E-Ticaret Danışmanlık Ücretleri 2022

E-Ticaret Danışmanlık Ücretleri 2023

Dünyayla paralel bir şekilde Türkiye’de de e ticaret faaliyetleri her geçen gün gelişiyor. İnternet alışverişlerine olan ilginin artması sebebiyle e ticaret hizmetlerine de büyük bir talep oluyor.

Günümüzde küçük veya büyük birçok firma ya da kişisel internet kullanıcıları e ticaret sitesi ile hayal dahi edemeyeceği gelirlere ulaşıyor.

E ticaret faaliyetlerinizde daha fazla satış yapmak ve tecrübe kazanmak için e ticaret danışmanlık hizmeti almanız gerekiyor. E-ticaret danışmanlık ücretleri sektörünüz, verilecek danışmanlık hizmetleri ve yapılacak çalışmalara göre değişiklik gösteriyor.

Bu süreçte paketler üzerinden seçim yapabileceğiniz gibi kurumsal ihtiyaçlarınıza göre özel paket de oluşturabiliyoruz. Hemen maliyetleri çıkaralım ve sizin için hesaplama yaptıktan sonra uygun fiyat listesi verelim.

Ortalama E-ticaret danışmanlık ücretleri 500 TL ile 8 bin TL arasında değişiklik gösterebilir. Güncel fiyat bilgisi Ankara, İzmir ve İstanbul üzerinde değişebilir. 

Ürün girişi ve ürün envanter yönetimi, SEO eğitimleri, uygulamalı SEO çalışmaları, web sitesi yaptırma gibi tüm süreçler danışmanlık hizmeti içine giriyor. Reklam yönetimi, ürünleri satın almaya hazır etme gibi birçok süreç de kapama alınabiliyor. 

E ticaret çalışması sürecinizi uzman freelance e-ticaret uzmanı veya profesyonel bir e-ticaret danışmanlığı ajansı ile yürütebilirsiniz. E ticaret danışmanlık hizmetleri için Current Works’ten de fiyat teklifi almayı unutmayın!

E-Ticaret Danışmanlık Ücretleri Ne Kadar?

E-Ticaret

E-ticaret danışmanlık ücretleri sizlerin taleplerine ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir. Öncelikle bu hizmette ücretler aylık olarak alınmaktadır. Sadece eğitim süreci talep ediyorsanız proje bazlı fiyat teklifi de yapabiliyoruz.

E-ticaret danışmanlık ücretleri, web sitesi üzerinden satışlara yeni başlayan bireysel müşterilerimiz ve işletmeler için aylık 3 bin ile 6 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Bu çalışmalara SEO çalışmaları eklenirse e-ticaret danışmanlık ücretleri artış gösteriyor.

E ticaret uzmanları danışmanlık ücretleri genel olarak şöyledir;

  • Deneyimi olmayan ve bu alanda yeni başlayan e ticaret uzmanı aylık 500 TL ile 1500 TL
  • 1 yıl deneyimli e ticaret uzmanı aylık 750 TL ile 2000 TL
  • 3 yıl deneyimli e ticaret uzmanı aylık 1500 TL ile 2500 TL
  • 5 yıl deneyimli e ticaret uzmanı aylık 2000 TL ile 3500 TL
  • 10 yıl deneyimli e ticaret uzmanı aylık 4000 TL ile  8 bin TL tutarlarında hizmet veriyor.

Ajanslar ekip halinde çalıştıkları için daha fazla fayda sağlayabiliyorsunuz. Bu durumda fiyatlar da değişiklik gösteriyor. SEO ve dijital pazarlama ajansları için e-ticaret danışmanlık ücretleri ortalama olarak şöyledir;

  • Küçük ve orta ölçekli e ticaret sitelerine hizmet veren dijital pazarlama ajansları için 2500 TL ile 4 bin TL
  • Ulusal ve bölgesel olarak orta ölçekli ve bölgesel olarak büyük  markalara destek veren sosyal medya ajansı 5 bin TL ile 8 bin TL
  • Ulusal markalar (Hepsiburada, Trendyol) ve sektör devlerine destek veren ajanslar için 10 bin TL 50 bin TL
  • Global markalara ve e ticaret devlerine (Alibaba, Amazon, Zalando vs.) destek veren dijital pazarlama ajansı 50 bin TL ile 300 bin TL ve üzeri tutarlarda çalışıyor.

Yukarıda belirttiğimiz fiyatlar lokal, ulusal ve global çalışan Türk ve dünya markası ajanslar üzerinden yapılan 2021-2022 yılı anketleri dikkate alınarak oluşturulmuştur. Fiyatlar alacağınız hizmete ve ajansın fiyat politikasına göre değişiklik gösterebilir.

E ticaret danışmanlığı fiyat teklifi almak için Current Works ile de görüşmeyi unutmayın.

E-Ticaret Danışmanlık Ücretleri Nasıl Belirlenir?

E-ticaret danışmanlığı ücretleri alacağınız hizmete göre değişiklik gösteriyor.  E-ticaret sitesi yönetimi, ürün envanter yönetimi, ürün girişi, içerik pazarlaması ve sipariş takibi gibi konularda hizmet alabiliyorsunuz.

Siteniz için kategori yazısı, tanıtım yazısı, basın bülteni, ürün açıklamaları, blog içerikleri ve reklam metinleri konusunda da destek alabilirsiniz. E ticaret reklam ve kampanya danışmanlığı, Google Adwords reklamları, sosyal medya reklamları ve SEO konusunda da destek alabilirsiniz.

Current Works e-ticaret alanında sizlere en kaliteli hizmeti veriyor. E ticaret eğitimleri ile kendinizi ve ekibimizi de geliştirebilirsiniz. E-ticaret danışmanlık ücretleri için ofisimizi ziyaret edebilir veya fiyat teklifi almak için bize yazabilirsiniz.

İzmir, İstanbul ve Ankara’da E-ticaret danışmanlık ücretleri ne kadar?

E-ticaret, günümüzde fiziksel mağazaların da dahil olması gereken bir pazarlama ortamıdır. Fiziksel mağazalar elektronik satış yapmasalar dahi, müşterilerine bu zeminde katalog sunum yapabilmelidir. Bunun marka değeri bakımından büyük öneminden bahsetmek mümkündür. Bu nedenle, sadece e-ticaret yapan firmalar da her iki zeminde çalışan firmalar da E-ticaret danışmanlık ücretleri araştırması yapar. 

Açıkça ifade etmek gerekirse, E-ticaret danışmanlık fiyatları tek bir liste ile belirtilemez. E-ticaret platformunun mevcut durumu, hedefleri ve potansiyeli ile kıyaslanarak projeksiyona dönüştürülmeli ve bir projelendirme yapılmalıdır. Buna bağlı olarak bir yol haritasına ve dolayısıyla fiyat zeminine ulaşmak mümkündür.

İzmir, İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde, e-ticaret danışmanlığı yapan birçok firma bulunur. Bu ajanslar, sitelere isterlerse sadece yönetim bilgisi verebilir veya süreçleri yönetebilirler. 

E-ticaret danışmanlığı kapsamında, site yönetimi, ürün yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, sosyal medya yönetimi, SEO ve reklamlar gibi tüm fonksiyonlar ajans tarafından fiilen yönetilebilirken, firmaya bunu nasıl yapacağı noktasında danışmanlık da verilebilir. Doğal olarak bu farklı yaklaşımları kapsayan E-ticaret danışmanlık ücretleri farklı seviyelerde ortaya çıkar.

E-Ticaret Danışmanlığı Fiyat Teklifimizi Duydunuz mu?

İzmir dijital reklam ajansı Current Works olarak markanızın ihtiyacı olan her türlü e ticaret danışmanlık süreçlerini yönetiyor.

Piyasaya yeni adım atmış bir e ticaret siteniz varsa rekabete sağlam temellerle başlamak için danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Bu süreçte hem kazançlarınız hızla artar hem de kendinizi geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Hali hazırda belirli bir potansiyele ulaşmış e ticaret siteniz varsa pastadaki payınızı arttırmak için ekibimizle çalışmaya başlayabilirsiniz.  Neden daha iyisi olmasın ki, diyerek markanızın satışlarını arttırmak için her türlü konuda sizlere destek olabiliriz.

E ticaret, reklam, sosyal medya ve SEO alanında sürekli olarak güncel stratejiler ortaya çıkıyor. Bu nedenle gündemi takip edebilmek ve e ticaret sitenizi hemen yeni trendlere uyarlayabilmek için deneyimli Current Works ekibi ile çalışabilirsiniz.

Daha fazla satış, daha düşük reklam bütçesi ile daha fazla müşteri, sektörden yüksek pay gibi birçok avantajı için E-ticaret danışmanlığı fiyat teklifimizi duymak ister misiniz?

Fiyat teklifi almak için hemen iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşın.

E Ticaret SEO ile Reklam Maliyetlerinizi Düşürün

E ticaret SEO çalışmaları birçok e ticaret sitesinin çok bütçe ayırmadığı ve önem vermediği bir konu. Genellikle e ticaret siteleri yüklü reklam bütçeleri ile müşteri çekmeye çalışıyor ve SEO için gereken zamanı beklemek istemiyor. E ticaret sitenizde SEO meyvelerini almak için beklemenize gerek yok!

Arama motoru ve sosyal medya reklamlarınızı aynı bütçe ve planla devam ettirin. Bu süreçte bizler de web siteniz için uzun vadeye yayılan bir SEO stratejisi belirleyelim.

Bu süreçte zaman içinde SEO stratejisi ile arama motorlarında daha kalıcı bir sıralama elde edeceksiniz. Böylece zaman için reklam maliyetleriniz de düşecek. E ticaret danışmanlığı hizmetimizi satın almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Referanslarımız

Hepsini İncele

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir