En İyi E-Posta Pazarlama Araçları Nelerdir?

En İyi E-Posta Pazarlama Araçları Nelerdir?

E-posta pazarlama aracı, web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların mail adreslerini listenize eklemenizi ve tanıtım ve kampanya iletileri göndermeniz için etkili bir e-mail abone listesi oluşturmanızı sağlayan uygulamalardır. 

Email pazarlama stratejileri markalar için ciddi bir pazarlama ve yeniden pazarlama yöntemi olarak kullanılıyor. Sizler de daha geniş bir kitleye hitap etmek için en iyi e-posta pazarlama araçları listemizi inceleyebilirsiniz. 

Bu araçlar ile mail katılım formunu web sitenize entegre edebilirsiniz ve mail kampanyalarını tek bir tıkla tüm listeye gönderebilirsiniz. Aynı zamanda abonelerinizi yönetebilir ve mail tıklamalarını da takip edebilirsiniz. Bu alanda uzman desteği almadan dahi e posta üzerinde bu araçlar sayesinde tüm süreçlerinizi yürütebilirsiniz.

En İyi E-Posta Pazarlama Araçları

En iyi e-posta pazarlama araçları ve açıklamaları aşağıda belirtilmiştir;

 • Mailchimp

Ülkemizde ve dünyada işletmelerin en çok kullandığı e posta pazarlama aracıdır. Geniş bir hizmet ağı ile her süreci yönetmenizi sağlar. Pratik tasarımı, sezgisel yazılımı ve kolay yönetimi ile markanız için hesabınızı yönetebilirsiniz. Ayrıca yeni işletmeler uygulama üzerinden ücretsiz olarak hesap oluşturabilir.

Mailchimp kullanıcılarına çok sayıda Premium pazarlama özelliğini ücretsiz şekilde sunar. Böylece potansiyel müşterilerinizi kolayca yeni müşterileriniz haline getirebilirsiniz. Üstelik WordPress ve e ticaret sitelerine kolayca entegre edilebilir.

 • Sendinblue

İşlevsel bir yönetime sahip Sendinblue en popüler e-posta pazarlama araçları arasında yer alır. En önemli özellikleri arasında ise sürükle- bırak mail oluşturma, zengin pazarlama otomasyonu, spam testi ve A/B testi gibi seçenekler var. 

Üstelik bu uygulamada ödemeleriniz abone sayısı yerine gönderdiğiniz mail sayısına göre yapılır. Üstelik arayüz açısından da çok etkileyici ve keyifli bir kullanıma sahiptir.

 • GetResponse

Özellikle küçük ve orta ölçekli bir işletmeyseniz en uygun maliyetli araçlar arasında yer alıyor. Markanız ve müşteri kitleniz büyüse de ücretiniz aynı kalacak. Aynı zamanda 500 kadar şablon arşiv ile çalışabiliyorsunuz. Yeni başlayan kişiler ve işletmeler içn 30 gün boyunca ücretsiz olarak deneme sürümü de vardır.

 • ActiveCampaign

Bu uygulama kullanıcılara işlevsellik ve fiyat açısından en doğru seçimler arasında yer alır. Temel mail işlevselliği arayan markalar için olmazsa olmaz bir araç olacaktır. Sizin için e posta şablonları arasından seçim yapma ve sürükleyerek bırakma gibi işlemler sağlar. 

Bu araç ile e posta listenizi bölümlere ayırma, A/B testi gerçekleştirme, dinamik bir içerik oluşturma gibi birçok işleve sahiptir. Aynı zamanda açılış, tıklama ve dönüşüm konusunda büyük fırsatlar sunar. Çok yönlü e posta pazarlama aracı arayanlara önerebileceğimiz bir araçtır.

 • ConvertKit

Blog yazarı ve içerik pazarlama hizmeti veren kullanıcılar için en etkili e posta pazarlama aracı olarak görülebilir.  Bu araç sadece belirli bir kitleye hitap eder ve her zaman basit bir ara yüz ile hizmet veriyor. Abonelerinize filtre uygulama şansınız yoktur.

Aynı zamanda spam puanlaması ve görsel mail oluşturucusu olmaması kısıtlı özellikleri arasındadır. E posta pazarlaması alanında yeni bir işletme iseniz pratik menüsü ile ConvertKit sizin için doğru seçim olacaktır.

 • AWeber

Hem küçük hem de orta ölçekli işletmeler için en uygun fiyatlı e-posta pazarlama araçlarından bir tanesi olarak görülebilir.

WordPress ya da farklı içerik yönetim sistemlerinde etkili şekilde kullanma şansınız var. Bu araç kampanyalar düzenleyebileceğiniz e posta şablonu, mail liste yönetimi ve otomatik cevap verme gibi araçlar sağlar.

Bunun yanında sohbet ve canlı web semineri verebileceğiniz entegrasyonları da bulunur. Bu araç 30 gün ücretsiz bir şekilde deneyebileceğiniz araçlardandır. 

 • Drip

E ticaret CRM sistemi olarak hizmet veren ve bu alanda en etkili e-posta pazarlama araçları arasında yer alıyor. Çok kolay bir şekilde mailler gönderebilir, markalı bir mail gönderimi yapabilir ve farklı raporlama işlemleri yapabilirsiniz.

E ticaret siteniz olması halinde çok etkili bir uygulama olacaktır. E ticarete özel raporlama özellikleri ile sizlere çok etkili bir araç olarak hizmet verir.

 • Mailerlite

En zengin e-posta pazarlama araçları arasında yer alır. Basit arayüzü yanında ücretsiz planı ile de çok popüler olmayı başarıyor. 

Etkili abone yönetimi ve sürükleyerek bırakma gibi özellikleri ile kalitesini ortaya koyar. Ek olarak tam özellikli görsel otomasyon oluşturmanıza izin verir. Abonelerinizi sınıflandırmanızı ve etkin olmayan aboneleri kaldırmanızı yapabilirsiniz.

 • Sendlane

En güncel e-posta pazarlama araçları arasında bulunuyor.  Zengin özellikleri ile rakiplerine yetişiyor.  Geniş e posta şablonu, sürükle bırak özellikleri gibi birçok konuda entegrasyon sağlar. Aynı zamanda yüksek ücretli planları dahi bulabilirsiniz. Sendlane sizin beklediğinizden çok daha etkili bir çalışma olacak. 

 • SendX

E-posta pazarlama araçları arasında en yeni araçlardan bir tanesi olacaktır. Çok sayıda büyük markaya hitap eder ve rakiplerine göre çok daha uygun fiyatlarla hizmet verir. Aynı zamanda zengin özellikleri yanında fiyat performans açısından çok etkili olur. Çok pratik ve basit bir arayüze sahiptir.

 • Campaign Monitor

Bu araç en kolay e-posta pazarlama araçları arasında yer alıyor. Bu araç sürükle bırak teması ile kaliteli hizmet verir. Modelleme ve pazarlama otomasyoncuları ve yeni kullanmak isteyenler için çok etkili bir araçtır.

 • Infusionsoft

Bu araç çok etkili bir e posta pazarlama yazılımıdır. Aynı zamanda e posta pazarlama aracından çok daha fazlasını size sunar.

Bu araç aynı zamanda tüm özellikleri içinde barındıran tam detaylı bir satış pazarlama aracı olarak dikkat çekiyor. Müşterilerinizin davranışı ve hedeflerine göre farklı mesaj dizileri oluşturabiliyorsunuz.

En iyi e-posta pazarlama araçları konusunda tüm detayları size anlattık. Merak ettiğiniz konuları yorum bölümünde bize ulaştırabilirsiniz.

Kaynak:

https://www.pcmag.com/picks/the-best-email-marketing-software?test_uuid=06r4MYCu5PZzCkufjQSV3po&test_variant=b

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir