Googlein Urun Incelemesi Guncellemesi

Google’ın Ürün İncelemesi Güncellemesi

Ürün inceleme içeriğinin Google arama sonuçlarındaki sıralamasını yükseltmek için, arama algoritmasında yapılan bir değişiklik olan Google’ın Ürün İncelemeleri Güncellemesi Nisan 2021’de uygulandı. Değişiklik, Google’ın kullanıcılara çevrimiçi ürün aramaları yaparken en doğru ve uygun bilgileri verme çabalarının bir sonucudur.

Ürün İncelemeleri Güncellemesinin temel amacı, kullanıcıların ürün ararken güvenilir ve yararlı incelemeler bulmasını kolaylaştırmaktır. İncelemeler, bir ürünün kalitesi, özellikleri ve olası kusurları veya sorunları hakkında bilgi sağlayabildikleri için kullanıcılar için değerli bir kaynak olabilir. Güncelleme, arama sonuçlarında ürün inceleme içeriğine öncelik vererek kullanıcıların yüksek kaliteli incelemeleri bulmasını ve daha bilinçli satın alma kararları vermesini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Ürün İncelemeleri Güncellemesi, kullanıcılara ek olarak ürün incelemeleri barındıran kuruluşlar ve web siteleri üzerinde etkili olabilir. Güncelleme, mükemmel ürün incelemelerine sahip web sitelerinin arama görünürlüğünü artırabilir, bu da daha fazla ziyaretçi ve belki de daha fazla satışla sonuçlanabilir. Öte yandan, güvenilir olmayan veya yanıltıcı incelemelere sahip web siteleri, arama görünürlüğünde bir düşüş yaşayabilir ve bu da şirketlerine zarar verebilir.

Ürün İncelemeleri Güncellemesi, kullanıcılara daha kesin ve ilgili ürün bilgileri sağlamanın yanı sıra şirketlere yüksek kaliteli ürün incelemeleri üretme ve yayınlama konusunda yardımcı olmayı amaçlayan arama algoritmasında önemli bir güncellemedir.

Ürün İncelemeleri Güncellemesi Google tarafından ne zaman yayınlandı?

Google, Nisan 2021’de yayınlanan bir blog gönderisinde Ürün İncelemeleri Güncellemesini duyurdu. Google, o ay içinde arama algoritmasında, tümü kullanıcılar için arama sonuçlarının değerini ve kullanışlılığını artırmayı amaçlayan bir dizi değişiklik yaptı.

Ürün İncelemeleri Güncellemesinin amacı nedir?

Ürün İncelemeleri Güncellemesi, ürün incelemeleri içeren içeriğin Google arama sonuçlarındaki konumunu yükseltmeyi amaçlamaktadır. Google, güvenilir ürün incelemelerinin kullanıcılara yararlı bilgiler verebileceğini ve akıllıca satın almalar yapmalarına yardımcı olabileceğini düşünmektedir. Güncelleme, arama sonuçlarında ürün inceleme içeriğine öncelik vererek kullanıcıların ürün ararken güvenilir ve faydalı incelemeleri bulmasını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Ürün İncelemeleri Güncellemesi arama sonuçlarını nasıl etkiler?

Ürün İncelemeleri Güncellemesi, arama algoritmasında ürün inceleme içeriğine öncelik vererek arama sonuçlarını etkiler. Sonuç olarak, ürün araması yapan kullanıcıların, arama sonuçlarının üst kısmında ürün incelemeleriyle ilgili içeriği görme olasılığı daha yüksektir. Mükemmel ürün incelemelerine sahip siteler için arama görünürlüğü artabileceğinden, değişikliğin ürün incelemelerine ev sahipliği yapan web sitelerinde de etkisi vardır.

Ürün İncelemeleri Güncellemesi yalnızca Google’daki ürün aramaları için mi geçerlidir?

Ürün İncelemeleri Güncellemesi aslında yalnızca Google ürün aramaları için geçerlidir. Değişiklik, kullanıcılar Google’da ürün aradığında arama sonuçlarında ürün inceleme içeriğine öncelik verecek. Güncellemenin, haber veya genel bilgi aramaları gibi diğer arama türleri üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Web sitemin ürün incelemelerinin Ürün İncelemeleri Güncellemesi için uygun olduğundan nasıl emin olabilirim?

Web sitenizdeki ürün incelemelerinin Ürün İncelemeleri Güncellemesi için uygun olduğundan emin olmak için aşağıdaki adımları uygulayınız:

  • İncelemelerinizi gerçek kişilerin yazdığından emin olun. Google, gerçek kullanıcılar tarafından gönderilen incelemeleri, işletme veya para alan incelemeciler tarafından gönderilen incelemelere tercih eder.
  • İncelemelerinizin doğru ve yararlı olduğundan emin olun. Doğru olan ve kullanıcılara faydalı bilgiler veren incelemeler Google tarafından değerlenir.
  • İncelemeleriniz, yapılandırılmış veriler kullanılarak işaretlenebilir. Yapılandırılmış veriler, Google’a incelemeleriniz hakkında daha fazla ayrıntı vermenin bir yoludur. Yapılandırılmış verileri kullanarak Google’ın inclemelerinizi anlamasını ve dizine eklemesini kolaylaştırabilirsiniz.
  • Ürün incelemeleri için Google’ın tavsiyelerine uyun. Ürün incelemeleri yazmak ve yayınlamak için en iyi uygulamalar, bir dizi Google yönergesinde özetlenmiştir. Bu kurallara bağlı kalarak, incelemelerinizin Ürün İncelemeleri Güncellemesi’ne uygun olmasını sağlamaya yardımcı olabilirsiniz.

Web sitemin ürün incelemeleri için Ürün İncelemeleri Güncellemesini devre dışı bırakabilir miyim?

Hayır, Ürün İncelemeleri Güncellemesini almamayı seçemezsiniz. Güncelleme, Google tarafından tüm ürün aramaları için kullanılan arama algoritmasını değiştirir. Web siteniz ürün incelemeleri içeriyorsa ve bunların güncellemeye hak kazanmasını istiyorsanız, önerilere ve en iyi uygulamalara bağlı kalabilirsiniz.

Ürün İncelemeleri Güncellemesi yalnızca belirli ülkelerde veya dillerde mi sunuluyor?

Ürün İncelemeleri Güncellemesine her yerden ve her dilde erişilebilir. Tüm dil ve uyruk ayrımı gözetmeyen Google ürün aramaları için geçerlidir.

Ürün İncelemeleri Güncellemesi ile ilgili sorunları veya sorunları nasıl bildirebilirim?

Ürün İncelemeleri Güncellemesi ile ilgili herhangi bir sorun veya problem yaşarsanız, Google Search Console aracılığıyla Google ile iletişime geçebilirsiniz. Search Console, web sitesi sahiplerine, karşılaştığınız sorunları bildirmenin yanı sıra web sitelerinin Google arama sonuçlarında nasıl performans gösterdiğini izleme olanağı sağlayan bir araçtır. Ürün İncelemeleri Güncellemesi ile ilgili bir sorunu bildirmek üzere web sitenizin incelenmesini istemek için Search Console’daki “manuel işlemler” işlevini kullanabilirsiniz.

Ürün İncelemeleri Güncellemesinde gelecekte herhangi bir güncelleme veya değişiklik olacak mı?

Ürün İncelemeleri Güncellemesi, gelecekte güncellemeler veya değişiklikler alabilir. Arama sonuçlarının kalitesini ve alaka düzeyini artırmak için Google, arama algoritmasını sık sık günceller ve değiştirir. Bu güncellemelerin kesin zamanlaması ve içereceği değişiklikler her zaman bilinmez. Google, Ürün İncelemeleri Güncellemesindeki önemli güncellemeleri veya değişiklikleri genellikle Google Web Yöneticisi Merkezi Blogu veya Google Arama Merkezi Yardım Merkezi gibi resmi kanalları aracılığıyla duyurur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir