve web sitelerinin bu güncellemeye daha iyi hazırlanmasına yardımcı olmak için, SEO’ların ve site sahiplerinin Yararlı İçerik Güncellemesi’nde daha iyi gezinmelerine yardımcı olabilecek bazı yönergeler oluşturmaya karar verdik. Lütfen bunların yalnızca tahminler olduğunu unutmayın. Güncelleme yayınlanmaya devam ettikçe, bunun ne tür siteleri etkilediği ve hangi stratejilerin en iyi şekilde çalıştığı hakkında daha fazla bilgi olacaktır.

Yararlı İçerik Güncellemesi Google Tarafından Ne Zaman Yayınlandı?

Google, Yararlı İçerik Güncellemesi’nin yayınlanma tarihini kesin olarak kamuoyuna açıklanmamakla beraber 2021 yılında yayınlandığı bilinmekte. Güncellemenin hem tüm alan adının hem de belirli web sayfalarının sıralaması üzerindeki potansiyel etkisi nedeniyle, web sitesi sahipleri içeriklerinin tamamının hem faydalı hem de eğitici olduğundan emin olmalıdır.

Yararlı İçerik Güncellemesi, Web Sitelerinin Arama Sonuçlarındaki Sıralamasını Nasıl Etkiler?

Sırasıyla 2011 ve 2012’de kullanıma sunulan Google Panda Güncellemesi ve Google Penguin Güncellemesi, Faydalı İçerik Güncellemesinden iki farklı algoritma güncellemesidir. Penguin Güncellemesi, arama sıralamalarını yükseltmek için spam veya aldatıcı yöntemler kullanan web sitelerini hedeflerken, Panda Güncellemesi düşük kaliteli veya yetersiz içeriğe sahip web sitelerini hedef aldı. Her iki güncelleme de arama sonuçlarının standardını iyileştirmeyi ve Google’ın kurallarına uymayan web sitelerini cezalandırmayı amaçlıyordu.

Helpful Content Update Nasıl Çalışır?

Helpful Content Update’in çalışma prensibi şu şekildedir:

  • Helpful Content Update, çözümler veya sorulara yanıtlar sağlayarak başkaları için değer sağlar. Örneğin, bir roket nasıl yapılır hakkında bir makale arıyorsanız, bir roketin nasıl yapıldığını tartışan faydalı makaleler bulabilirsiniz.
  • Helpful Content Update diğer insanların sorunlarını çözmeye yardımcı olur. Böylece onlar web sitenize geri dönerken daha rahat hissederler.
  • Helpful Content Update, onlara değerli bilgiler sağladığı için insanların sitenize geri dönmek istemesini sağlar. Örneğin, bir roket nasıl yapılır hakkında bir makale arıyorsanız, nasıl bir roket inşa edileceğini tartışan faydalı makaleler bulabilirsiniz.

Ayrıca köpek eğitimi veya başarılı bir işe nasıl başlayacağınız hakkında Helpful Content Update aracılığıyla kaliteli içerik bulabilirsiniz. Yararlı içerik sağlamak, insanların web sitenize geri döndüklerinde kararlarından daha emin olmaları için sorularına yanıt vermelerine yardımcı olur.

Yararlı içerik oluşturmak için Helpful Content Update!

Yararlı içerik oluşturmak, alanınızda uzman olarak size bir itibar kazandırabilir. Örneğin, bir roket nasıl yapılır hakkında bir makale arıyorsanız, nasıl bir roket yapılması gerektiğini tartışan faydalı makaleler bulabilirsiniz.

Helpful Content Update sizi alanınızda uzman yapar. Böylece insanlar bir sorun veya soruyla ilgili yardıma ihtiyaç duyduklarında tavsiyenizi ararlar. Tavsiyenizi ne kadar çok kişi ararsa, itibarınız o kadar iyi olur. Bu da daha fazla müşteri çeker!

Tekrarlanan içerik bazen yararlı olsa da zamanla daha az kullanışlı hale gelebilir. Örneğin, beş yıl boyunca her gün köpek ırkları hakkında bir makale yazarsanız, bazı insanlar zamanla o makaleyi okumaya olan ilgilerini kaybedebilir.

Makaleyi ilk yararlı bulduklarında yaptıkları gibi her gün geri gelmek yerine, köpek ırklarını yalnızca bir kez okuyup unutabilirler.

Bu sorun, özellikle sosyal medya gönderilerinin yanı sıra web sitesi makaleleri ve blog gönderileri oluştururken yaygındır; bazı gönderiler günlük olarak oluşturulur ve ancak birçok kez gönderildikten sonra popüler hale gelir.

İnsanlar ayrıca bu gönderileri birçok kez okuduktan ve çevrimiçi olarak her okuduklarında bilgileri yeni ve değerli değil, tekrarlayan bilgiler bulduktan sonra okumayı bırakabilirler. Yazar bilgilerin çevrimiçi olarak her paylaşıldığında yeni olmasını istese bile!

Bazı insanlar doğal olarak diğerlerinden daha iyi yazarlar ve içerikleri daha yararlı ve başkaları tarafından daha iyi karşılanıyor.

Örneğin, bir roket nasıl yapılır hakkında bir makale arıyorsanız, nasıl bir roket inşa edilmesi gerektiğini tartışan faydalı makaleler bulabilirsiniz.

Helpful Content Update kaliteli yazma becerileri ve alanınızda uzman olmak da dahil olmak üzere, yalnızca birinin problemini çözmenin ötesinde değer katar!

Yararlı içerik oluşturmak işiniz için faydalıdır çünkü ilgi çekmeye yardımcı olur. İnsanların sorunlarını çözün ve alanınızda uzman olarak itibar yaratın.

Bununla birlikte, bu tür içerikleri oluşturmak zordur, çünkü bu, adanmışlık ve yazma becerisinin yanı sıra hedef kitleniz için faydalı konular bulma konusunda araştırma becerileri gerektirir.

Ayrıca, oluşturduğunuz her içerik parçasının başkalarına değer sağlaması ve web sitenize geri dönmelerini ve böylece orada daha fazla değer bulmalarını istemelerini sağlamak için stratejik düşünmeyi gerektirir!

S.S.S.

Google'a Göre Yararlı İçerik Nedir?

Yararlı İçerik Güncellememi Nasıl Yaparım?

Yararlı içerik güncellemesinden etkilendiyseniz, kurtarmanın en iyi yolu,web sitenizin (bloglar dahil) tam içerik denetimini gerçekleştirmek ve düşük kaliteli içeriği iyileştirmek veya silmektir. Bu, bazı web siteleri için büyük bir girişim olabilir. Özellikle de birkaç yıl öncesine ait çok sayıda eski blog yayınınız varsa bu çok etkili bir teknik olabilir.

Yararlı İçerik Güncellemesi İçin En Etkili Taktikler Nelerdir?

İnsanlar için yazmanın ve yararlı içerik oluşturmanın amacı, internetteki birçok web sitesini etkilemek zorundadır ve bazı pazarlama ajanslarının ve serbest çalışanların ileriye dönük içerik stratejilerine yaklaşma şeklini kesinlikle değiştirecektir. Bir web sitesi için bir içerik veya SEO stratejisi uygularken, şunları unutmayın. Arama motorları için değil, insanlar için içerik yazın. Hedef kitlenize odaklanın. Tatmin edici deneyimler sunun. Kullanıcılarınızın sorularını yanıtlayın. Yararlı olmayan içeriği kaldırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir