Diş Kliniği Reklam Ajansı Hizmetleri

Diş Kliniği Reklam Ajansı Hizmetleri Neleri Kapsar?

Diş kliniği reklam ve pazarlama çalışmaları, sektörün sahip olduğu reklam yasakları nedeniyle belirli sınırlar çerçevesinde web sitesi ve sosyal medya platformlarında yapılan tanıtım faaliyetleridir.

Diş hekimleri ve diş klinikleri ilgili kanunda belirlenen standartlara uygun reklam yapmamaları durumunda ciddi cezalarla karşılaşabilirler. Bu nedenle diş kliniği reklam ajansı hizmetleri, kanunun öngördüğü sınırları baz alarak gereken hizmetleri gerçekleştirir. 

Diş klinikleri ve diş hekimi muayenehaneleri, kanun tarafından kamu hizmeti sunan yerler olarak tanımlanır. Diğer kamu hizmetleri olan, eğitim ve hukuk sektörlerinde olduğu gibi, sağlık sektöründe de doğrudan reklam yapmak yasaktır.

İnternet üzerinden yapılan reklamlarda da aynı kısıtlamalar söz komşudur. Bu nedenle diş hekimlerinin ve muayenehane ya da klinik gibi kuruluşların pazarlama etkinliklerini doğru planlamaları büyük önem arz eder. 

Current Works, sunduğu pazarlama hizmetleri kapsamında, bu sınırlamaları özenle takip ederek müşterilerinin mağduriyet yaşamamalarını temin eder.

Biz uzun yıllardır sağlık sektöründe sunduğumuz hizmetler kapsamında, Sağlık Bakanlığı ve Rekabet Kurumu tarafından belirlenen ilkelere tam anlamı ile uyarak orta ve uzun vadede herhangi bir sorun çıkarmayacak projeleri gerçekleştiriyoruz.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını tam anlamı ile analiz ederek, sadece Kanuni sınırlamalar bakımından değil, pazarlamanın verimliliği noktasında da fayda sağlayacak enstrümanları temin ediyoruz. 

Gerek ulusal gerekse uluslararası sağlık pazarlaması noktasında, tüm diş hekimleri ve diş kliniklerine hizmet sunabiliriz. Yurtdışından hasta getirmek isteyen diş hekimleri için, uluslararası diş kliniği pazarlaması yapabiliyoruz.

44 dilde, 168 ülke hedefine yönelik dijital Pazarlama hizmetlerimizden, tüm diş hekimleri faydalanabilirler. Klinik veya muayenehanenizin çapı ne olursa olsun, sizde yurt dışından hasta temin edebilirsiniz. 

Pekiyi diş hekimi ve diş klinikleri için reklam ajansı hizmetlerimiz nasıl sunuluyor? Sizlere hangi hizmetleri arz edebiliriz?

Diş Klinikleri İçin Geleneksel Pazarlama Çalışmaları Nelerdir?

Geleneksel pazarlama başlığı altında, tüm sektörlerin kullandığı genel geçer yöntemleri ifade ediyoruz. Örneğin gazetelerde ilan ve reklamlar vermek, broşür ve el ilanı gibi basılı reklam unsurları geliştirmek, kataloglar hazırlamak ve hatta tabela gibi açık olan reklamcılığı unsurlarını sunabiliriz.

Şehirlerdeki Bilboard ve benzeri açık olan reklam unsurlarını da müşterilerimiz için sunabiliyoruz. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi, reklam ve tanıtım araçlarının büyük kısmının sağlık sektöründe kullanılabilmesi mümkün değildir.

Bu nedenle biz daha çok kanun tarafından kabul edilen dijital pazarlama yöntemlerini kullanıyor ve müşterilerimizin hem verim elde edeceği hem de Kanuni engellere takılmayacağı şartları ortaya koyuyoruz. 

Tüm bunların yanında geleneksel pazarlama unsurlarının, günümüzde verimliliğinin son derece düşük olması faktörü de bizleri dijital pazarlama alanına sevk etmektedir.

Gazetelerin okunurluğunun artık son derece düşük olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu bakımdan gazetelerde reklam ve ilan vermenin herhangi bir sonucu olmayacaktır. Sektörümüzde böyle bir kısıtlama olmasa dahi, biz zaten bu yöntemleri nadiren tercih ediyoruz. 

Diğer geleneksel ve fiziksel reklam araçlarını da aynı şekilde daha az kullanıyoruz. Daha az kaynak tüketen ve daha verimli olan dijital pazarlama etkinlikleri, bu nedenle diş hekimleri, diş klinikleri ve muayenehaneler için en uygun yöntemler olarak kabul ediliyor.

Diş kliniği dijital reklam ajansı hizmetleri 

dik klinigiDijital reklam ajansları, geleneksel reklamcılığın internet platformuna taşınmış uygulamalarını sunan ajanslardır. Dijital reklam ajansları, geleneksel reklam ajanslarının uygulamalarından çok daha kapsamlı ve verimliliği çok daha yüksek hizmetler sunabilirler.

Buna sebep olarak dijital dünyanın, geleneksel reklamcılıktan çok daha efektif çözümler sunuyor olması gösterilebilir. 

Günümüzde internet kullanımı, neredeyse toplumların tamamını kapsıyor olduğundan bu alanda gerçekleşecek pazarlama çalışmaları, çok geniş kitlelere ulaşabilmektedir. Ayrıca geleneksel pazarlama yöntemleri ile hizmet sunumunda sarf edilen zaman, dijital pazarlama kapsamında çok daha düşük olabilmektedir.

Öyle ki, bir reklam kampanyası online platformlarda, saniyeler içerisinde milyonlarca kişiye ulaşabilirken, geleneksel yöntemlerle, aynı örnekleme erişebilmek için aylarca çalışılması gerekebilir.

Nitelikli pazarlama aktiviteleri gerçekleştirerek, hem örneklem genişletilip hem de daha kısa vadede sonuç elde edilebilmesi mümkündür. 

Uluslararası pazarlamada dijital pazarlamanın bize sağladığı en önemli avantaj da, erişebilirlik imkanlarıdır. Internet öncesi dönemde, Türkiye’de hizmet veren bir diş hekimi muayenehanesi, İngiltere’deki hastalara herhangi bir erişme kanalına sahip değildi.

Günümüzde sahip olduğumuz dijital pazarlama araçları ile sadece İngiltere değil dünyanın herhangi bir ülkesine saniyeler içerisinde ulaşabiliriz. Aynı durum yurt içinde de geçerlidir. 

Bildiğimiz gibi hastalar veya hasta olduğunu düşünenler, sağlık sorunları ile ilgili internet üzerinden yaygın biçimde araştırma yaparlar.

Diş tedavisi ihtiyacı hisseden hastalar için de bu durum aynıdır. Diş tedavisi hizmeti almak isteyen hasta, diş kliniği veya diş hekimi araştırmasını öncelikle Google üzerinden yapar.

Çok yaygın biçimde, arama motorları hastalıklar ve tedavileri hakkında araştırma yapılan ve doktorların ya da diş hekimlerinin bilgilerine erişilen kaynaklardır. Zaten araba motorları da bu noktada sağlık kuruluşlarına belli imkanlar sunar. 

Bu noktada kliniklerin ve diş hekimlerinin en çok merak ettiği husus; sunulan dijital Pazarlama aktivitelerinin kanunlara aykırı olmadığıdır. 

Açıkça ifade etmek gerekirse, gerek dijital gerek geleneksel yöntemlerle yapılan pazarlama faaliyetleri içerisinde, doğru adımlar atılması halinde kanun dışı unsurlar söz konusu olabilir.

Öyle ki; yapacağınız pazarlama etkinlerinde, tanıtım kavramlarını aşan ifadeler kullanmamalı, ve kanunda reklam olarak tanımlanan işlemleri gerçekleştirmemelisiniz. Bu noktada deneyimli bir ajansta çalışmanız büyük önem arz edecektir.

Kanun kapsamında yasaklara girmeyen pazarlama etkinlikleri, bizim tarafımızdan sizlere sunulabilir. Diş kliniğiniz için alabileceğiniz dijital pazarlama faaliyetlerine ilişkin unsurlar aşağıdaki gibidir. 

Dijital pazarlama araçları nelerdir?

Dijital Pazarlama, internet üzerinden gerçekleştirilen hemen her pazarlama etkinliğinin bileşkesi olarak kabul edilir. Bu kapsamda; 

 • Web sitelerinin kurulması,
 • Web sitelerinin arama motorları uyumlu hale getirilmesi,
 • Web sitelerinin içeriklerinin, ilgili sektör yasaklarına ve pazarlama ilkelerine uygun hale getirilmesi,
 • Eğer uluslararası pazarlama yapılacaksa, bu dillerde çalışmaların gerçekleştirilmesi,
 • Web siteleri için arama motoru optimizasyonu yapılması,
 • Sosyal medya platformlarında etkinlikler gerçekleştirilmesi,
 • Basın Yayın kuruluşu dijital platformlarında yayınlar yapılması (basın bültenleri vb),
 • Video paylaşım platformlarında yayınlar yapılması ve bunun için gerekli çekimlerin yapılması,
 • Influencer pazarlama yapılması,
 • Ilgili harici kaynaklarda, marka bilinirliği sağlanması,
 • Hasta ilişkileri yönetimi için sistemin oluşturulması ve benzeri etkinlikler gerçekleştirilmesidir.

Tabii burada alınacak hizmetlerin, doğru planlanması, bütçenin optimize edilmesi ve kanuna uygun çalışmaların yapılması büyük önem arz eder.

Aksi halde çok yoğun bir hasta trafiği elde edilecek olsa dahi, karşılaşılacak kanuni müeyyideler, büyük risk arz eder. Kaldı ki zaten planlı biçimde yapılmayan pazarlama çalışmaları, başarı sağlanması mümkün olmayan etkinliklerdir.

Profesyonel destek alın!

Pazarlama etkinlikleriniz için profesyonel bir firma ile çalışmanız oldukça önemlidir. Diş hekimleri veya diş klinikleri, pazarlama uzmanlığına sahip değildir. Bu noktada reklam ajansı veya yeni nesil ismiyle dijital pazarlama ajansı hizmetleri sunan, firmamız gibi işletmelerle çalışmanızda fayda vardır. 

Biz müşterilerimize, sektörlerini en iyi şekilde analiz ederek, ihtiyaçları kapsamında uygun bütçeler ile pazarlama yapabilme imkanı sunuyoruz. Bizimle hemen iletişime geçerek, nitelikli pazarlama hizmetleri alabilir, uygun bütçelerle geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

  Hemen Teklif Al
  Referanslarımız

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir