Skip to content
Wordpress

En İyi WordPress Abone Ol Eklentileri

WordPress Abone Ol eklentilerinden bazıları Newsletter, OptinMonster ve Thrive Leads’tır. WordPress gündemleri abone olan kişilere mail yolu ile doğrudan içerik göndermek için oldukça etkili bir yöntemdir. WordPress’e abone olan bireyler zaten sunulacak olan içeriklere karşı ilgili bir tutum içerisindedirler. Eğer ortaya yeni bir ürün çıkarılıyor ve bu piyasaya sunuluyorsa etki alanına alınan hedef kitleye pazarlanmış olur. Bu durumu kolaylaştırmak ve etkili bir konuma getirmek için birden fazla WordPress Abone Eklentileri vardır. Ayrıca bir hizmeti oluşturabilmek ve pazarlama yapabilmek için WordPress eklentilerine ihtiyaç duyulur. Bu WordPress Abone Ol Eklentileri için birkaç tane sayacak ve bilgi verecek olursak şunları söylememiz mümkün olacaktır.

  • Newsletter Abone Ol Eklentisi: Newsletter WordPress Abone Ol eklentisi ile hazırlanan gündemleri için her şeyi eksiksiz olarak vermektedir. Sürükleyip bıraktıktan sonra ortaya çıkan arayüz ile içerik oluşur. Aynı zaman da sınırsız olacak şekilde de gündem gönderebilirken ortaya çıkan sonuçları da takip etmekte bir sorun meydana gelmez. Ayrıca bunlarla beraber üretilen yeni içerik ile otomatik bildirimler de gönderilebilir. Fakat bu işlemi yaparken dikkat edilmesi gerekmektedir. Newsletter abone ol eklentisinde premium özelliklere ihtiyaç duyulmadığı takdir de ücretsiz bir işlemdir. Bütün bunlarla beraber Newsletter abone ol eklentisinin eposta pazarlama hizmeti olduğu bilinmektedir. Ayrıca bu eylemi gerçekleştirebilmek için fazladan bir eklenti yüklenmelidir. Bu eklenti zaman içerisinde devamlı olacak şekilde gelişme ve değişim gösterir.

  • Jackmail Newsletters Abone Ol Eklentisi: Jackmail Newsletters abone ol eklentisi ile kontrol panelinde bulunan tüm özelliklere erişim de kolaylık sağlar. Ayrıca kendi SMTP hizmeti içermesinden kaynaklı olmak üzere Eposta Hizmet sağlayıcısı kullanımına da gerek yoktur. Jackmail Newsletter abone ol eklentisi ile gündemi yönetmek oldukça hızlı ve kolay olur. Bütün bunların yanı sıra Jackmail Newsletter abone ol eklentisini kuran kişi yaklaşık olarak 50 ücretsiz şablon oluşturmuştur. Bu şablonları alırken oluşan kampanya yönetimi de bir düzen içerisindedir. Daha önce yapılmış ve başarı göstermiş olan bir kampanya da tekrar kullanılabilir. Ayrıca bu eklenti de istatistiklere bakılırken kafa karışıklığı yaşanmadan analitik özelliklerin anlaşılması oldukça kolaydır. Bu sayede de analitik raporlar düzenlenir.

  • OptinMonster Abone Ol Eklentisi: OptinMonster eklentisi ile form oluşturulabilirken fonksiyonel özellik de sağlayabilmektedir. Bu eklenti ile hem görsel olarak ilgi çekici bir form meydana getirilebilirken kodlama gerektiren bir işleme ihtiyaç duyulmaz. Bunun için OptinMonster eklentisiyle çıkış eğilimi teknolojisi kullanılır. Eklenti bireyin hareket ettirdiği fareyi takip eder ve sayfadan çıkmadan önce oluşturulan formu açar. Eğer hangi formun kullanılacağı konusunda net değilseniz test yapılmalıdır. Ulaşmak istediğiniz hedef kitleyi daraltmanız gerekirse hedefleme parametresi kullanılmasında bir sakınca yoktur.

  • Thrive Leads Abone Ol Eklentisi: En iyi dönüşüm yöntemi olarak geçen Thrive Leads bir form oluşturma eklentisidir. Thrive Leads hedefleme yöntem özelliğini kullanarak kısa bir süre içerisinde daha hızlı bir şekilde büyüme gerçekleşir. Kullanıcı deneyimine odaklı olan bu Thrive Leads abone ol eklentisi stil olarak özel bir kurucusu vardır. Bu sayede profesyonel bir form oluşturmak kolaydır. Bu sayede ise formu test etmek mümkündür. Ayrıca Thrive Leads abone ol eklentisinde bulunan SmartLinks özellikli yapısıyla siteyi ziyarette bulunan kişilerin abone olup olmadığı da kontrol edilebilmektedir. Bunun yanı sıra da Thrive Leads abone ol eklentisini yaklaşık olarak 30 bülten ile birleştirmek mümkündür. 

Bilgisi verilen 4 en iyi WordPress abone ol eklentileriyle beraber daha birçok abone ol eklentileri de vardır. Bütün bunların sonucuna bakacak olursak en iyi WordPress abone ol eklentileri oluşturmak ve sunmak için oldukça etkili bir yol olduğunu söylemek mümkündür.

Bu eklentiler sayesinde abonelik formları dahil postalamaya kadar dahil olan her şeyi bir paket içerisinde almak mümkünken başka tür abone ol eklentileri de dahil edilebilir. Burada asıl önemli olan nasıl bir abone ol eklentisine ihtiyaç duyulduğudur. Eğer ihtiyacınız olan şeyi biliyor iseniz sizin için en verimli olacak en iyi WordPress abone ol eklentisine ulaşmakta bir o kadar kolay olacaktır. Bu sayede de hangi eklentinin verimli olacağı ve eklentinin işlev göstereceği alan belirlenmiş olur.