Skip to content
Sağlık Turizmi

Hastane Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Bir hastanenin dijital pazarlama stratejisinden sorumluysanız daha modern, kullanıcı dostu ve pazarlama hedeflerinize uygun olacak şekilde hastane web sitesi tasarımı sürecini ortaya koymalısınız.

Hastane ve tıbbi kuruluşlar için web sitesi tasarımı zor olabilir. Hastaneler genellikle web sitelerinde sunacak çok miktarda bilgiye sahiptir ve bunu ziyaretçilerini şaşırtmayacak veya bunaltmayacak şekilde yapmak için çalışırlar.

Ek olarak birçok hastane web sitesi birkaç yıl önce oluşturuldu ve artık günümüzün tasarım standartları trendlere uygun değil.

Bu da onları mobil cihazlarda ve akıllı telefonlarda uyumsuz veya olumsuz kullanıcı deneyimi vaat eder. Bu nedenle mevcut web sitesi olan hastaneler de iyileştirmeye ve modern bir web sitesine ihtiyaç duyarlar.

Current Works hastane web siteleri için profesyonel çözümler sunuyor.

Hizmet Özeti
Aylık Ortalama Maliyet 10,000 – 250,000 TL
Teslim Süresi 45 – 180 Gün
Alt Yapı WordPress, ASP.NET , HTML
Ödeme Planı %50 Proje Başlangıcı, %50 Proje Teslimi
Hosting 1 Yıl Ücretsiz
Ek Hizmetler Kurumsal Kimlik Tasarımı, SEO, Reklam Yönetimi,  Sosyal Medya Yönetimi
Metin Üretimi Ajans Sorumluluğunda
Görsel Tasarım Ajans Sorumluluğunda
Fotoğraf ve Video Çekimi Müşteri Sorumluluğunda

Profesyonel Hastane Web Tasarımı Neden Gereklidir?

İnsanlar doktora gitmeden önce birkaç doktora göz atmaları, sağlık alanlarında doğru kuruluşu ve web sitesi tasarımı uzmanı seçtiklerinden emin olmaları, randevu için işlem yapmaları gerekir. Muhtemelen bunların tamamı çevrimiçi yaparlar.

Artık hastane hizmetlerinizin birçoğu dijitalleştirilmekle kalmıyor aynı zamanda insanlar tıbbi soruları yanıtlamak, en son sağlık haberleri hakkında güncel bilgi almak için hastane web sitelerine başvururlar.

Ayrıca randevuları güncelleyebilecekleri çevrimiçi bir sağlık portalına erişmek için web sitenize yönelecekler.

Profesyonel hastane web sitesi tasarımının sağladığı faydalar:

 • Tanınabilir ve saygın bir marka oluşturmaya yardımcı olur

Sağlık ve hizmetler söz konusu olduğunda, bireyler mümkün olan en iyi bakımı ister. Hastane web siteniz yoksa veya güncellenmiş kaynaklara ve içeriğe sahip değilse insanların kurumunuzu güvenilmez olarak görmesi muhtemeldir.

İyi gelişmiş bir hastane web sitesi, güvenilir ve saygın bir marka oluşturmak istiyorsanız kritik öneme sahiptir.

 • Kuruluşunuzu diğer hastanelerden ayırt etmenizi sağlar

Hastaneniz muhtemelen bulunduğunuz şehirdeki tek sağlık hizmeti veren yer değildir. Hastaları kurumunuza çekmek için iyi pazarlamanız gerekir. Optimize edilmiş bir web sitesi büyük bir pazarlama rolü oynar.

 • Müşteri sadakati oluşturur

Çoğu zaman, bir hasta bir hastane seçtiğinde, oraya gitmeye devam eder. Bu müşteri / hasta sadakatini geliştirmek için, web sitenizin kendisini güvenilir bir tıbbi web kaynağı olarak kurması gerekir.

Böylece bireyler randevu almak, doktorlarla iletişim kurmak ve randevu oluşturmak için sizi tercih etmeye devam edebilir.

 • 24 saat hasta iletişimi ve bilgisi sunar

Hasta bakımı ve tıbbi sorular akşam 6’dan sonra devam eder. Web siteniz, gerekli 24 saat hasta iletişimi ve bilgileri sunan kritik bir araçtır. Geri bildirim formları, çevrimiçi sohbetler ve diğer iletişim kanalları gibi ek bileşenleri dahil etmeyi unutmayın.

Yalnızca kaynaklarınızın her zaman kullanılabilir olduğunu değil, aynı zamanda topluluğunuzu dinlemek için her zaman orada olduğunuzu gösterin.

 • Hastane etkinlikleri ve ihtiyaçları için pazarlamayı basitleştirir

Hastaneniz pazarlamayı bir işletmenin yaptığı gibi yapmasa da maksimum sayıda hastayı çekmek istiyorsanız yine de çevrimiçi tanıtıma ihtiyacınız olacaktır. İster yaklaşan bir hastane etkinliğiniz olsun, ister bağış çağrısında bulunun web siteniz girişimlerinizi pazarlamak için mükemmel bir yerdir.

Hastane Web Tasarımı Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Hastane web sitesi tasarımı hizmeti almak istiyorsanız bulunması gereken bazı temel özellikler şunlardır:

 • Doğru Bilgi

Sağlık hizmetleri söz konusu olduğunda doğru bilgiler vermek çok önemlidir. Web içeriğinizin sürekli güncellenmesi ve mevcut en yüksek kaliteli bilgileri sağlaması gerekir.

 • Erişilebilirlik

Tıbbi web siteleri ortalama bir kullanıcı için açık ve kullanımı kolay olmalıdır. Web sitenizde dil ve içeriği kim okursa okusun, herkes tarafından ulaşılabilir olması gerekir.

 • Kapsayıcılık

Hastane web sitenizin içeriğinin ister hasta ister bilgi almak isteyen biri ister sıradan bir ziyaretçi ziyaret etsin herkese hitap etmesi gerekir.

 • Kullanıcı Deneyimi

Birisi hastanenizin web sitesine girer girmez aradıkları içeriği veya hizmeti bulabilmelidir. Sitenizde kolayca gezinilebilir olmasını sağlamak için insanların sitenize nasıl ulaştığını ve oraya ulaştıklarında ne yaptıklarını daha iyi anlamak için hasta yolculuğunun haritasını çıkarmayı düşünün.

 • Harekete Geçirici Mesajlar (CTA)

Site ziyaretçilerinin istenen işlemi tam olarak nasıl gerçekleştireceklerini ve bunu önemli CTA yerleşimleriyle ne zaman yapmaları gerektiğini bildiklerinden emin olun. Örneğin ana sayfanızdaki bir “Randevu Al” düğmesi, tıbbi bakım arayan kullanıcıların gerekli adımları atmasına yardımcı olacaktır.

Hastane Web Sitesinde Bulunması Gereken Sayfalar ve Alanlar

Web siteniz, randevu almaları, bir profesyonelle konuşmaları veya hastaların randevu süreci gibi tüm işlemlerini yapmalarına olanak tanır. Current Works olarak eklediğimiz web sitesi özellikleri şunlardır:

 • Hizmet listesi
 • Randevu rezervasyonu
 • İrtibat bilgileri
 • İnteraktif gelişmiş arama işlevselliği
 • Doktor/ekip bilgileri
 • Çevrimiçi sohbet robotları
 • Online ödeme
 • Blog/Haberler/Basın bültenleri
 • Bölümlerin tanımı
 • Online doktor tavsiyesi
 • Geri bildirim formu
 • Hastane yol tarifleri ve park bilgileri

Yukarıdaki tüm özellikler ihtiyacınız olan özelliklerdir. Deneyimli ekibimiz tüm bu bölümlere yer veriyor ve web sitenizin öne çıkmasına olanak tanıyor. Detaylı bilgi için her zaman bize ulaşabilirsiniz.

Hastane Web Tasarımı İçin Neden Current Works?

Hastane web sitesi tasarımı yaparken dikkat ettiklerimiz:

 • Basit Kullanım Sunuyoruz

Navigasyon, hastane web tasarımının en önemli yönlerinden biridir. Sitenize göz atanların çoğunluğu acele edeceğinden ve aceleyle bilgi aradığından, site navigasyonunuzun açık, özlü ve kolay anlaşılır olması gerekir.

İdeal olarak, web siteniz, ana sayfanızın en üstünde oturan yaklaşık 5-6 “üst düzey” öğeden oluşan bir menüye sahip olmalıdır. Ziyaretçi her bir öğenin üzerine geldiğinde menü daha sonra ek bilgi için tümü tıklanabilen ek “alt düzey” öğelerini gösterecek şekilde genişleyebilir.

Basit kullanıma sahip bir web sitesi ziyaretçilerin içeriğinizle etkileşimde kalmasını sağlayacak ve onları web sitenizde daha fazla zaman geçirmeye teşvik edecektir. Bu, hemen çıkma oranlarını düşürebilir ve Google’a olumlu sinyaller gönderebilir ve dolaylı olarak arama motoru optimizasyonu (SEO) çabalarınızı artırabilir.

 • Duyarlı Web Siteleri Tasarlıyoruz

Hastane ve tıbbi kuruluşlar için web sitesi tasarımı da günümüzün mobil uyumluluk standartlarına uygun olmalıdır.

Siteniz yanıt vermiyorsa (yani, içeriğini bir mobil cihazda sıkıştırma yakınlaştırma veya aşırı kaydırma olmadan görüntülemek için otomatik olarak yeniden boyutlandırılmıyorsa) yeniden tasarlanmalıdır.

Duyarlı tasarım, sitenizin tarayıcılarda ve tüm şekil ve boyutlardaki cihazlarda düzgün bir şekilde görüntülenecek şekilde dinamik olarak ayarlanmasını sağlayan, neredeyse geleceğe dönük bir web tasarımı biçimidir.

Telefonlarını sık sık aceleyle kullanan hastaları ve ailelerini, hastanenizin telefon numarasını veya adresini bulmak için kaydırmak ve sıkıştırmak zorunda kalmamalıdır.

Duyarlı tasarıma yatırım yapmak, hastanenizin sitesinin hangi cihazlar piyasaya sürülürse sürülsün, hem şimdi hem de gelecekte tüm ziyaretçilere tutarlı bir deneyim sunmasını sağlar.

 • Mobil Optimizasyona Önem Veriyoruz

2015 yılı itibariyle Google, mobil cihazlarda bilgisayarlardan daha fazla arama yapıldığını resmen duyurdu.

Bu, web sitelerini sıralarken mobil uyumluluğu dikkate alan Google’ın (ayrıca 2015) algoritma güncellemesiyle birleştiğinde, mobil cihazlar için optimize edilmiş bir web sitesine sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. Bunu yapmamak, tam potansiyeline ulaşmayan bir web sitesiyle ilerlediğiniz anlamına gelir.

Web sitenizin mobil cihazlar için optimize edilip edilmediğinden emin değilseniz çalışmalarımızdan sonra Google’ın “Mobil Uyumluluk Testi” aracını kullanarak sayfaları tek tek kontrol edebilirsiniz.

 • Çalışma Saatleri, Konum ve İletişim Bilgilerini Veriyoruz

Hastanenizin web sitesi, çalışma saatlerinizi (belirli bölümler veya ofisler için), tam adresinizi, telefon numaranızı, e-posta adreslerinizi ve diğer iletişim kanallarınızı sitenizde net bir konuma yerleştirmelidir.

Bu bilgilere ana sayfanızdan menünüzdeki “Bize Ulaşın” bağlantısından ve belki de site genelinde bir altbilgiden erişilebilir.

Bu bilgileri kolayca erişilebilir ve net hale getirerek acil bir durumda sitenize gelenlerin hastanenize hızlı bir şekilde gelebilmelerini ve telefon numaranızı veya diğer bilgilerinizi bulmak için menünüzde veya ek sayfalarınızda dolaşmadan gelebilmelerini sağlıyoruz.

İletişim bilgilerinizin tüm alanlarda de aynı olduğundan emin olmadan sitenizi teslim etmiyoruz. Tüm Google+ listeleri, sosyal medya sayfaları ve hatta kendi web sitenizdeki farklı sayfaların tümü tek tip kişi, konum ve zamanlama bilgilerini paylaşıyoruz.

 • Gerçek, Kaliteli ve Samimi Görseller Koyuyoruz

Bir hastane web sitesinde kesinlikle fotoğraflar bulunmalıdır. Bununla birlikte el değmemiş kıyafet ve aletlerin giyen gülümseyen doktorların ve hemşirelerin yer aldığı ucuz stok fotoğraflarını kesinlikle kullanmıyoruz. Bunlar hastaneniz hakkında doğru bir izlenim vermez ve web sitenizi güvensiz hale getirir.

Personelinizin gerçek hastalara yardım ettiği, hastanenizin önünde poz verdiği veya sadece masalarda çalıştığı veya birbirleriyle konuştuğu birkaç fotoğrafını çekmek için deneyimli fotoğrafçılarımızdan yararlanabilirsiniz.

Bunları ana sayfanızda veya diğer ana sayfalarda paylaşıyoruz. Bu hastanenizin daha doğru bir resmini ve potansiyel hastaların bekleyebileceği bakım sürecini onlara açık şekilde verecektir.

Bu tür resimler aynı zamanda potansiyel hastalara çok daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunar. Sitenizde basmakalıp sterilize, beyaz duvarlı imajı yerine gerçek imajı doğru şekilde veriyoruz.

Potansiyel hastalara, hastanenizin personelinin işlerinden zevk alan ve kapıdan giren herkese mümkün olan en iyi bakımı sağlayacak gerçek insanlardan oluştuğunu gösterirler.

Video önemli bir pazarlama stratejisi olarak biliniyor. Bu nedenle web siteniz tesisinizi sergileyen videolar içerebilir. Hastanenizin bir turunun yanı sıra personelle yapılan görüşmeleri de dahil ediyoruz.

Video potansiyel hastalara hastanenizin net bir resmini vermeye yardımcı olacak ve tıbbi ihtiyaçları için size güvenmelerini teşvik edecektir.

İnsanlar tıbbi hizmetler söz konusu olduğunda çok seçici olabilirler ve potansiyel hastalarla daha gayri resmi, kişisel bir ilişki kurmak için çalışmak bölgedeki diğer hastanelere kıyasla öne çıkmanın harika bir yoludur.

 • Farkınızı Potansiyel Müşterilerinize Hissettiriyoruz

Hastanenizi bölgedeki diğer hastanelerden farklı kılan nedir? Web siteniz hikayenizi anlatmalı ve tesisinizi benzersiz kılan şeyleri vurgulamalıdır. Belirli bir prosedürde uzmanlaşıyor musunuz? İnsanlara bunu duyuruyoruz. Hastanenizin çevreyi nasıl etkilediğine dair hikayeler paylaşın.

Hastanenizi kalabalığın arasından sıyrılmayı sağlayan şeyleri göstermek için web sitenizi etkili bir şekilde kullanıyoruz. Bu insanların tıbbi prosedürleri için sizi seçerken kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlayacaktır.

 • Uzmanlarınız Hakkında İlgi Çekici İçeriklere Yer Veriyoruz

Doktor profil sayfalarınızı yeni içerik ve taze tasarımla canlandırıyoruz. Fotoğraflarla birlikte eğitim, uygulama alanları ve hatta hobiler gibi kişisel bilgiler içeren kısa açıklamalar ekliyoruz.

Ek olarak tedavi sayfalarınızı bilgilendirici içerikle dolduruyoruz. Bu açıklamalar ödülleri, hasta referanslarını ve araştırma ilerlemelerini içeriyor.

Belirli bir prosedürün nasıl çalıştığını gösteren video içeriklerine de yer veriyoruz. Tesisinizi benzersiz kılan özellikleri ve sağladığınız yenilikçi tedavileri vurgulamaya odaklanıyoruz.

Hastane web sitesi tasarımı hizmeti almak istiyorsanız hemen Current Works iletişim kanalları üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Kaynaklar:

Morweb https://morweb.org/post/healthcare-website-design Erişim Tarihi: 26 Eyl 2022, 08:57

[block id=”saglik-kurumlari-dijital-pazarlama-rehberi”]